Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kardeşi Apo'ya Kızdı: "Biraz Yiğit Ol"

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 25

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Kardeşi Apo'ya Kızdı: "Biraz Yiğit Ol"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 09 Kas 2011, 18:07

KARDEŞİ APO'YA KIZDI: "BİRAZ YİĞİT OL"
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 25


PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın Türk Ceza Kanununun 59'uncu maddesinden yararlanıp, cezasını müebbede çevirmek için akıl almaz planları uygulamaya soktuğu gözlendi. Herkesten özür dileyen, aciz, perişan bir görünüm sergileyen Abdullah Öcalan’ın bu tutumuna kardeşi Mehmet Öcalan da isyan etti. Kardeş Öcalan, duruşmadan sonra abisine, "biraz yiğit ol, süt dökmüş kedi gibi olma!" uyarısında bulunduğu ortaya çıktı. Öcalan, kendisine bu yönde telkinler olduğunu mahkeme başkanına da açıkladı.

Abdullah Öcalan, başta kardeşi ve avukatlarının bu yöndeki isteklerine karşı kendisinin sahte kahramanlık yapmayacağını vurguladı. Kendisinin barış ve kardeşlik için yaşayacağını anlattı.

Türk Ceza Kanunu'nun 125'inci maddesi uyarınca hakkında idam cezası istenen, PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan, mahkemede "çok iyi hal" sergileyip, cezasını müebbede çevirtmek istiyor. TCK'nın 59üncu maddesine göre Öcalan’ın mahkemedeki iyi hali, pişmanlık duyan açıklamalarını mahkeme heyeti uygun bulması halinde idam cezasını isterse müebbede çevirebiliyor. Mahkeme takdir hakkını kullanırsa Apo'ya verilmesi beklenen idam cezası yasa uyarınca müebbede çevrilebilecek. Öcalan’ın da mahkeme heyetine son derece saygılı tavır takınması ellerini önüne bağlayıp, ceketini her kalkışta iliklemesinin altında cezasını idamdan müebbete çevirmenin yattığı, davayı izleyen avukatlar tarafından da belirtiliyor.

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir