Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Apo'nun Dosyasında Müthiş Karışıklıklar Var

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 22

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Apo'nun Dosyasında Müthiş Karışıklıklar Var

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Kas 2011, 21:31

APO'NUN DOSYASINDA MÜTHİŞ KARIŞIKLIKLAR VAR
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 22

Şafak bildirisi olayı ile ilgili olarak, Abdullah Öcalan’ın nasıl beraat etiği ise mahkeme dosyasında şöyle yer alıyor:


"Askeri Savcı esas hakkındaki mütalaasında, bildiri dağıtanların Ramazan Özcan ile Metin Yalçın olduğunu, Abdullah Öcalan’ın şafak bildirisini dağıttığı yolunda herhangi bir delil bulunmadığını beyan etmiştir. Mevcut tanık Fehmi Yücesoy ün beyanında Ramazan Özcan diye yazıldıktan sonra Ramazanın yerine ve üstüne Abdullah yazıldığı, Abdullah Özcan şeklinde zapta geçmesi sebebiyle iddianamede Ramazan Özcan yerine Abdullah Öcalan’ın isminin yer aldığı kanaatine varılmıştır. Esasen dosyada Ramazan Özcan'ın 2'nci sınıfta bildiri dağıttığı, Abdullah Öcalan’ın ise boykotta büyük çabasının görüldüğü, grubun elebaşısı olduğu yazılmaktadır. Bu durum karşısında sanık Abdullah Öcalan’ın bildiri dağıtmak suçunu işlemediği sabit görülmüş ve bu suçtan beraati cihetine gidilmiştir."

Abdullah Öcalan, bildiri dağıttığı suçlamasından beraat etmesine karşın, boykota katılmak suçundan da hapis cezası almaktan kurtulamadı.

Apo ile ilgili mahkeme kararında şöyle denildi:

"Abdullah Öcalan, boykota katılmak suretiyle Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı'nın 17 sayılı bildiri ve emirlerine aykırı harekette bulunduğu sabit görüldüğünden, 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Mahkeme başkanı İzzetin Avlar, Atalay Tokat ve Fuat Kaylan'ın imzasını taşıyan karar, Apo için verilmiş ilk karar niteliğini taşıyor. Apo, gözaltı, tutukluluk ve hükümlülükte 177 gün geçirdi. Boykotçu öğrencilikten 3 ay hapis cezası bulunan Apo, şimdi 30 bin kişinin katili olduğu gerekçesiyle DGM heyeti Turgut Okyay, Abdülkadir Davarcıoğlu ve Hüseyin Eken tarafından yargılanacak.

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron