Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Baba Oğlunun Resmine Bakıp, 'İmralı'Ya Gidiyorum' Diyordu

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 20

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Baba Oğlunun Resmine Bakıp, 'İmralı'Ya Gidiyorum' Diyordu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Kas 2011, 21:30

BABA OĞLUNUN RESMİNE BAKIP, "İMRALI'YA GİDİYORUM" DİYORDU
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 20

Şehit anneleriyle röportaj yaparken tanıştığımız şehit Murat Alptekin'in babası Hacı Mehmet Alptekin'i bu kez şehitlikte görüyorum. Yine gözleri yaşlı, "Oğluma İmralı'ya gideceğimi söylemeye geldim. Dava için bir süre yanma gelemeyeceğimi söyledim, bizleri merak etmemesini anlattım... Hesabının sorulacağı zamanın geldiğini bildirdim. Ona Allahaısmarladık dedim. Sabah yola çıkacağımı söyledim." diyor.

Küçük bir taburenin üzerinde elini başının arasına alıp öylece kalakalmış derinlikler içinde bir baba: Mustafa Kantemir. Oğlu Ali 11 Eylül 1996 tarihinde Özalp'te şehit edilmiş...

İmralı deyince isyan ediyor:

"Apo'ya, onun yandaşlarına çok müsamaha ediliyor. Daha önce ortada olmayan akrabaları çıkıyor, avukatları bizim damarımıza basıyor. Ben Apo'nun asılmasını istiyorum. Apo'ya karşı hınç ve kin doluyum. Elimden gelse parça parça ederim. Tüm şehit aileleri aynı duygular içinde. İnsan hakkı diyenlere bizim çocuklarımızın insan hakkı yok muydu diye soruyorum. Siyasilerden isteğimiz için çocuklarımızın kanı ile politika yapmasınlar... Çünkü onların şehit olmuş çocukları yok... Acımızı bilemezler... Her fırsatta buradayım. Yanında huzur buluyorum, şimdi O'na Mudanya'ya gideceğimi söylemeye geldim, yanına bir süre gelemeyeceğim için beni merak etmemesini söyledim..."

Her biri birer bayrak olan şehitlerimize dua ediyorum. Şehitlikte nöbet tutan asker, şehit annelerini, babalarını görünce kimbilir aklından neler neler geçiyor... Ama o şehit anne babaları, nöbetçi askeri, çocuklarının başı ucunda görünce, "oğulları niyetine" ona sarılıyorlar, gözyaşları birbirine karışıyor...

Şehitlikten ayrılırken şehitlik sorumlusu Akın Alp, "Burada rüyalarını anlatıyorlar. En çok ilgimi çeken, değişik kişilerin değişik zamanlarda çocuklarını lacivert takım elbiseler içinde görmeleri, kendilerinin iyi olduğunu, üzülmemelerini anlatmalarıydı. Giydikleri o elbisenin bir hikmeti mi var bilemiyorum." diyor.

Şehitlerimiz, yiğitlerimiz, aslanlarımız ruhunuz şad olsun...

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir