Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Anadolu Ajansı Nasıl PKK Propagandası Yaptı

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Anadolu Ajansı Nasıl PKK Propagandası Yaptı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Ağu 2011, 15:50

ANADOLU AJANSI NASIL PKK PROPAGANDASI YAPTI

Resim

Anadolu Ajansı 6 Nisan 1920’de, İstaiklal Harbi’nin sürdüğü yıllarda Atatürk’ün kararıyla kuruldu. Ajansın kuruluş sebebi Milli Mücadele’yi ilgilendiren haberleri hem halka hem dünyaya duyurmaktı. O yıllarda ajans oldukça küçük bir örgütlenmeye dayanıyordu. Ne ülke dışında ne de ülke içinde yeteri kadar muhabiri vardı. İlk iş olarak İstanbul, Zonguldak, İnebolu, Antalya, Kars ve İzmit’te haber alma şubeleri kuruldu. Ajans, bir yandan askeri telsiz istasyonlarının dinleme servisleriyle , yabancı ülke yayınlarını izleyerek Ankara’ya iletiyordu. Öte yandan Milli Mücadele’nin çabalarını halka ve yabancı temsilcilere duyuruyordu. Ankara’da hazırlanan Anadolu Ajansı bültenleri yarış halinde İstanbul’a getiriliyor, İstanbul basınına haber kaynağı olarak sunuluyordu. Ajansın haberleri, ertesi gün gazete manşetlerini süslüyordu. Milli Mücadele dönemindeki başarısı sayesinde ajans, Cumhuriyet’in ilk yıllarında yasal bir statüye kavuştu. Resmi haber kaynağı olarak basın tarihinde yerini aldı.

Elbette iktarlar Anadolu Ajansı’nı hep etkileri altına almak istediler. Ama hiçbir zaman bugünkü gibi başarılı olamadılar. 2 Ağustos 2011 günü Ajansın Genel Müdürü Hilmi Bengi, 8 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti. Ardından Genel Müdürlü’ğe Kemal Öztürk atandı. Öztürk, 1990-95arasında İslami yayınlarda yazarlık yaptı. 1995’te Yeni Şafak’ta, 1996’da Kanal 7’de çalışmaya başladı. 2003’te Bülent Arınç’ın iletişim danışmanı oldu. 2005’te TBMM Başkanı Başdanışmanlığı’na getirildi. Ardından Başbakan Erdoğan’ın basın danışmanı olarak göreve başladı. 2011 yılına kadar bu görevini sürdürdü. 2 Ağustos’tan beri ise Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

Öztürk, göreve geldikten sonra ilk iş olarak gazetecilere bir e-posta gönderdi. Nezaket sınırlarını zorladığı için eleştirilen mesajda gazetecilere Anadolu Ajansı’nın haberlerini nasıl kullanacağı anlatıyordu. Öztürk görevine çabuk ısınmıştı.

Ancak Öztürk göreve geldikten sadece 10 gün sonra Anadolu Ajansı, tarihinin en büyük skandalına sahne oldu. Ajans, TRT ile bereber PKK lideri Murat Karayılan’ın İran tarafından yakalandığını duyurdu. Resmi bir kaynak olarak güvenilir buldukları Anadolu Ajansı’na dayanarak tüm basın bu haberi geçti. Haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

Bakın AKP Genel Başakn Yardımcısı Hüseyin Çelik bu skandal hakkında neler söyledi: “Devletin kanalı TRT ve devletin haber ajansı Anadolu Ajansı resmen çuvallamıştır, bir habercilik skandalına imza atmıştır. Gerekçeleri ne olursa olsun, bu kadar acemi davranmaya kimsenin hakkı yok. Bütün özel televizyonlar, bütün haber kanalları yayınlarını kestiler, saatlerce Murat Karayılan ile ilgili haberler yaptılar. Maalesef Karayılan’ı birazda efsaneleştiren bir sürecin yaşanmasına sebebiyet verdiler. Bir nevi PKK propagandası oldu. Bunu insanlar isteyerek mi yaptı? Elbette yapmadılar. Bunun amacı PKK propagandası yapmak değildi. Ama bunun olmasına TRT ve Anadolu Ajansı sebep olmuştur.”

91 yıl önce Milli Mücadele’yi halka duyuran manşetleri attıran Anadolu Ajansı, bugün bizzat hükümet tarafından PKK propagandasına dönük haberlere kaynaklı etmekle suçlanıyor. Türk Ordusu maalesef bu sebeple PKK ile mücadelesini, Yunanistan ile sorunlarını, Ermeni meselesindeki tezlerini dünyaya anlatmak için andıç hazırlayıp, internet sitesi kurdu diyerek birilerinin canını sıkmayalım. Anadolu Ajansı üzerine düşen görevi yapsa andıçlara gerek var mıydı diye sormayalım.

Ama Anadolu Ajansı’nın bu noktaya gelmesinde suçlu Kemal Öztürk mü yoksa Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e hakaretten hapis cezası almış, Kanal 7’de hazırladığı İlk Meclis belgeseli laiklik karşıtı olduğu için yayından kaldırılmış Kemal Öztürk’ü Anadolu Ajansı’nın başına getirende mi diye soralım.

Odatv.com
20.08.2011 23:36


http://www.odatv.com/n.php?n=anadolu-aj ... 2008111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir