Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ara Seçim Olabilir

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Ara Seçim Olabilir

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Haz 2011, 15:16

HATİP DİCLE'NİN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞTÜ

Resim

Yüksek Seçim Kurulu Başkanvekili Turan Karakaya, hakkında "terör örgütü propagandası" yapmaktan hapis cezası kesinleşen, Diyarbakır’dan bağımsız milletvekili seçilen KCK davası tutuklusu Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin oy birliğiyle düşürülmesine karar verildiğini açıkladı.

Odatv.com
21.06.2011 23:39


http://www.odatv.com/n.php?n=hatip-dicl ... 2106111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Ara Seçim Olabilir

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Haz 2011, 20:25

ARA SEÇİM OLABİLİR

Resim

Reuters haber ajansı, Hatip Dicle'nin vekilliğinin düşürülmesinin ardından, 'BDP Meclis'i boykot ederse ara seçim olabilir' iddiasında bulundu.
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), hakkında 1 yıl 8 ay hapis cezası verilen KCK tutuklusu Hatip Dicle'nin milletvekilliğini oybirliğiyle düşürmesi siyasette deprem etkisi yarattı.

Türkiye'deki siyasi gündemi yakından takip eden yabancı haber ajanslarından Reuters'ta yayımlanan bir analizde, Hatip Dicle'nin milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından, BDP'lilerin Meclis'i boykot etmesi halinde ara seçimin gündeme gelebileceği öne sürüldü.

HATİP DİCLE'NİN VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

"Türkiye 'Kürt milletvekillerinin' Meclis boykotuyla karşı karşıya" ifadesinin kullanıldığı Reuters analizinde, 28'den fazla milletvekilinin ya da 550 sandalyeli Meclis'in yüzde 5'inin toplu olarak istifa etmesi halinde ara seçimlerin gündeme gelebileceği belirtildi.

Reuters, Hatip Dicle'den boşalacak koltuğun yeni sahibinin ise AKP bir milletvekili olmasının beklendiğini yazdı.

İSTİFALAR İÇİN MECLİS ONAYI GEREKİYOR

Bununla birlikte Reuters'ın analizinde, istifaların kabul edilebilmesi için Meclis'ten onay alınması gerektiği yönünde bir ifadeye yer verilmedi.

DTK: "MECLİSE GİTMEYİN"

Hatip Dicle'nin vekilliğinin düşürülmesinin ardından toplanan Demokratik Toplum Kongresi, Bağımsız vekillere "Meclis'e gitmemelerini tavsiye ediyoruz" çağrısı çıktı.

DTK Daimi Meclis toplantısının sonunda YSK’nın Hatip Dicle ile ilgili verdiği karar ile ilgili sonuç bildirgesi yayımlandı. Sonuç bildirgesinde, DTK’nın iradeyi yok sayan YSK kararını tanımadığı ve meşru görmediği iddia edilerek, "Başta AKP Hükümeti ve Ana Muhalefet partisi olmak üzere, bu açık provokasyonun engellenmesi ve bu kararın kesinlikle geri alınması için, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni duruma acilen el koymaya ve demokratik yolları açmaya davet ediyoruz" denildi.

AKP DOĞACAK HER TÜRLÜ KAOSTAN SORUMLU

DTK’nın Diyarbakır’daki toplantısından sonra sonuç bildirgesini DTK sözcüsü Cemal Coşkun okudu, Coşkun, kararla ilgili şöyle dedi:
"Daimi meclisimiz, YSK tarafından verilen kararın sayın Dicle şahsında, halkımızın demokratik yollarla çözümü sağlamaya dönük verdiği olağanüstü çaba ve gayretlere karşı, hiçbir hukuki izahının olmadığı yüzde yüz bir tasfiye ve sindirme kararı olduğu, Halkımızın iradesini yok sayan bu kararı tanımadığımızı ve meşru görmediğimizi, bu kararın, salt YSK tarafından verilmemiş olup devletin ve hükümetin bir bütün olarak Kürt soruna yaklaşımının açık bir ifadesi olduğu, AKP hükümetinin bu sonuçtan doğacak her türlü kaostan doğrudan sorumlu olacağı, genel seçimler öncesinde zaten yapılan ve sonrasında da hız kesmeden devam eden siyasi tutuklama operasyonlarından da bu tavrın net olarak belli olduğunu vurgulamıştır."

Coşkun, toplantıda alınan kararları şöyle açıkladı:

"Başta AKP Hükümeti ve ana muhalefet partisi olmak üzere, bu açık provokasyonun engellenmesi ve bu kararın kesinlikle geri alınması için, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni duruma acilen el koymaya ve demokratik yolları açmaya davet ediyoruz. Bu kararın, acilen geri alınması ve sayın Hatip Dicle şahsında halkımızın demokratik temsiliyetinin önünün açılması için, tüm halkımızı sivil-demokratik eylemlerini en üst düzeyde yurtsever seferberlik ruhuyla, bulunduğu her yerde en görkemli bir şekilde ortaya koymaya çağırır. Kürdistan’ın en büyük sivil ve siyasi çatısı olarak kongremiz, tüm bileşenlerinin-kurum ve kuruluşlarının-sivil toplum örgütlerinin-şahsiyet ve kanaat önderlerinin, bu faşizan karara karşı en net tavırlarını göstermeye, demokratik etkinliklerini yapmaya çağırır. Aynı şekilde, seçim sonuçlarıyla onaylanan halkımızın çözüm projesi olan demokratik özerkliği, tüm kurumlarıyla sahiplenmeye ve inşa sürecini ilan da dahil olmak üzere tüm boyutlarıyla tamamlamaya çağırır. Siyasi parti olarak en büyük bileşenimiz olan BDP’nin, MYK’sını ve meclis grubunu toplayarak, daha önce verdikleri, ’bir tek eksik olsa bile Meclis’e gitmeyeceğiz’ kararı doğrultusunda, tüm halkımıza, Türkiye ve dünya kamuoyuna açık ve net bir şekilde iradesini deklare etmeyi acil olarak tavsiye eder. Emek-Demokrasi ve Özgürlük Bloku başta olmak üzere, Türkiye’nin tüm aydın-demokrat-ilerici ve devrimci güçlerini, bu anti-demokratik kararın, halkların kardeşliğine vurulmuş bir darbe olduğu bilinciyle, halkımızın özgürlük ve demokrasi direnişinin yanında olmaya davet eder. Başta AB, AK, BM olmak üzere, dünyanın tüm insan hakları ve demokrasi örgütlerini, Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yollarla çözümü konusunda, sonuna kadar ısrarcı olmamıza rağmen; imha ve inkâr politikasını güden Türkiye hükümeti ve devletini, en sert şekilde kınamaya ve derhal bu kararın geri almasını çağırmaya davet eder."

BDP GRUBU YARIN TOPLANIYOR

SK’nın Hatip Dicle ile ilgili kararından sonra yarın BDP’nin desteği ile 12 Haziran’da seçilen KCK/TM tutuklusu 6 milletvekili dışındaki 30 milletvekili Diyarbakır’da bir araya geliyor. BDP’lilerin Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesinden sonra nasıl bir tavır alacağı ve daha önce meclise gitmeyecekleriyle ilgili açıklamalarını yeniden değerlendirip kamuoyuna açıklama yapacakları belirtildi.

Odatv.com
22.06.2011 16:07


http://www.odatv.com/n.php?n=ara-secim- ... 2206111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir