Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MİT, PKK Konusunda Neden Başarısız Oldu

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

MİT, PKK Konusunda Neden Başarısız Oldu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Oca 2011, 19:49

MİT, PKK KONUSUNDA NEDEN BAŞARISIZ OLDU

MİT eleştiri konusunda da gelişmesi gereken bir kurumdur. Bu gelişim arttıkça topluma açılma ve kendini ifade konusundaki sorunlar da ortadan kalkacaktır. MİT'in üzerindeki giz perdesi aralanacaktır. Ancak bu konuda ölçünün kaçırılabileceği endişesi bugünkü yöneticileri istedikleri halde bu konuda atılımlar gerçekleştirmekten alıkoymaktadır.

MİT, ASALA konusundaki hatalarını PKK konusunda da tekrarlamış, daha doğru bir tanımlamayla bu iki terör örgütünün eylemlerine karşı hazırlıksız ve eğitimsiz yakalanmıştır. Mücadele aşamalarında pek çok yanlış yapmış ve olayla ilgili istihbarat görevinde istenilen başarıları uzunca bir süre sağlayamamıştır.

Bunda dönemin siyasi koşullarının da etkisini görmezden gelmek haksızlık olur sanırız. Ama şunu da ifade etmek gerekmektedir; MİT istihbarat için o dönemde gerekli yerlere girememiştir. Yani stratejik istihbarat olarak tanımlanan istihbaratın dışında, nokta ve eylem düzeyinde istihbarat getirememiştir. Bunun nedenleri arasında eğitimindeki ve örgüt düzenindeki farklılıklar önemli rol oynamıştır. MİT stratejik istihbarat için yapılandırılmıştır. İçinde bulunduğu pasifize durum ve koordinasyonsuzluk, başarısızlık dönemlerindeki en ana etkendir. Her olayda kurtlar sofrasında parçalanmıştır. Düşüncelerini asker yöneticilerine ve askerin sözlerini emir gibi gören siyasilere anlatmakta çoğu zaman zorlanmaktadır. Hatta kimi zaman sudan raporlarla Türkiye için yaşamsal önemdeki gelişmeleri geçiştirerek, göze batmaktan ve tartışılır olmaktan kaçmaya çabalamaktadır. Çünkü çoğu zaman yazdığı çok önemli raporları okutacak yönetici sıkıntısı dahi çekmiş istihbarat servisidir MİT.

Kürt sorunu bunların en başında gelen olaylardandır. Çünkü MİT her siyasi skandalın tam göbeğinde bulunmuş, yıpranmıştır. Bunun sorumluları elbetteki MİT'i avuçlarında tutmak isteyen siyasiler ve askeri güç odaklarıdır. Bu çevreler MİT'in Türkiye'nin değil kendi kaderlerinin gizli servisi olmasını istemişlerdir. Sonuçta kaybedilen zamanlar hepimize acı vermiştir.

Bu başarısızlıklar yıllar içinde birikerek o denli boyutlara ulaşmıştır ki, MİT içindeki eğitim ve çalışma koşulları konusundaki kapalı kutu, açılmak zorunda kalmış ve yeni eğitim yöntemleri benimsenmiştir. Türkiye benzer terör sorunu yaşayan İsrail'in gizli servisi MOSSAD ile yeniden ve İslami terörü de kapsayacak şekilde yeni işbirliği ve eğitim anlaşmaları yapmıştır. Gerçi 1960 dan sonra Türk gizli servisi ile İsrail gizli servisi arasında işbirliği ve eğitim mevcuttur . Ancak bu geliştirilmektedir. Ayrıca Amerika hem polis teşkilatını hem de MİT elemanlarını bu tür eylemler karşısında eğitmektedir. Başbakan Çiller'in 4 Kasım 1994 günü İsrail'e yaptığı gezi sırasında MİT Müsteşarı Sönmez Köksal ile CIA ve MOSSAD yetkililileri arasında özellikle İslami terör örgütlerine karşı eylem ve bilgi dayanışması konusunda kararlar alınmıştır. Çiller, aşırı sağcı ve bir dönem İsrail gizli servislerine de çalışan bir Yahudi tarafından girişilen suikast sonucu öldürülen İsrail Başbakanı Yitzak Rabin'den Türkiye'deki İslami terör olaylarına karşı yardım istemek gibi bir hataya da düşmüştür. Bugüne kadar Türk gizli servisindeki Alman ve Amerikan modeli eğitim anlayışları korunurken, MOSSAD'ın eylemci yapısı terörün dayatması ve siyasi otoritenin tavır ve karar eksiklikleri nedeniyle yeni tercihler sıralamasında birinciliği almıştır. Ancak Ortadoğu'daki liderlik vasfını elinden çıkaralı daha bir yüzyıl bile geçmeden, Türkiye'nin MOSSAD'ın yardımına ihtiyaç duyacak denli kötü bir duruma düşmesinin, siyasi ve dış politik değerlendirmesinin hesabının sorumlulurca verilmesi gerekmetedir.

Kaynakça
Kitap: MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI
Yazar: TUNCAY ÖZKAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir