Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sınır Ötesi Harekat Etüdü

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ara 2010, 01:01

Ne zaman kendimi düşüncelere kaptırsam uyuyamıyorum. Bir sıkıntı basıyor, kâbus görmeye başlıyorum geceleri. Aynı duyguları İran hududunda iken de hissetmiştim. Yıl 92. Yer Alan Karakolu. Hemen üstü Dumanlı Dağ ve teröristler orada. Gece gündüz izliyorlar. Dayanamadık. Gene beni benden almıştı düşünceler. İki rüya görmüştüm orada, iki rüya her şeyi halledivermişti. Şimdi günün farkı yok dünden. Düşünceler aldı gene beni benden. Kâbus dolu bir gece. Farkında olmasa da kısan hissediyor içten gelen sıkıntıyı rüyada olsa bile. Bir sağa bir sola dönüyorum. Aslında emekliyim ama sanki değilmişim gibi Genel Kurmay Başkanımız beni çağırıyor.

Erdal.
Emret Komutanım.
Oğlum. Bugün Meclis'te bir konuşmam var.
Emret Komutanım.
Oğlum. Bk etüt hazırlanacak.
Emret Komutanım.
Ama konu acele. Bir sınır ötesi harekat düşünülüyor. Kapsam ve kavram ortaya konacak. Emredersin Komutanım.
Gel de bu saatten soma rüya gör, gör görebilksen. Ne rüya! Sınır ötesi harekât etüdü. Ben. Kısa sürede. Çaresiz aldım kalemi, kalem yazmaya başladı.

Harekât Etüdü
Konu: Sınır ötesi harekât.

1. Mesele:

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak kuzeyinde yuvalanmış olan bölücü terör örgütü PKK'ya karşı sınır ötesi harekât yapmasıdır.

2. Faraziyeler:

A. Dışişleri Bakanlığı'nca, başta AB ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suriye, Ermenistan, Güney Kıbrıs, Amerika ve Yunanistan'a karşı Türk'ün tarihine, onuruna ve asaletine uygun bir dış politika uygulanacağı, Avrupa'ya sığınan bölücü terör örgütü mensuplarının diplomatik yollarla ülkeye getirilip yargılanacağı, gurbetçilerimizden alınan haracın önleneceği, örgüte destek veren ülkelere nota verileceği,

B. Yurt genelinde halkın malını, canını ve namusunu korumakla görevli oldukları düşüncesinden hareketle İçişleri Bakanlığı'nca, başta bölücü terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı durumundaki partilere, örgütün sözcülüğünü yapan belediye başkanlarına ve meydanları ateşe boğan militanlara kanunen işlem yapılacağı, İran ve Irak sınırlarında fiziki güvenlik önlemlerinin alınarak örgüte mali kaynak sağlayan kaçakçılığın önleneceği,

C. Adalet Bakanlığı'nca, İmralı'da yatan ve ağırlaştırılmış müebbet cezasına mahkum katil Öcalan'ın örgüte talimat vermesinin önleneceği ve dört duvar arasında cezasının çektirileceği, yurt dışında siyasi mülteci konumundaki teröristlerin getirileceği, Avrupa'da bile eşi benzeri görülmedik şekilde eli kolu bağlanan güvenlik güçlerinin yetkilerinin iade edileceği,

D. Başbakanlıkça tüm kurumlar arasında mutabakat sağlanarak bir terörle mücadele konseptinin hazırlanacağı ve uygulanacağı farz ve kabul edilmiştir.

3. Meseleye Tesir Eden Hususlar:

A. Amerika, demokrasi getireceği vaadiyle ve kitle imha silahlarının imhası için Irak'ı işgal etmiştir. Vietnam'da olduğu gibi burada da başarılı olamamış, binin üstünde Amerikalının yanı sıra binlerce Iraklı vatandaş ölmüştür. Sorunu Iraklı Kürt vatandaşların desteği ile çözebileceğini düşünmüş ancak Barzani-Talabani kardeşlerden hayır gelmeyeceğini geç de olsa anlamıştır. Amerika bir yandan Irak bataklığından nasıl çıkacağını düşüne dursun, bu arada da ülkemizi ve İran'ı kendi istekleri doğrultusunda kullanabilmek için katil terörist örgüt PKK'dan medet ummaya başlamıştır. Bu umutla örgüte desteğini sürdürmektedir.

B. İsrail Lübnan'ı işgal etmiş, her gün yüzlerce insanı katletmektedir. Kısmen amacına ulaşınca Birleşmiş Milletlerden yardım istemiş, bugüne kadar katliama seyirci kalanlar barış gücünden bahsetmeye başlamıştır. Ülkemizden de "Türkiye asker gönderirse memnun oluruz" diyerek kuvvet talebinde bulunmuşlardır. İsrail'i nasıl memnun edebileceğini düşünen iktidar sahipleri, bir yandan Türk milletinin öfkesinden korkarken diğer yandan da kimsenin anlayamadığı ince hesapların peşinde koşmaya devam etmektedir.

C. İran bir yandan nükleer güç olma yolunda ilerlerken, diğer yandan İsrail-Lübnan savaşında Hizbullah ve benzeri dini terör gruplarına açıktan açığa desteğini sürdürmektedir. Bu güne kadar PKK'yı kardeş bilen İran, Amerika'nın bu terör örgütünü kontrolü altına aldığını ve kendisine zarar verebileceğini görünce aniden yön değiştirmiş ve Kandil'deki teröristleri bombalamaya başlamıştır.

D. İktidar sahipleri bir AB krizine girmiş, bu krizin etkisiyle AB ile ek protokol imzalamış ve Güney Kıbrıs'ı tanıyacağını söylemiştir. Ama krizin etkisi geçince yaptıkları ağır hatanın farkına varmış, "ne yapsak etsek de bu Rumlara hava ve deniz limanlarını açmasak" diye kapkara düşünceler içerisinde kaybolmuşlardır.

4. İnceleme

A. PKK'nın ana üssü Kandil Dağı'nda bulunmakta olup Hakurk alanı da kontrolü altındadır. İran ve Irak sınırlarındaki kaçakçı patikaları örgütün kontrol ve denetimindedir. Geçmişte büyük gruplarla dolaşmanın sebep olduğu kayıpları dikkate alan örgüt üç beş kişilik ufak gruplara ayrılmış, riski az mayınlama ve bombalama eylemlerini sürdürmekte ve her gün bir vatan evladı şehit olmaktadır. Örgütün Avrupa'daki etkinliği devam etmekte olup teröristler orada kolayca ve uzun süreli barınma imkânı bulmaktadır.

B. Geçmişte terörle mücadelede çok önemli başarılar elde etmiş, polis özel harekât mensupları çete suçlamasına maruz kalmış, hepsinin gönlü ve yüreği kırıktır. Aslında Türk milleti için yaptıkları fedakârlıkların ve kahramanlıkların, Türk tarihine altın sayfalarla yazılması gerekirken her nedense aksi olmuştur. Terörle mücadelede unutulmayacak görevler ifa etmiş olan Jandarma özel harekât birliklerinin bir kısmı kaldırılmış, var olanlar da unutulmuş olmanın acısını duymaktadır. Bir zamanlar "Kahramansınız" denilerek alnı öpülenler ortada bırakılmıştır.

C. Yıllardan beri devletin hizmetlerini halka götürmüş olan aşiret reisleri sessiz sedasız iktidar sahiplerinin vereceği kararı beklemektedir. Merak ettikleri husus ise, acaba bu iktidar sahipleri bundan böyle bu tür hizmetleri İmralı'nın desteği ile mi halka götürecek yoksa gene kendilerine mi başvuracaktır? Terörün şiddetinde azalma olunca bir kenarda bırakılan geçici köy korucuları ise akıbetlerinin ne olacağının endişesi içerisindedir. Zira uzun yıllardır sosyal hakları unutulmuş görünmektedir.

D. Yıllarca aşiret reisleriyle haşır neşir olan garip halkımız ise, son yıllarda teröristlerin baskısı altında kalmış, "acaba devlet kim ya da devlet nerede", diye kendi kendilerine sormaya başlamışlardır. Halk yorgun ve biçaredir.

E. İktidara sahip olanlar, çektiğimiz bunca acıyı görmezden gelerek sanki başka sorunumuz yokmuş gibi kalbi temiz insanlarımızın dini duygularıyla oynamaya başlamış, türban, imam hatip, cumhurbaşkanlığı seçimi gibi derdimiz olmayan hususları milletimize dert haline getirmiştir. Yaptıkları uygulamalara bakıldığında, terörle mücadelenin ve bu nedenle her gün şehit verdiğimizin pek akıllarına gelmediği anlaşılmaktadır.

F. Kahraman ordumuzun askerinin başına çuval geçirilmiş, asil komutanları çete suçlamalarına maruz bırakılmıştır. Danıştay hain saldırılara uğramış, ancak laik cumhuriyeti ne pahasına olursa olsun koruma kararlığından asla vazgeçmeyeceğini halkımıza göstermiştir. Mehmetçik ise bozulmakta olan moralini yavaş yavaş toparlamaya başlamıştır.

5. Sonuç:

A. Terörle mücadele unsurları uluslar arası yasalarla belirlenmiş ve topyekûn mücadele kararı alınmıştır. Ancak, bu kararı alan yukarıda sayılan ülkeler teröristler arasında "senin teröristin, benim teröristim" şeklinde ayrım yapmış ve bizim teröristlere açık açık destek vermektedir.

B. Orta doğuda uygulanacak Türk dış politikası belli değildir. İktidar sahiplerinde mücadele kararlığı bugüne kadar gözlenmemiştir. İç politika da belirsizliğini korumaktadır. Bu durum, hem terör hem de irticai faaliyetlerinin artmasına yol açmıştır.

C. Amerika, Talabani-Barzani kardeşler artık açık açık ve de gözlerimizin içine bakarak katil teröristlere destek vermektedir.

D. Katil örgüt başı İmralı'dan talimatlar vermekte, siyasi kanadı DTP faaliyetlerini açık açık sürdürmektedir.

E. Fiziki güvenlik kurulmadığı için İran ve Irak sınırlarımızda kaçakçılık faaliyetleri devam etmekte, katil ve hainler aldıkları haraçla örgütü finanse etmektedir.

F. Terör yüzünden göç etmek zorunda kalan vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenilmediği için, katil ve hainler kolaylıkla eleman temin edebilmektedir.

G. AB'ye uyum diyerek göz göre göre bizi aldatan iktidar sahipleri polis ve jandarmamızın yetkilerini elinden almış, bu durum suçların artmasına yol açmıştır.

H. Nereye harcandığı bilinmeyen dış borçlarımız, kime ve niye satıldığı bilinmeyen milli servetimiz nedeniyle Türk milleti bir borç batağına sokulmuş, ekonomik bağımsızlığımız yitirilmiştir.

6 Teklifler:

A. Bu iktidar sahipleriyle terörle mücadele edilemeyeceğini, ancak ülke bizim, vatan bizim, bayrak bizim olduğu için iktidar sahiplerinin tutumu ne olursa olsun terörle mücadeleye devam edilmesinin gerektiğini,

B. Aylar öncesinden sınırlara yapılan yığınak somasında Irak kuzeyine yapılacak bir sınır ötesi harekâtla PKK'nın kahrolmayacağını aksine şehit vereceğimizi, mutlak bu harekatın yapılması gerekiyorsa Ek'te sunulan senaryoların dikkate alınmasını,

C. Yurt içinde üç beş kişilik gruplara ayrılmış teröristlerle mücadele için, şimdi unutulmuş ancak yürekleri vatan sevgisiyle dolu görev bekleyen özel timlerimizin derhal göreve sevk edilmelerini, yetkilerinin geri verilmesini,

D. Bu iktidar sahiplerinin hasara ve zaafa uğrattığı devlet yönetiminin, en kısa zamanda devlete yaraşır bir devlet bir haline gelmesi için Cumhurbaşkanlığı denetleme kurulunun ve sivil toplum örgütlerinin acilen göreve çağrılmasını arz ve teklif ederiz.

Tamam mı oğlum?
Emret Komutanım!
Oğlum. Etüt tamam mı?
Hazır Komutanım.
Aldı raporu. İnceledi.

Bana döndü:

Ne demek bu?
Anlayamadım Komutanım
Oğlum. Ne demek bu? Yani İçişleri, Dışişleri, Adalet ve de Başbakanlık faraziyede yazdıklarını yapmaz ise bize yapacak bir şey kalmıyor, öyle mi?
Hâlâ yapılabilecek şeyler var komutanım. Referanduma gidilmesi ve de sivil toplum örgütlerinin açık açık konuşmaları ve ülke menfaati söz konusu olduğunda bileşmeleri gibi.
Olur mu böyle bir şey?
Biz artık demokratik bir ülkeyiz komutanım. Ülkeyi siviller idare ediyor. Kararı da onlar alıyor. Silahlı kuvvetlere de alman kararları uygulamak kalıyor. Elbet demokrasilerde çare tükenmez komutanım. Milletimize bu durum anlatılırsa eğer, halkımız iktidar sahiplerinden hesap sorabilir.
Peki, her gün vatan evlatları şehit oluyor.

Bunun sorumlusu kim?

Hükümet yani iktidara sahip olanlar, komutanım. Elbet bir de bu iktidar sahiplerini seyredenler, konuşması gerektiği halde konuşmayanlar, şahsi menfaatlerini ülke menfaatlerinin üstünde tutanlar, terörden siyasi ya da şahsi çıkar umanlar en az onlar kadar şehitlerimizden sorumludur, komutanım.

Hiç ses çıkarmadı. Ben zaten yataktan düşmüşüm. Düşmüşüm de uyanmışım. Kâbus dolu bir gece sonrası gün nasıl geçer ki? Akşam haberleri. Genel Kurmay Başkanı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hükümeti ve sivil toplum örgütlerini terörle mücadele konusunda bilgilendirecek! İnanın bana tarih tekerrürden ibaret. Hatırlıyorum, yıllar önce İran'a rüya operasyonu yapan birliklerimizi. Aynı şekilde yataktan düşmüştüm. Düşmüştüm de hafif hafif tebessüm etmiştim. O zamanda mutlu olmuştum, şimdi de mutluyum. Haberi duydum. Hafif bir gülümseme belirdi yüzümde, uzun zamandır kimsenin görmediği. Gene daldım beni terk etmeyen simsiyah düşüncelere...

Kaynakça
Kitap: HESAPLAŞMA
Yazar: ERDAL SARIZEYBEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir