Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Krom Deresi ve Terör

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Krom Deresi ve Terör

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ara 2010, 00:55

Krom Deresi

Size anlatmalıyım, kimse olmadı boşuna şehit, kimse boşuna ölmedi! Bir gün bu hesap ödenecek. Verecekler hesabını yaptıklarının bir bir, hesabı olanlar ve buna göz yumanlar...

Resim

Dinleyeceğiniz hikâye Van'da geçer, Gürpınar'da. Yazarken bile insanı ürperten bir hikâye. Benim gördüğümü siz de görüyorsunuz; o dere Krom Deresi. Kahverengi ışıltısıyla parlayan kayalıkları görüyorsunuz değil mi, Krom kayalıkları. O kayalık, o dereler, o tabiat, güzel demek az olur, bir şaheser.

Teröristler dağda, denince biz sanırız dağda. Siz dağ nedir bilir misiniz? Dağ demek, dere demek, çatak demek, mağara demek, patika, in, orman, çalılık, ağaçlık demek. Biz bir türlü bilemedik ki dağ ne demek! Denince teröristler dağda, piyadenin suçu yok, hepsi çıktı dağa. O gördüğünüz kayalıkların yukarısına. Terörist bu, yeri yurdu yok ki, kaya dibinde de yatar, mağarada da. Tecrübe bu işte, insanoğlu çıkınca hep yukarı, arada bir bakmalı aşağı.

Bilemedik ki, çıktık hep dağdan dağa, terörist kaldı aşağıda.

- Aslan, Aslan -1.
- Dinliyorum Aslan -1.
- Üç beş çakal aşağıda kaldı.
- Bize mesafesi ne?
- Yakın ama çevirme yapmak zor..
- O zaman takviye isteyin, tamam.
- Anlaşıldı tamam.

Her gün ki gibi, alayda oturuyorum. Komutan Albay Orhan. O zamanlar, bir komuta sorunu vardı, hâlâ da var ya. Askerlik demek emir komuta demek, disiplin demek. Biz Van'da epey uğraştık, böle böle bitiremedik emir ve komutayı. Ona bağladık olmadı, buna bağladık olmadı. Niye olmadı, neden olmadı, bilmek kolay mı? Neyse, ben il jandarma komutanı vekâleten. Var bir sürü ilçe, yarısı bana bağlı yarısı bir başkasına. Benim için ne fark eder, asker bizim asker. Her şeyi takip ediyorum.

Alayda oturuyorum. Başkale komutanı bir operasyon yapıyor üç piyade bölüğüyle, Gürpınar'da, Krom Deresinde. Gürpınar Van'a bağlı ama komutanı Başkale'de. Telsizdeyim, huzursuz ve de aksi. İnceliyorum haritadan, Krom Vadisi denen aslında bir cennet ama terör olunca bela mı bela bir yeri! Güneyi Topçudeğirmeni, kuzey batısı Oğuldamı. Gerisini sormayın zira hepsi boş, köy boş, mezra boş. Gürpınar bir başka benim için; asayişi düzgün. Saray ilçesinde bölük komutanı Mustafa var.

Hani Şemdinli Durak'taki. Açtım telefon, hiç unutmam:

- Evlat. Bu sene tayincisin. Batıya döneceksin. Sen beni bilirsin, ben seni. Vatanın sana ihtiyacı var. Uzat bir sene daha, kal bizimle. Hele ki Gürpınar tehlikede, bizi bırakma, dedim.

Keşke demez olaydım. Ben neyim ki, o zamanlar bir yarbay. Benim sözümle atama mı yapılır, yaptılar. Aldılar kahraman Mustafa'yı, dönecekken batıya. Bir yıl daha bıraktılar Gürpınar'da. Bu nedenle yüreğim kıpır kıpır, orada O var. Adım adım izliyorum. Belki haberi bile yok, üstelik bağlı başka komutana.

İşte bir sabah, 1999'un bir sabahı, bir ayın, bir haftanın bir sabahı. Dediler, üç bölük operasyonda Gürpınar'da, Krom Deresinde. Geçtim telsize, nefes alışını bile izliyorum konuşanın.

Vakit öğle bile olmamıştı, bir anons:

- Komutanım, çakallar görüntüye girmiş, takviye isteniyor tamam.

O zamanlar her ilçenin komandosu var. Gürpınar komando hazır, yola çıkmış bile, daha bana haber gelmeden. Huzursuzum işte, duramıyorum. Ne bileyim, malum mu oluyor nedir? Komutan Başkale, benimle askeri açıdan ilgisi yok, ama insani açıdan ilgisi var. İnsanlık olmasa, askerlik olur mu hiç! Özel harekât adı gibi özel. Ne garip bir his ise içimdeki his, özel harekâtı hazırlattım, sormadan kimseye. Helikopter alanma gönderdim. Birlik hazır, helikopter hazır. Ben telsizde.

Dinliyorum denen her sözü, anlamak için durum ne!

- Komutanım, çatışma var.
- Kim oğlum!
- Komutanım, piyade bölükleri görüntü almış, Gürpınar komando bölüğüne bildirmiş.
- Eee.
- Bizim komando bölüğü temasa girmiş!

Haritayı getirin. Nerde şimdi komandolar. Vadi tabanında mı?

Eyvah! Eyvah ki ne eyvah! Krom Vadisi, düşünün: Bakınız haritaya, sağdan dere akar soldan dere akar. Akan iki derenin ortasında bir dağ. O iki derenin birleştiği yer sarp, kayalık ki ne kayalık! îşte tam o iki derenin birleştiği yerden benim kahraman komandom tırmanmaya kalkar. Behey evladım, mahkûmdan hâkime tırmanılır mı hiç! Behey evladım, gelsene kuzeyden güneye doğru, hâkimden uç, sen kahramanlığını göstermek zorunda değilsin ki! Türk milleti bilmez mi kahramanlar kim! Sensin be evlat! Vardı Mersinli İsmail Çavuş, derdi ki; komutanım ölüm ne ki, biz ölünce kalanların bize üzülmesinden korkarız. Hiç mi düşünmedin mi geride bırakacaklarını?
Alayın telsizi takip edemeyince muhabereyi, koştum asayişe. Doğru telsize, dinliyorum. Çatışma var. Komando bölüğü temasta. Acı haber tez geldi, şehit!

Kim? Komando bölük komutanı! Yıl 1999. Kara bir eylül ayının dördü. Yer Van Gürpınar. Şehit: Jandarma Komando Teğmen Koray Akoğuz!
Bilesiniz istedim, Türk milleti ne kahramanlar doğurur, derler, bilmenizi istedim, kahramanı, yiğidi, öz evladınızı. Ölümü göğsüne siper eden atalarımızın evladını bilesiniz istedim. Kahramanlar konuşmaz, töremizdir bu bizim. Ama yiğitlik ayağa düşünce, bu milletin evlatları var konuşacak! İnanın sağ kalsaydı o yiğit, bu yiğitliğini size anlatmazdı. Bilmem ki ne oldu bize? Töreler değişti, yiğitler sustu, meydan boş kaldı.

Komutan kimdir, anlamak isterseniz, bizim töremizde komutan en önde gidendir. Bu bize özgü bir töredir. Yabancı kitaplar yazmaz. Biz yazsak onlar anlamaz. Komutanı uzakta aramayın, Gürpınar komando bölük komutanı, komutandır. Birliğinin en önünde! Her babayiğide nail olmaz bu şeref, birliğinin en önünde gitmek! Yiğitlik, bizde gönüldedir, lafta değil. Yaş ne ki, 22, bilemedin, 23. Kavak yeli yok, rüzgârı yok gençliğin. Bir karış havadası yok aklın. Bu benim dediğim, Atatürk'ün yiğidi, laf değil. En önde!

En önde, gitti terörist denen hainlere doğru. İlk kurşun, O'nu devirdi. Bir babayiğit sanır mısınız devrilir ilk kurşunla? Ama kahpelik olursa Mehmedim ne yapsın! Komutanlarının yığıldığını gören birinci muhafız asker, atıldı öne. Kahpe kurşunu hainin, yıktı yere O'nu da. Bu anlattığımın hepsi inanın üç dakika içinde geçer. İkinci muhafız, üçüncü ve dördüncü. Atıldılar birer birer, komutanlarına yardım edebilmek için. Düştüler Anadolu'nun toprağına, hainlerin attığı tek tek kahpe kurşunla. İnanın bu şehitlikten öte bir şey! Ölüme bile bile gitmek, geride kalanları kurtarmak için! Yardıma gitmek bile bile ölümü! Sadakat bu işte! Mehmetçik bu işte! Bizim ülkemizde hainlik parayla satılmaz. Satılsaydı eğer, Türk milletinin canı olan Mehmet'e kurşun atanlar, belki düşünürlerdi bir, kime kurşun attıklarını? Saklanmış kayanın arkasına. Almış Kannas hain tüfeğini. Nişan alıp vurdu hain, uzaktan ve kalleşçe. Tek tek attı mermiyi. Beş şehit! Tam beş şehit! Bir anda, aynı anda, aynı yerde! Bu yürek nasıl dayansın! Türklüğün timsali onlar. Türk ne demek, Türklük ne demek, bilmeyenlere anlatan onlar. Şimdi koordinatör olacakmış diyorlar, PKK ile devlet arasında. Barzani, PKK, Amerika arasında. Devlet teröristle pazarlık yapar mı hiç! Devlet, devlete yapılan hainliğin hesabını sormaz mı hiç! Şehitlerimize nasıl anlatırsınız, nasıl izah edersiniz bunu! Ya analarına ne diyeceksiniz? Affettik mi, diyeceksiniz bu hainleri! Şimdi siz bana diyeceksiniz ki, kara bulutlar, yağmurun habercisi değil! İnanın bana bu kara bulut, Mehmetçiğe atılan kahpe kurşunla yüreğimize düştü. İnanın bana bu kara bulut yağmurun habercisi hem de sağanak! İnanın bana, bu hesap sorulacak, verecekler hesabını, yaptıkları kötülüklerin bir bir. Belki bugün belki yarın...

Bizi tutabilir misiniz, Mustafa'yı tutabilir misiniz? İlk Mustafa fırladı ok gibi, ardından biz! Özel harekât havaalanında. Kuvvet hazır. Helikopter hazır. Biz hazır. Asayiş komutanı Kemal Paşa olay yerinde. Ben telsizde. İlk emir; kuvvetler gelsin! Zaten hazır, uçtu benim aslanlarım olay yerine. Jandarma özel harekât bu!

Özel harekât kuş gibi uçtu ve kondu Krom Vadisine. Bir yanda Asayiş Komutanı, diğer yanda özel harekât, inanın konuşma şu, tanığı benim:

- Evladım, hedefi tespit ettiniz mi?
- Ettik komutanım.
- Peki, hedefi ele geçirebilir misiniz?
- Geçiririz komutanım ama şehit verebiliriz.
- Başlayın o zaman.
- Emredersin komutanım...

Kayalığı tutan hainler on, on beş kişi. Hepsi bir taşın altında. Üstüne basmasanız, bilemezsiniz bastığınız terörist mi yoksa kaya mı? Özel harekât girdi kayalıklara. Herkes nefesini tutmuş, olacakları bekliyor. Adım adım geçiyorlar o kayadan bu kayaya. Girdiler bir anda gögüs gögüse hainlerle. Bir bir sordular hesabını şehitlerin. Bir bir hainler ödedi hesabı. Toprağa vatan demek kolay değil! Varsa altında yatan şehitler, toprak olur ancak vatan! Bir kez daha haykırdı özel harekât, bu toprak vatan, bu vatan bizim! Bir uzman jandarma şehit! İşte bizim şehitlerimiz böyle şehit.

Bakın ne demiş basınımız bu şehitlerimiz için:

"PKK saldırısı, Van 61. Taktik Jandarma Tugay Komutanlığı'na bağlı bir birliğin Çatak - Gürpınar arasındaki 'Krom Vadisi' bölgesinde terör örgütü mensuplarına karşı sürdürdüğü 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Operasyonu' sırasında düzenlendi. Askeri birlik, önceki akşam saat 19.00 sıralarında boşaltılmış köylerin bulunduğu bölgede 25 kişilik bir terörist grubun pususuna düştü. Açılan ilk ateşte Teğmen Koray Akoğuz (İsparta), Uzman Çavuş Murat Baş (Eskişehir), Komando Onbaşı Rıfat Kortürk (Zonguldak), Erler Ercan Atalay (Erzurum), Levent Özçakmak (Adana), Ali Tekin (Burdur), Kaya Gont (Malatya) şehit oldu, 5 er de yaralandı. Yaralı erler Van Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, gece saat 01.30'a kadar süren çatışmada 15 terörist öldürüldü.
Şehitler, Van Askeri Hastanesi'den alınarak Yusuf Turgut Kışlası'na getirildi. Burada düzenlenen törenin ardından şehitler memleketlerine uğurlandı. Törene, Vali Vekili Vahdettin Özkan, Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Kemal Yılmaz, Jandarma Alay Komutanı Albay Erdal Sarızeybek ve Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, askeri erkân katıldı."

Çatışma devam ededursun Krom Vadisinde, Mustafa durur mu hiç. Aldı üç beş asker, tıpkı bizim aldığımız gibi yıllar önce. Düştü yollara yardım için. Artık siz de tutamazsınız, biz iki kişi, düştük peşine Mustafa'nın, Gürpınar, Topçudeğirmeni arasında. Mustafa Kırkgeçit'i geçti. Topçudeğirmeni, Yalınca yol ayrımına gelmeden, öndeki araç hainlerin döşediği mayına bastı. Büyük bir patlama! Biz de uçar gibi gittik ama yetişemedik Mustafa'ya. Vardığımızda, Mustafa'nın aracı mayına basmış, yirmiye yakın yaralı. Mustafa iki eli başında, gözler kara, yürek yanık! Bu yiğitler sizin, bu evlatlar sizin, dünyada eşi yok bunların!

Daha ne söyleyeyim başka, ne diyeyim.
Güç, iktidara sahip olanların temsil ettiği güç, kendi evlatlarının tarihe karşı sorumluluk taşıdığı için bu gücü bulduğunu bilmez ise, asalet ne yapsın, güç ne yapsın, tarih ne yapsın bu iktidar sahiplerine...

Kaynakça
Kitap: HESAPLAŞMA
Yazar: ERDAL SARIZEYBEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: Krom Deresi ve Terör

Mesajgönderen sahin08 » 25 Nis 2011, 06:01

Evet ne yazık ki bu durum krom deresi gerçeği tarih 04 eylül 1999 sabah saat 08:00 yaşananlar kolay değildi yazınızı okuduğumda yine o günlere döndüm. o dönem en büyük isteğim askerde uzman çavuş olarak kalmaktı belki intikam belki askerliği sevmiş olmamdan dolayı fakat imam hatip lisesi mezunu olduğum için kalamadım keşke kalabilseydim. ALLAH'ım hepsine rahmet etsin mekanları cennet olsun...
sahin08
Kısa Dönem Er

Re: Krom Deresi ve Terör

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Nis 2011, 12:27

sahin08 yazdı:Evet ne yazık ki bu durum krom deresi gerçeği tarih 04 eylül 1999 sabah saat 08:00 yaşananlar kolay değildi yazınızı okuduğumda yine o günlere döndüm. o dönem en büyük isteğim askerde uzman çavuş olarak kalmaktı belki intikam belki askerliği sevmiş olmamdan dolayı fakat imam hatip lisesi mezunu olduğum için kalamadım keşke kalabilseydim. ALLAH'ım hepsine rahmet etsin mekanları cennet olsun...

Bütün Şehitlerimiz Türk Milletimizin Kahramanlarıdırlar. ALLAH bütün Şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Her Türk asker doğar, illa ki mesleğimizin askerlik olmasına gerek yok. Günü gelecek bütün düşmanlarımızdan intikamımızı alacağız İNŞALLAH. Pkk sadece bir maşadır, asıl baş düşmanımız Amerika'dır.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir