Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hudut ve Kaçakçılık

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Hudut ve Kaçakçılık

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ara 2010, 00:09

Hudut ve Kaçakçılık

Hudut bambaşka bir şey inanın. Yaşamak lazım her anı orada geçen. Hudut aslında bir çile yeri, çekmekle bitmeyen. Gariptir, güç de verir insana, dayanma gücü, her zorluğu yenmek için. Benzer de olsa her doğan gün, sabır verir. Birlik ve beraberliğin yaşandığı en güzel yer hudut! Değerleri paylaşmak ne güzel orada; sevmek, kıymet bilmek, sahip çıkmak, korumak ve paylaşmak. Düşünüyorum da, bir koca ömür geçti hudutta, değerleri paylaşmakla, sahip çıkmakla. Sizce hudut nedir?

Hani bizim ülkemiz Fransa olsaydı sormazdım bunu. Etrafındaki ülkelerin hepsi çağdaş, demokratik, laik bir hukuk devleti, terör yok, terörist yok. Birlik yapmışlar, hudut yok, göster kimliği geç ya da hiç göstermeden geç. Ekonomi güçlü, kara para kontrol altına alınmış. Çalışma hayatı düzenli. Vergi kaçırmak suç, hem de ağır bir suç. Öyle hapse giren ertesi gün çıkmıyor, cezası ne ise sonuna kadar yatıyor. Cezayı yatan öyle örgüt filan idare etmiyor kapalı kapılar ardından. Susturmuşlar, sesi bile çıkmıyor, dört duvar arasında. Orası Fransa. Ama biz Fransa değiliz ki! Biz Türkiye'yiz. Bizim için hudutlar önemli, hem de çok. Ama bakalım görelim, aldığımız tedbirler de o kadar önemli mi acaba?

Biz eskiler, hudut deyince kaçakçılığı, kaçakçılık deyince hududu düşünürüz. Eskiden olsa, hani şöyle bir otuz yıl önce, gelip geçeceği bir kilo çay, üç torba şeker, derdik. Değil, mesele o kadar basit değil! Şimdi terör var, yirmi yılı aşkındır bize çile çektiren. Terörü finanse eden kaçakçılık. Terörle kaçak iç içe artık. Öyle bir hale geldik ki; kaçağı önlemezseniz, hududu korumazsanız, terörü yok etmek hayal olur!
Bakm İmralı'daki bölücü başı yakalandıktan sonra alınan ifadesinde ne diyor finans kaynakları için: "Sınırlarda kaçakçılardan vergi adı altında para alınmaktadır... Başta kardeşim olmak üzere bazı kadroların İran, Zağros ve Romanya üzerinden Avrupa'ya uyuşturucu sevk ettiğini öğrendim. Avrupa'da toplanan paralar kuryeler vasıtasıyla İran ve Irak'taki örgüt mensuplarına aktarılıyor...
Ancak gruplar gümrük adı altında kaçakçılar ve tüccarlardan para topluyorlardı.
Zağros (Şemdinli Üçgeni) kendini finanse ediyor. Gümrük vergisi alınıyor.
Uyuşturucunun Türkiye'deki en önemli merkezi Van'dır.

20 yıl önce Kulp, Lice bölgeleriydi. Şimdilerde Yüksekova'nın yeri de önemlidir.
Benim nazarımda Zağros önemlidir. Burda ticaret (yani kaçakçılık) çok belirleyicidir. Üçgendedir (Şemdinli Üçgeni). Bu bölge kaçakçılığın da merkezidir (Van ve Hakkâri). Burada bulunan sorumlu devletlerle (İran, Irak, Türkiye), kaçakçılarla ve ticaret yapanlarla ilgisi ve irtibatı vardır. Zağros eyaletinin yağlı ballı olması ticaretidir.

Örgüt içerisinde oluşan rant çetesinin varlığı mevcuttur... " Bunu söyleyen İmralı! İmralı bize ne diyor? Kaçakçılardan haraç alıyoruz.
Başka? Örgütümüzü kaçakçılık finanse ediyor! Daha başka? Kaçakçılığın merkezi Zağros'tur, yani Şemdinli üçgeni. Uyuşturucunun merkezi Van'dır, yani Yüksekova, Başkale! Kaçakçılık çok para getiriyor!
Neden bahsediyor bu katil?

Demek istiyor ki kaçakçı, para; para, hudut; hudut ise kaçaktır. Terör, para; para, otorite; otorite, ölümdür, diyor. Yani bu katile göre terör, otorite ve para demekmiş, gizli ve kara olan.

Yerini de söylüyor açık açık:

"Şemdinli üçgenini asla bırakmayız, hassas bölgedir, kaçakçılık merkezidir."

Hududu bilmeyene, kaçağı anlatmak zor. Bilmeyen elbet soracak:

- Bunca kaçak, bunca terörist bu huduttan nasıl geçer?

Anlatayım size hudut nedir diye. Kararı siz verin, kim geçer, nasıl geçer. Hudut, geçiş; geçiş, terörist; terörist, kaçak; kaçak, para demektir. Aslında denklem çok basit; kaçakçı, terörist, para ve hudut! Bilinmeyeni tek! Hudut! Koru hududu diyeceksiniz! Koru hududunu ne terörist geçer, ne de kaçak! Sorun da burada ya zaten, hududu korumak!
Balon Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı 1984-1998 arası için ne diyor?

"PKK terör örgütünün organize ettiği 155 uyuşturucu madde olayında iki ton 502 kg 758 gram eroin. 13 ton 360 kg 950 gram esrar, 4 ton 255 kg 714 gram baz morfin, 2 ton 125 kg 258 gram Hint keneviri, 22 ton 440 kg asetik asit anhidrit. 621 gram kokain, 277 000 amphetamin tablet 1 ton 0.80 kg sodyum karbonat ele geçirildiğini, olaylarda 572 sanığın yakalandığını, bunun da haricinde Olağanüstü Hal Bölgesinde ortaya çıkartılan PKK ya ait sığmak ve hücre evlerinde 7 ton 466 kg esrar, 1.984.000 kök Hint keneviri, 63 kg 375 gr eroin, 33 kg baz morfin, bir adet uyuşturucu imalathanesinin ele geçirildiği tespit edilmiştir.
Ne diyor bu makamlar efendim?
Milyarlarca dolarlık kaçakçılık!
Kime gidiyor bu paralar?

İlgili olan herkese, başta teröristlere ve de kaçakçılara! Şehitlerimizi haince vuran mermi ve silah hangi parayla alınır sanırsınız?
Nerden geçiyor bunlar?
Bizim hudutlardan! Nasıl mı?

Anlatayım:

Kuzey hudutlarında sorun yok, biz de koruruz hududu, onlar da. Suriye hududunda sorun yok. Niye? PKK ayrıldı oradan bir, ikincisi de hudut 1980'li yıllarda fiziki güvenlik sistemiyle çevrildi. Geçmek o kadar kolay değil, anlaşma yoksa eğer. Sorun Irak ve İran hududunda, çünkü engel yok askerden başka. Ayrıca terörist de orada, kaçakçı da, Barzani de orada, sığınmacı da. Kaçakçılığın durdurulması önemli, çünkü teröristler haraç alıyor, örgütü yaşatıyor bu paralarla. Barzani'nin durdurulması önemli, çünkü doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımızı politik yönden etkiliyor. Bir gün, bir başkaldırı hazırlığı olsa eğer, altında Barzani'yi aramak gerekebilir.

Sığınmacılar da bir sorun, hem de insanlık sorunu. Çoğu iyi bir yaşam umuduyla geliyor, her şeyini ortaya koyarak. Ama bilemezsiniz ki! Gece bu, karanlık. Hududu geçen garip sığınmacı mı, kaçakçı mı ya da terörist mi nereden bileceksiniz? Ateş etseniz bir, etmeseniz iki türlü, ikisi de sorun. Ayrıca, sığınmacı meselesi bizim sorunumuz değil ki! Bu bizim değil Avrupa'nın sorunu. Çünkü oraya gitmek için geliyorlar. Dolayısıyla alınacak tedbirlerin mali külfetini de Avrupa'nın karşılaması gerek, ama kararlı bir dış politika olmayınca her sorunun külfeti de bize kalır. Biz çekeriz ne yazık ki!

Aslında bu sorunların çözümü iç ve dış politika ile hududun korunmasında yatar. Bir sorun varsa, devletin de bir tavrı vardır. Hudut geçişleri, iç güvenliğimiz ve ekonomimiz için tehlike yaratıyorsa hudut korunmalıdır. Politikanız yoksa hudutlarınızı koruyamazsanız, sonuçlarını da katlanırsınız. İşin garibi, görevini yapması gerekenler görevini yapmaz, milli onurumuzu koruması gerekenler korumaz, sonuçlarına da onların katlanması gerekirken katlanmaz, yerine biz katlanırız, biz ölürüz onlar seyreder...

Kaynakça
Kitap: HESAPLAŞMA
Yazar: ERDAL SARIZEYBEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir