1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

İsa Gök: "Son Noktaya Kadar Yemin Etmeyeceğim"

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2011, 18:16
gönderen TurkmenCopur
İSA GÖK: SON NOKTAYA KADAR YEMİN ETMEYECEĞİM

Resim

CHP Milletvekili İsa Gök, yeni yasama yılının başlayacağı 1 Ekim’de Meclis'te olacağını ancak yemin etmeyeceğini açıkladı. Silivri Cezaevi’nde tutuklu Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın serbest bırakılmamasına tepki olarak hala yemin etmeyen CHP’li tek milletvekili Gök; önce Balbay ve Haberal’la görüştü, sonra Özel Görevli Mahkemeler Kaldırılsın nöbetindekileri ziyaret etti.

12 Haziran’da CHP’den milletvekili seçilen ancak hala yemin etmeyen Mersin Milletvekili İsa Gök, yeni yasama yılının başlayacağı 1 Ekim’de de yemin etmeyeceğini açıkladı.

Gök, hem Silivri Cezaevi önündeki “Özel Görevli Mahkemeler Kaldırılsın” nöbetindekileri ziyaret etti hem de Silivri Cezaevi’nde tutuklu Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’la görüştü.

İsa Gök’e; yeni yasama yılının başlayacağı 1 Ekim’de yemin edip etmeyeceğini Ulusal Kanal'a anlattı.

Gök, meclis iç tüzüğüne göre 1 ay içinde 5 oturuma katılmazsa milletvekilliğinin düşürüleceğini ancak sonuna kadar direneceğini belirtti:

"Mecliste olacağım ama yemin etmeyeceğim. Dayanabildiğim kadar. Vekilliğimin düşürülmesi, iptali, yok edilmesi noktasına kadar. Ben şu anda, buradaki hukuksuzluğu, milletvekillerine görev yaptırılmamasını, milletvekillerinin esir alınmasını kamuoyuna taşımaya çalışıyorum. Elimden geldiğince, gücüm yettiğince.”

Pazartesi, 19 Eylül 2011 17:40

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174