Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Harold Rhode

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Harold Rhode

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Tem 2012, 14:17

Harold Rhode

“1994’te Pentagon’un bir odasında toplanan dört kişi Kürdistan planlan üzerinde çalışıyorlardı.

ABD’li bir Kürt uzmanı olan ve CIA’nin önde gelen casuslarından Harold Rhode.

Kürdistan Yurtseveler Birliği (KYB) Başkanı Celal Talabani’nin Washington Temsilcisi CIA ajanı Barham Salih.

Kürdistan Demokratik Partisi’nin (KDP) Başkam Mesud Barzani’nin görevlendirdiği CIA Ajanı Necirvan Barzani.

PKK’nın ve Mesud Barzani’nin Washington’daki en güvendiği isim olan Kürt asıllı Amerikalı Dr. Necmaldin Kerim.

Harold Rhode: Bush döneminde Douglas Feith ABD Savunma Bakanlığı Ortadoğu işlerinden sorumlu yardımcılığına, Harold Rhode da Feith’in Ortadoğu işlerinden sorumlu yardımcılığına getirildi. Rhode’un casus olmakla övündüğünü, bunu her zaman gururla ifade ettiğini,Türkçe dâhil çok sayıda dil bildiğini ve kendisine söylediği yıl da en azından iki kez Doğu’dan Batı’ya otobüs ile seyahat etmek için Türkiye’ye geldiğini 3 Nisan 2009’da Akşam gazetesinde Serdar Turgut açıkladı.

Barham Salih: 10 yıl süreyle Celal Talabani’nin Washington temsilciliğini yaptıktan sonra Kuzey Irak’a döndü ve Kuzey Irak’ın doğu bölümünü kontrol altında tutmakta olan, gerçekte CIA tarafından kurulan, ABD Savunma ve Dışişleri Bakanlığı ve Harold Rhode ile içi içe çalışan Kürdistan Yurtseverler Birliği (Patriotic Union Of Kürdistan) adlı örgütün başkanlığını üstlendi.

Necirvan Barzani: Necirvan Barzani, Mesud Barzani’nin yeğeni, aynı zamanda damadıdır. Bugün de Kuzey Irak’taki Kürt yönetiminin başbakanıdır.

Dr. Necmaldin Kerim: Kürt politikalarının şekillendirildiği Washington Kürt Enstitüsü Başkanı olan Dr. Kerim, Molla Mustafa Barzani’nin en güvendiği isimdi. Şimdi de Mesud Barzani’ye çok yakın.

CIA Casusu Harold Rhode, CIA ajanı Alan Makovsky ve Douglas Feith Richard Perle’nin ekibinden. Ekip mensupları Washington’daki güçlü istihbarat ağının (Intelligence Community) içinde yer alıyor.

Aynı ‘ağ’ içinde Morton Abramowitz, Graham Fuller, Marc Grossman, Poul Wolfowitz, Anthony Rihter, James Jeffrey ve Peter Galbraith gibiler de var.

Bunlar her yönetimde kilit kadroları paylaşıyorlar.”

Irak İşgali’nden kısa süre önce, Cheney, Perle, Feith ve Rhode, Lewis ile akşam yemeğindeydiler. Gerçekte ise onlar Lewis’in Irak’a saldırı önerisinin hayat geçirilmesini kutluyorlardı. George W. Bush yönetiminde politika oluşturmaktan sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı Douglas Feith, onun Ortadoğu başdanışmanı Harold Rhode’du. 11 Eylül 2001 saldırısı sonrasında Lewis’in de itibarı zirveye ulaşmıştı. Eski Suudi Arabistan Büyükelçisi Chas Freeman İşgalden Kısa bir süre sonra: “Neo Con’lar Irak’ı demokrasi getirmek için işgal etmemişlerdir. Güçsüzleştirilmiş bir Irak’ın bölgede İsrail’e bir tehdit olarak kalmasını amaçlamışlardır.” yollu açıklama yapmıştır.58

Yönetimin onayı olmadan İran’la gizli toplantılar yaptılar

Harold Rhode ve Larry Franklin’nin de aralarında bulunduğu Savunma Bakanlığı resmi heyeti Haziran 2002’de Paris’te casusların yer aldığı bir toplantıya Beyaz Saray’ın onayı olmadan katıldı.

Toplantıya İran’lı yetkililerin yanı sıra İran-Kontra olayının baş aktörü İran’lı silah tüccarı Manucher Ghorbanifar da katıldı. Toplantı, ‘Beyaz Saray’ın onayı alınmadan yapılan toplantı’ olarak nitelendirildi. Katılımcıların yedi ay önce de bir araya geldikleri anlaşıldı.

2003 Haziran’ında Savunma Bakan Yardımcısı Douglas Feith’in özel planlar görevlisi Harold Rhode ve İran uzmanı Neo Con Michael Ledeen, İran’lı silah tüccarı ve İran-Kontra skandalı baş figürü Manucher Ghorbanifar ile Paris’te yeniden buluştu. Toplantının amacı Irak’ın kitle imha silahlarına sahip olduğunun kanıtlarım bulmak ve bunu gerekçe yaparak Irak’ı işgaline gerekçe yaratmaktı. Bütün bu faaliyetlerin baş mimarı ve ekibin başı Dick Cheney’di. Nitekim 16 Nisan 2006’ya gelindiğinde Cheney ekibi olağanüstü etkiliydi. Ekip; bu tarihte Lewis Libby’nin yerine gelen David Addington, Güvenlik Başdanışmanı Eric Edelman, Victoria Nuland, Ortadoğu uzmanı John Hannah, William Luti, David Wurmser, Anti-Çin Asya uzmanı Stephen Yates, Samantha Ravich, Mary Matalin, Juleanna Glover Weiss, Jennifer Mayfıeld, Catherine Martin ve Lea Anne Mcbride den olu_uyordu ve Cheney in Güvenlik Ekibi olarak an İliyordu. Ekibi; aşın sağcı Amerikan Girişim Enstitüsü, Hudson Enstitüsü ve Washington Yakın Doğu Politik Enstitüsü (WİNEP) ve Cheney’e destek veren hukuk firmalarındaki Neo Con’ların dâhil edilmesiyle Lewis Libby oluşturdu.

Richard Perle, Douglas Feith ve Harold Rhode gibi CIA ve MOSSAD ajanlarının başı çektiği ekibin en temel amacı, ‘Saddam, Nükleer silahlara sahip ve El-Kaide ile ilişkisi var’ yalanını üretmek ve Irak’ı işgal etmekti. Nitekim başarılı da oldular.

Yönetimden habersiz gizli istihbarat ünitesi kuranlardandı

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Poul Wolfowitz, politika oluşturmadan sorumlu yardımcısı Douglas Feith ve Feith’in Orta Doğu başdanışmanı Harold Rhode Counterterrorism Evaluation Group-CTEG (Kontrterörizm Değerlendime) adlı gizli bir istihbarat ünitesi kurdular. Üniteye gelen ham istihbarat rapor ve belgelerinin değerlendirmesiyle Irak’ın El-Kaide ile ilişkisinin varlığını ortaya çıkarmaya çalıştılar. CTEG; CIA, Savunma İstihbarat Ajansı, Ulusal Güvenlik Ajansı ve diğer istihbarat servislerinden elde edilen rapor ve belgelerin güçlü bilgisayarlara özel yazılım programları ile kontrterörizm istihbaratı yapıyordu.

Bu projenin başkanı Amerikan Girişim Enstitüsü’nün Ortadoğu Direktörü David Wurmser’di. Harold Rhode, Perle’nin yardımcısı F. Michael Maloot da Wurmser’le beraberdi. “Wurmser-Maloot” adıyla anılan projenin temel amacı ne yapıp edip Irak’la El Kaide arasında bir ilişki olduğunu kanıtlamak ve bu gerekçe ile Irak’ı işgal etmekti.

Kaynakça
Kitap: Derin Dünya DEVLETİNİN ADAMLARI
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir