Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Nuri Çolakoğlu

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Nuri Çolakoğlu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ağu 2011, 00:51

Nuri Çolakoğlu

Bilderberg üyesi
BBC Türkçe Yayınlar Müdürü Andrew Mango'nun yanında 1981-1987yılları arasında programcılık yaptı
Çolakoğlu'ndan Önceleri Bülent Ecevit (1946-1950), Can Yücel (1958-1963), Orhan Boran (1960-1964) ve Hilmi Yavuz (1964-1969) Mango'nun yanında çalışmışlardır Milliyet Gazetesi'nin Londra Temsilciliği'ni yaptı Alman WDR Radyosu'nda programcılık yaptı Alman DPA Haber Ajansı'nda editörlük yaptı isveç SR Televizyonu'nun Ankara Temsilciliği'ni yaptı Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı
Televizyoncular Derneği Başkanı

Çolakoğlu, CNN Türk Genel Müdür ve murahhas azalı-ğma atanmıştır. Atanma ile ilgili karar, CNN Türk Yönetim Kurulu'nda söz sahibi olan Turner Broadcasting System (CNN International) ortakları tarafından alınmıştır.

Çolakoğlu'nun nüvesini oluşturduğu CNN Türk, artık bir televizyon kanalı olmanın ötesine geçmiş, küreselleşmenin simgesi olmuştur. Muhabirleri de gazetecilikten öteye geçerek, küreselleşmenin misyonerleri olmuşlardır.

Çolakoğlu, Ağustos 2002'den itibaren Doğan Medya Grubu'nun (DMG) Yazılı ve Görsel Yayın Koordinatörlüğü'ne getirilmiş ve grubun uluslararası ilişkilerinin geliştirilmesinden sorumlu kılınmıştır. Çolakoğlu, NTVyi kurarak genel müdürlüğünü üstlenmiştir. Çolakoğlu, Show TVyi kurarak genel müdürlüğünü üstlenmiştir. Çolakoğlu, New Media Company (NMC) adıyla kurduğu şirketiyle değişik televizyon projeleri hazırlamaya soyunmuştur. Çolakoğlu, Olay TVyi geliştirerek yenileş-tirmiştir. Çolakoğlu, TRT Televizyonunda Genel Müdür Cem Duna'nın danışmanlığını, daha sonra da Dış Haberler ve Yayınlar Bölümü'nü yönetmiştir. Çolakoğlu, ANKA Ajans Dış Haberler şefliği yapmıştır. Çolakoğlu, Televizyon Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da üstlenmiştir.

TÜSİAD Başkanı Erkut Yücaoğlu, başkan seçilir seçilmez Çolakoğlu'nu haberi dahi olmadan yönetim kurulu üyesi yapmıştır. Bu tayin, TÜSİAD Eliflerinin ona ne derece güven duyduklarının göstergesi olarak algılanmalıdır.

Çolakoğlu, Yücaoğlu'ndan sonraki TÜSİAD Başkanı Tuncay Özilhan döneminde de bu göreve devam etmiştir. Çolakoğlu'nun Yönetim Kurulu'ndaki çalışma arkadaşları şunlardır: Tuncay Özilhan (Başkan), Mustafa Koç, Ömer Sabancı, Nuri Mehmet Çolakoğlu, Cem Duna, Şadi Gücüm, Aldo Kaskowski, Ersin Özince, Mehmet Ali Babaoğlu, Lütfü Yenal.

Çolakoğlu, İstanbul'un 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmesi projesinin Yürütme Kurulu Başkanı olarak, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikaları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Üstün Ergüder ile eşgüdüm içinde ve aşağıdaki sivil ve kamu kuruluşlarının katılımı ile gerçekleştirme yolundadır. Kendisine Danışma Kurulu Başkanı olarak İstanbul Milletvekili ve Başbakan'ın Danışmanı Egemen Bağış yardımcı olmaktadır. Bu Avrupacılar, "İstanbul'un Türklerin başkenti olduğunu, ancak Hıristiyan bir İstanbul 'un Avrupa'nin başkenti olabileceğini " hiç akıllarına getirmemektedirler.

Katılımcı kuruluşlar arasında, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, Açık Radyo, Tarih Vakfı, Reklamcılar Derneği, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve Dışişleri Bakanlığı gibi devlet, sivil toplum örgütleri, yerel yönetim ve özel sektör kuruluşları yer almaktadır.

Çolakoğlu ve Ergüder'in eşgüdümündeki projenin arkasında George Soros ve Türkiye Açık Toplum Örgütünün fonları vardır. Bir gazeteye verdiği röportajda Çolakoğlu, "90 'lı yılların küreselleşme süreci, İstanbul 'un Soğuk Savaş sonrasında yitirdiği uluslararası etkiyi hızla geri kazandırmaya başladı. Bu bağlamda dünyada İKONA'nın merkezi olan İstanbul'da İKONA müzesi kurulacağını, kiliseler, sinagoglar, Fener ve Ba-lat projelerinin İstanbul 'a kazandırılacağını" açıklamıştı.

Çolakoğlu, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Hisar Eğitim Vakfı, Türk Amerikan İş Konseyi, TÜSİAD, Türkiye Acil Aile Planlaması Vakfı, Tema Vakfı ve Robert Kolej Mütevelli Heyeti'nde üst düzey yöneticilik yapmaktadır. Robert Kolej mezunu olan Çolakoğlu, Siyasal Bilgiler Fakültesinde asistan iken Aydınlık Grubuna katılmış, Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisinin Ankara Sorumlusu ve partinin kilit adamlarından biri olmuştur.

12 Mart 1971 muhtırası sırasında gözaltına alınan 1974 affıyla serbest kalan Çolakoğlu, Aydınlık Grubu içindeki faaliyetlerine dönmüştür. 12 Eylül darbesinin ardından İngiltere'ye kaçmış ve BBC'de çalışmaya başlamıştır. Çolakoğlu, 6 yıllık İngiltere döneminde eski düşüncelerinden "U dönüşü " yaparak önde gelen ABD ve ^5'cilerin arasında yer almıştır.

Robert Kolej ve SBF mezunu olan Nuri Mehmet Çolakoğlu, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir