Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sedat Ergin

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Sedat Ergin

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ağu 2011, 00:47

Sedat Ergin

Bilderberg üyesi
Amerikan Türk Konseyi ve Türk-Amerikan İş Konseyi tarafından verilen Medya Ödülü 'nün sahibi
Hürriyet Gazetesi Ankara eski Temsilcisi Hürriyet Gazetesi Washington eski Temsilcisi Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu diplomasi eski muhabiri Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni


Sedat Ergin, Aydın Doğan tarafından Hürriyet Ankara Temsilciliği'ndeki üstün başarısı nedeniyle Mehmet Yılmaz'dan boşalan Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirilmiştir.

Ergin, liseyi Robert Kolej'de bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Diplomasi Şubesi'nden mezun olmuştur. Gazeteciliğe 1975 yılında Türk Haberler Ajansı Dış Haberler Servisi'nde başlamıştır. 1976-1978 yılları arasında THA'nm Ankara Bürosu'nda diplomasi, Meclis ve Başbakanlık muhabirliği yapmıştır. 1979-1987 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu'nda diplomasi muhabiri olarak çalışmıştır. 1987 yılında Hürriyet'e geçerek gazetenin Washington Temsilciliği'ni üstlenmiştir. Bu görevi yaklaşık 6 yıl sürmüştür. 1 Mart 1993 tarihinde Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilciliği'ne getirilmiştir. Bu görevini "Ankara 'dan " köşesinde 12 yıl aralıksız sürdürmüştür. Yanı sıra CNN Türk'te "Ankara Kulisi" program katılımcılığını sürdürmüştür.

Ergin, Refah-Yol Hükümeti'nin çöküşünü anlatan "Fırtına Dosya" dizi yazısıyla, 1997 ve 1 Mart tezkere krizine giden süreci anlatan "Bizden Saklananlar" dizi yazısıyla 2003 yılında olmak üzere iki kez Sedat Simavi Basın Ödülü'nü kazanmıştır. İki kez de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Gazetecilik Ödülünü almıştır.

Ergin, uzun yıllar Ankara'da ve Washington'da gazetecilik yaptığından ABD'li yetkili ve etkili şahsiyetleriyle dostane ilişkiler geliştirmiştir. Washington'da bulunduğu süreçte zamanının önemli bir bölümünü Beyaz Saray yakınmdaki Yabancı Basın Merkezinde geçirmiş, burada çok önemli Amerikalı diplomat, devlet adamı, siyasetçi ve gazeteciyle ilişkiler kurarak ve ilişkileri sürekli geliştirerek onların dostluk ve itimatlarını kazanmıştır. Ankara'daki gazetecilik yıllarında parti, Genelkurmay ve MİTin üst düzey yetkilileri ile ilişkiler geliştirmekte başarılı olmuştur.
Robert Kolej ve SBF mezunu olan Sedat Ergin, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir