Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cem Boyner

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Cem Boyner

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ağu 2011, 00:26

Cem Boyner

Bilderberg üyesi TÜSİAD eski Başkanı
Yeni Demokrasi Hareketi Partisi eski Genel Başkanı
Boyner Holding Yürütme Kurulu Başkanı


Cem Boyner, 1992'de oluşmaya başlayan ve 1993 yılında bir sivil toplum örgütü olarak faaliyet gösteren Yeni Demokrasi Hareketi Partisinin genel başkanlığına seçildi. Bu görevi 1996'nın Nisan ayına kadar sürdürdü. Daha sonra Boyner Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevine döndü. TÜSİAD üyesi olarak siyasi parti kurmaya soyunan ilk işadamı oldu.

Boyner, 24 Aralık 1993 tarihinde YDH Partisi Genel Başkanı olarak Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

"Muasır medeniyetin sürekli gelişim ve değişime açıklık olduğunu kav-rayamadılar. Seni izlediklerini söylerken, bu güzel ülkeyi muasır medeniyetten uzak tutmaya çalıştılar. Seni hiç anlayamadılar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları senin gösterdiğin değerlerin, egemenliğin kayıtsız, şartsız halka ait olduğunu biliyor. Yeni Türkiye'nin yeni insanları bizler, devlete ait vatandaş değil, vatandaşa ait devlet istiyoruz ve bu uğurda bir adım öne çıkıyoruz. Amacımız demokrasiyi kurarak ülkenin bütünlüğünü korumak, halk iradesinin hâkimiyetini sağlamak, Türkiye 'yi hak ettiği yere, çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmaktır. Seni sevgi ve saygıyla anıyoruz. Yolumuz açık olsun. "

Boyner'in öncülüğünde gelişen YDH, 23 Aralık 1993 tarihinde partiye dönüştürüldü. Boyner, TÜSİAD'ça ilk sermaye partisi olarak sahneye çıkarılan Yeni Demokrasi Hareketi Partisi'nin genel başkanlığına seçildi.

Kurucular listesi şöyle oluşturuldu: Cem Boyner, Cengiz Çandar, Dr. Kemal Derviş, Dr. Asaf Savaş Akat, Etyen Mahçupyan, Dr. Soli Özel, Cüneyt Ülsever, Şerif Mardin, Hüseyin Ergün, Memduh Hacaoğlu, Kemal Anadol, Mario Rod-rik, Eser Tümen, İbrahim Betil, Faruk Süren, Mehmet Ali Eren, Tuğrul Erkin, Mustafa Taviloğlu, Zülfü Dicleli, Necla Zarakol, Prof. Dr. Canan Balkır, Doç. Dr. Melih Bulut, Bir-gül Akşehirli, Hakan Aksu, Naif Alibeyoğlu, Reştan Aras, Osman Arman, Eşref Ayaz, Orhan Aydın, Çağrı Bagatur, Hülagu Bağcılar, Bahadır Balkır, Gürcan Banger, Cemal Bayseferoğulları, Kazım Berzeg, Mehpare Birol, Ömer Bo-rovalı, Ali Münir Boztepe, Yümnü Budak, Hüner Buğdaycıoğlu, Gün Çalık, Dr. Hüseyin Çelik, Ayşe Çeşmebaşı, Kadir Çöpdemir, Haluk Dinçer, E. Koramiral Yılmaz Doğru-söz, Dr. Gürman Dumlu, Berrin Elmaağaçoğlu, Recep Yüksel Ergin, Yüksel Erez, Dr. İsmail Ergener, Cahide Erkoç, Hulki Eroğlu, Behice Ertenü, Ahmet Kamil Esirgen, Nurten Evranosoğlu, Neslihan Eyopoğlu, Ümit Fırat, Refik Germir-li, Aydın Giz, Halil Göçmen, Kamer Gök, Mete Göknel, Barika Göncü, Ali Ercan Güleç, Ahmet Güler, Mehmet Güngör, Dr. Çetin Gümüşoğlu, Metin Güven, Danyal Hergünsel, Sedat İlhan, Çınla İlkorur, Arda İnal, Neyyir Kalaycıoğlu, Mehmet Kaplan, Müfit Kaplanoğlu, Yetkin Karakaş, Cumhur Keskin, Doğan Kitaplı, Erdoğan Kotan, Oya Kozlu, Cüneyt Köseler, Aziz Köseoğlu, Sina Mandalinci, Eser Marmara, Cem Mengi, Halil Metin, Yavuz Nazaroğlu, Hasan Mısırlı, Seyfi Müezzinoğlu, Kuran Okay, Hüsnü Okçuoğlu, Dr. Çiğdem Öngel, Ahmet Özer, Tuncer Özsoy, Mustafa Paçal, İbrahim Pehlivan, Murat Polat, Tahsin Rende, Ayhan Ruşen, Erbil Serter, Vedat Sertoğlu, Dr. Mehmet Emin Sever, Enver Sezgin, Hande Sıracı, Dr. Hatice Şarizi, Zelal Taşpı-nar, Fatma Tiryaki, Nadir Topçuoğlu, İzzet Tukin, Bülent Tülay, Vedat Turan, Bişar Yüysüz, Dr. Mehmet Nezir Uca, Armağan Usanmaz, Murat Vargi, Hıfzı Haluk Velidedeoğ-Iu, Mehmet Vural, Ertuğrul Yaşar, Uğur Yavuzkan, Sevim Yağa, Dr. Gültekin Yazıcıoğlu, Ömer Yenel, Attila Yüceak, Behçet Yücelye, Tunca Yügnük.

Böylesine Kürtçü, 2. Cumhuriyetçi, ABD'ci ve AB'ci kadrolarla sermaye sınıfı adına iktidara soyunan Boyner, sözde;

• Sermaye sınıfı adına demokrasiyi kuracaktı,
• Egemenlik kayıtsız, şartsız halkta olacaktı,
• Emperyalizme karşı çıkacaktı.

TÜSİAD'm meşhur gazete ilanından sonra 2002'de toplam 15 milyon üyeli 200'ün üzerinde STK'nm harekete geçmesiyle birlikte şirketlerde Avrupa Birliği için ilanlar verdi. İlan verenler arasında Boyner Holding de vardı. Boyner, verdikleri ilanın amacını şöyle açıkladı: "Türk ekonomisinin yüzü Batıya dönük. Çalışanlar Batıyla olan ilişkilerimizden doğan ihracattan ekmek yiyor. Bu büyük tercihte mutlaka bir tavır koymamız lazım. Türkiye, tarihi bir dönemeçte. Türkiye 'de bu iş bitene kadar sadece bunu konuşmamız lazım. Çocuklarımızın geleceği için Avrupa Birliği önemli

Boyner, AB üyelik işinin bitimine kadar aşağı yukarı 20 yıl konuşma maratonu öneriyordu. Onun önerisi Türk halkının çocukları için değil, kendisinin ve gibilerinin, yani sermayenin çocukları içindi. Onlar AB ülkelerinin insanlarının gelir düzeylerinin kat kat üstündedir. Ama korkuları var. Korkuları güvende ol-mamaları, halktan korkmalarıdır.

Boyner, 1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdikten sonra aynı yıl aile şirketi Altınyıldız Holding' de iş hayatına atıldı. 1982-1994 yılları arasında Holding İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürdü. 1989-1990'da TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.
Cem Boyner, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir