Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Erkut Yücaoğlu

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Erkut Yücaoğlu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ağu 2011, 00:25

Erkut Yücaoğlu

Bilderberg üyesi TÜSİAD eski Başkanı Boğaziçi Üniversitesi mezunu
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkan Yardımcısı

Erkut Yücaoğlu, TÜSİAD başkanları içinde en Amerikancı kanada mensup olanlardandır. Papa 2. Jean Paul'un ayağına giderek Türkiye'ye davete ikna eden tek TÜSİAD başkanı olmuştur. Yücaoğlu, tüm Hıristiyanların Türkiye'ye gelmesi yolunda Papa 2. Jean Paul'dan aracı olmasını isteyerek kendisini Türkiye'ye davet etmiştir.

Avrupa Sanayici ve İşverenler Konfederasyonu (UNICE) Başkanı George Jacobs başkanlığındaki 20 kişilik heyette yer alan TÜSİAD Başkanı Yücaoğlu'nun ikna ettiği Papa 2. Jean Paul, "Medeniyetler beşiği Anadolu ve Türkiye'den geliyorum. 2000 milenyum yılında tüm Hıristiyanların 4-5 bin yıllık tarihi olan Anadolu 'ya gelerek insanların birbirine yakınlaşacağına inanıyorum. Başta şahsınızı ve sizin aracılığınızla tüm Hıristiyanlık dünyasını Türkiye 'ye davet ediyorum " demiştir.

Yücaoğlu, Eisenhower Exchange Fellowship (EEF) bursu ile ABD'de de eğitim görmüştür. Vehbi Koç'un kurduğu Türk Eğitim Vakfı tarafından yurtdışına eğitime gönderilen ilk 10 üniversiteli adaydan biridir. Yücaoğlu, Talaş Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. EEF'nin Türkiye'den aday belirleme komitesinde Suna Kıraç, Nejat Eczacıbaşı, Cem Boyner ve Prof. Dr. Emre Gönensay gibi Elifler yer almaktadır.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, 2005'te TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanlığı'na seçilir seçilmez Yücaoğlu'nu YİK Başkan Yardımcılığı'na getirmiştir.

Talaş Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Erkut Yücaoğlu, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir