Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Prof. Dr. Mehmet Öz

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Öz

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ağu 2011, 00:00

Prof. Dr. Mehmet Öz

Bilderberg üyesi

Başkan George W. Bush ve Başkan Bili Clinton'un sağlık politikaları danışmanı ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney için seçimlerden önce "kalbi dayanır mı? " raporunu gizli servisler, Prof. Dr. Mehmet Öz'den istemişlerdi. Rapor olumsuz olsaydı, Cheney aday gösterilmeyecekti.

KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş, ABD'deki ameliyatını anlatıyor:

"Doktorum, kardiyolog Prof. Ural ve Türkiye'dekiler ame-liyatımın Türkiye'de yapılabileceğini, ancak ameliyat sonrası mikrop kapma olasılığının bulunduğunu, bu sebeple Prof Dr. Mehmet Öz'ün ameliyatı yapmasını önerdiler. ABD'dekiler de aynı görüşe katıldılar. Ben de orada ameliyat olmaya karar verdim. Birinci ameliyattan sonra karın ve göğüs nahiyem su topladı. Bunun üzerine Öz, ikinci bir ameliyat yaptı. Bu ameliyattan sonra da su topladı. Oradaki doktorlar 'Hiç dokunmayalım, 3 hafta zarfında su o bölgedeki delikleri kapatır ve şişlikler iner Sayın Denktaş' dediler. Geçerli tedavi şeklinin böyle olduğunu söylediler. Tam da o günlerde binlerce sayfalık Annan'ın Kıbrıs Planı'nı elime verdiler. 2-3 günde incelememi ve New York BM toplantısına katılmamı istediler. Ben, Türkiye'ye dönmek istedim. Türkiye'ye döndüm. O nahiyede toplanan suyu çektiler. Şişliği 15 günde indirdiler, beni sağlığıma kavuşturdular. Amerika'da kalsaydım, 3 hafta hiç el sürmeyeceklerdi. "

Dünya barışı adına kritik günlerde Mehmet Öz'ün önüne bir dosya konuldu. Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin'in tüm sağlık kontrollerinin ve tahlillerinin bulunduğu dosyayı incelemesi ve görüşünü söylemesi istendi. Neden? Nedenini biz söyleyelim. Ortadan kaldırılsın diye.

Öz anlatıyor: "Kore Savaşı'nda şehit düşen 20 yaşlarındaki Türk askerleri savaş alanlarından toplanarak bir araya getirilmiştir. Damar sertliği, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi hastalıklarının bulunup bulunmadığını araştırmak için cesetlerin kalpleri açılmıştır. Bu bilgiler bir araya getirilerek dosyalar hazırlanmıştır. Bu dosyaları incelemem ve görüşlerimi belirtmem için ABD otoriteleri bana vermiştir.

Siyaseti çok seviyorum ve girmek istiyorum. Aslında doktorlar siyasetle uğraşmadıkları için ülkemizde sağlığın önemini anlatamadık. Her yıl 'Davos' toplantılarına gittiğimde görüyorum ki bütün dünya önce parayı konuşuyor. Para gerekli ama sağlık olmazsa hiçbir değeri yok. Ben siyasete laf olsun diye değil, ABD Sağlık Bakanı olmak için gireceğim. Bu, Türkiye'de de olabilir. Amerika'da da. Amerika'da böyle bir şansım var. Geçen hafta robotlu ameliyat yapmasaydım, Beyaz Saray'a gidecektim. Sağlıkla ilgili konularda danışmanlık yapmam için beni çağırmışlardı. Ben, hem Cumhuriyetçilerin hem Demokratların sağlık danışmanlığını yapıyorum. "

"Clinton iyi bir başkandı ama huyları çok kötüydü. Yaptığı ucuz çapkınlıklar yüzünden gençlerin hükümete sevgisi çürüdü. Baba Bush iyiydi, oğul Bush'un ise etrafındakiler çok kuvvetli."

Kuvvetli olan kim? Tabii ki "sistemi" dizayn edenler ve sür-dürenler. Yani CFR, Bilderberg ve Üçlü Komisyon'cular. Dünya Ekonomik Forumu Yönetim Grubu'nun değerlendirme komitesi, küresel pozisyonda bulunan iş, politika, medya, sanat, bilim ve sivil toplum örgütleri dünyasından 43 yaşın altında 100 kişiyi yarının küresel liderleri olarak belirtiyor. Komite Türkiye'den Uğur Bayar ve Cem Boyner'i seçti. Mehmet Öz de 1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu'nda. "yarının küresel sağlık lideri " olarak seçildi.

"11 Eylül'deki terör saldırısından sonra bilindiği gibi Amerika'daki bütün hava alanları, iniş ve kalkışlara kapatıldı. Yasağın ilk haftası içinde tek bir uçağın kalkışına izin verilmiş, o da Suudi Arabistan Savunma Bakanı'na. Kral'm öz kardeşi olan bakan, özel uçağıyla New York'tan ülkesine dönerken Avrupa üzerinde kalp krizi geçirmiş. Suudi bakan, aynı zamanda Usa-me Bin Ladin'in en büyük düşmanı. Uçağı İtalya'ya inmiş ve kendisini gizli bir hastaneye saklamışlar. Amerikan Dışişleri Bakanlığı ve Suudi Büyükelçiliği'nden bir gece bana telefon geldi.'Acilen takım hazırla, Avrupa'da bir hastaneye gideceksin' dediler. Gideceğimiz yerin adı, hastanın kim olduğu söylenmedi. Beni ve ekibimi özel araçlarla alıp özel bir uçağa bindirdiler. Uçak havalandıktan soma tıpkı'Görevimiz Tehlike' dizisinde olduğu gibi bana bir zarfın içinde nereye gideceğimizden, hastanın kim olduğuna kadar fotoğrafları dahil, bütün bilgiler verildi. Cenevre'ye iner inmez doğruca bakanın korunduğu hastaneye götürüldük. Hemen kalbine gerekli müdahaleyi yaptık, tıkalı damarları açtık. Suudiler, bütün bir hafta benim ve ekibimin orada kalmasını istedi. Ben,'Biz dönelim, size gereksiz yere masraf olmasın' dedim. Tebessüm ederek kibar bir şekilde,'Siz böyle şeyleri düşünmeyin' cevabını verdiler. Bana birçok hediye verdiler ama kendi adıma tek kuruş kabul etmedim, hepsini çalıştığım hastaneye verdim. 11 Eylül'den bir hafta sonra Avrupa'lara gidip bir Arap'ın hayatını kurtarmam yanlış yorumlanabilirdi."

Tabii ki Mehmet Öz'ü gece yarısı evinden alıp Cenevre'ye uçuran örgütün CIA olmadığını söylemek herhalde dünyadan habersizlik olsa gerektir. Suudi bakanın 11 Eylül'den önce iki haftalığına ABD'ye davet edilmesinin nedeni, öz kardeşi Kralın, Ladin konusunda ABD ile düştüğü fikir ayrılığının giderilmesidir. Çünkü Savunma Bakanı, ABD yanlısıdır. Bu durumda bakanın yaşatılması, ABD'nin Körfez bölgesindeki hayati çıkarlarının gereğidir. O nedenle Suudi bakan yaşatılmıştır. Aksi halde bakan ölüme terk edilebilirdi.

Kıdemli Bilderberg üyesi Ahmet Ertegün, Bodrum'daki muhteşem malikânesinde ağırladığı kişilerden biri de aynı zamanda onun doktoru olan kalp cerrahı Mehmet Öz'dür. Zaten Mehmet Öz'ü Bilderberg üyesi yaptıran büyük olasılıkla Ertegün'dür.

Prof. Dr. Öz, çok uluslu tröstler adına dünyayı yöneten, "Dış İlişkiler Konseyi"ne bağlı Davos Dünya Ekonomik Forumu üyesidir. 1999 yılı Dünya Ekonomik Forumu tarafından "Yarının Küresel Sağlık Lideri" seçilmiştir. 1960 Cleveland doğumlu olan Öz, Harvard, Pensilvanya ve Colombia gibi Amerikan seçkinlerinin mezun olduğu üniversiteleri bitirmiştir. Hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi partili ABD başkanlarına sağlık politikaları konusunda danışmanlık yapacak kadar ABD yönetimlerinin güvenine sahiptir.

Dünya çapındaki kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, Bilderberg (Uluslararası) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir