Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Suna Kıraç

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Suna Kıraç

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ağu 2011, 23:37

Suna Kıraç

Bilderberg üyesi
Bilderberg Türkiye eski Temsilcisi Koç Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesi
Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü (AKMED) Başkanı

Her yıl düzenli olarak yapılan Bilderberg toplantılarının Türkiye temsilciliğini 20 yıl süreyle yürüten Selahattin Beyazıt'tan sonra, 1992'den bu yana, grubun Türkiye temsilcisi olarak Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suna Kıraç katılıyordu. Kıraç'm yerini 2004'ten bu yana Mustafa Koç aldı.
1992'den itibaren Bilderberg Türkiye Temsilciliği'ni yapan Kıraç, 3-6 Haziran 2004 yılında Milano'da düzenlenen Bilderberg Toplantısı 'na rahatsızlığı nedeniyle katılamamıştı. Mustafa Koç, önceki yıllarda davetli olmasına rağmen toplantılara katılmamış ama Milliyet yazan Hasan Cemal, CHP milletvekili Kemal Derviş ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan ile birlikte 2004 toplantısına katılmıştı.

1954-1972 arası 18 yıl süreyle Türkiye'nin Bilderberg yöneticiliğini yapan Muharrem Nuri Birgi, bu görevi Selahattin Beyazıt'a devretmiştir. Beyazıt, görevi 1992'ye kadar sürdürerek Suna Kıraç'a, Kıraç da 2004'te Mustafa Koç'a devretmiştir.

Anlaşılan odur ki SSCB'nin çökmesi ve Yeni Dünya Düzeni'nin gündeme gelmesiyle birlikte Bilderberg 'in artan önemi ve Rahmi Koç'un CFR çekirdek kadrosundaki gücü nedeniyle Bilderberg Türkiye Temsilciliği görevi Koç ailesi adına Mustafa Koç'a geçmiştir.

Robert Koleji mezunu olan Suna Kıraç, Bilderberg (Türkiye) üyesi ve Bilderberg (Türkiye) temsilcisidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir