Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Selçuk Yaşar

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Selçuk Yaşar

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ağu 2011, 23:34

Selçuk Yaşar

Bilderberg Üyesi
Yaşar Holding Onursal Başkanı


Yaşar Holding şirketleri ağırlıklı olarak Ege bölgesinde faaliyette bulunmaktadır. Yade&Gmbh (B. Almanya), Turkish Danish Investment Co. (Danimarka) ve dünya biracılık devi Türk Tuborg (Danimarka) yurtdışındaki şirketleridir. Şirketlerin çoğu Danimarka sermayesi ile ortaklık kurmuştur. Holding bünyesinde 11 şirket kalmıştır. Bunlardan birkaçı Türkiye'nin en büyük 500 şirketi içine girmiştir.

Yaşar Holding, 1985 yılında Türk Bank'a ortak olarak bankacılık sektörüne açılmıştır. Bunlardan birkaçı Yaşar Bank'a ortak olmuş, Yaşar Bank batmıştır.
Ağırlıklı olarak Ege'de faaliyet gösteren ve hızla yıldızı parlayan Yaşar Holding'in bu özelliğini dikkate alan Selahattin Beyazıt ve Muharrem Nuri Birgi, holdingin sahibi olduğu Çeşme Altınyunus Oteli'nde 25-28 Mayıs 1975 tarihlerinde Bilderberg toplantısı düzenlemiştir. Toplantıya, Demirel, Ecevit, Çağlayangil, Feyzioğlu, Yılmaz, Yaşa, Tunç, Beyazıt ve Birgi'nin yanı sıra Selçuk Yaşar da davet edilmiştir. Böylece Yaşar, Bilderberg üyeliğine taşınmıştır. Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir