Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Dr. Rüşdü Saraçoğlu

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Dr. Rüşdü Saraçoğlu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ağu 2011, 23:25

Dr. Rüşdü Saraçoğlu

Bilderberg üyesi Carnegie Vakfı üyesi
Kamu Bankalarından Sorumlu Devlet eski Bakanı Merkez Bankası eski Başkanı
Koç Holding Finansman Grubu ve Koç Finans Yönetim Kurulu Başkanı
Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Koç Bank Yönetim Kurulu Başkanı Ege Bank eski Danışmanı
Eski Ege Bank 'ın İrlanda Bankası Yönetim Kurulu Başkanı

Rüşdü Saraçoğlu dünyanın çeşitli ülkelerinin Başbakan, Maliye ve Ekonomi bakanlarından oluşturulan, ABD'nin ünlü Carnegie Vakfimn 25 kişilik grubun üyesidir. Vakfın başkanı eski Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve CIA Başkan Yardımcısı Morton Abramowitz'dir. Saraçoğlu, Abramowitz'in teklifi ile üyeliğe getirilmiştir.

Vakıf ekonomide reform yapmayı hedefleyen ülkelere sözde dünya çapında deneyimlerini aktarmaktadır. Ekonomik reformların önündeki siyasi engellerin nasıl aşılacağı, muhaliflerin nasıl yola getirileceği konusunda yol göstermektedir. Saraçoğlu, vakıf üyesi olmadan önce de dünyanın birçok ülkesinde uluslararası toplantılara katılarak konuşmalar yapmıştır.

Dünyayı yöneten sermayenin merkez örgütü Dış İlişkiler Konseyinin (CFR) açılış konuşmasını yaparken, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in 17 Haziran 1999'daki "Ortadoğu 'da Yatırım İmkânları" konulu toplantısında gündeme gelen çok uluslu şirketlerin Türkiye'deki yatırım olanaklarını anlatmıştır.

Saraçoğlu, üye olarak katıldığı Bangok toplantısında yaptığı konuşmada, reform yapmaya hazır ülkelerin Vakfın önerilerini dikkate almalarını istemiştir. Saraçoğlu, CFR üyesi Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç tarafından, Koç Holding Finans Grubu Başkanlığı'na getirilmiştir. Bu yapılanma ile Koç Holdingci dev ÇUŞ yapmayı hedefleyen Koç, holdingini CFR adına ABD kökenli ÇUŞ'ların taşeronluğuna soyunduran Saraçoğlu'na önemli bir misyon yüklemiştir.

Saraçoğlu, köklü bir siyasi aileden gelmektedir. Dedesi Şükrü Saraçoğlu, bu ülkede Başbakanlık yapmıştır. Türkiye ve Amerika'da elitlerin gittikleri okullarda okumuştur. Dünya Bankasinda önemli bir kariyeri teperek Turgut Özal'ın prenslerinden biri olarak Merkez Bankasinm başına getirilmiştir. Özal'ın hiper Amerikanist maliye programını uygulamıştır.
Rüşdü Saraçoğlu, Bilderberg uluslararası üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir