Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tugay Özçeri

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Tugay Özçeri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ağu 2011, 23:24

Tugay Özçeri

Bilderberg üyesi
Dışişleri Bakanlığı eski Müsteşarı NATO Daimi eski Delegesi NATO Yürütme eski Sekreteri


Siyasal Bilgiler Fakültesinin Diplomasi Şubesi mezunudur. İlk görev yeri Londra Büyükelçiliği'dir. Buradan döndüğünde Dışişleri Özel Kalem Müdürlüğü'ne getirilmiştir. Aynı yıl, NATO'daki Türk Delegasyonu'nda görev almıştır. Bu görevi 1979 yılında NATO'nun Uluslararası Sekreteryası'na geçişi izlemiştir.

NATO'nnn en kritik görevlerinden biri olan "Yürütme Sekreterliğini üstlenmiş ve NATO'nnn işleyişini elinde tutan yetkili konumuna gelmiştir. NATO Genel Sekreter Yardımcılığı yapmış olan Osman Olcay ve Hikmet Çetin'den sonra NATO'nnn Uluslararası Sekretery asi nda en üst düzeye çıkmış üçüncü Türk diplomatı olmuştur.

Özçeri, yaklaşık 9 yıl süren bu görevi sırasında önce Jo-seph M. A. H. Luns, ardından Lord Peter Rupert Carrington olmak üzere iki güçlü NATO Genel Sekreteri ile çalışmıştır. Luns, Bilderberg üyesi, Carrington da Bilderberg Grubu İcra Kurulu Başkanı idi. Özçeri her ikisinin de sağ kolu olarak çalıştı.

Özçeri, 1988 yılında Mesut Yılmaz'm bakanlığı sırasında Dışişleri'ne dönmüştür. Kısa bir süre NATO Daimi Delegeliği yaptıktan sonra henüz 50 yaşındayken Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığına getirilmiştir.

Irak'ın ABD kışkırtması ile Kuveyt'e girmesiyle başlayan körfez bunalımı döneminde Dışişleri Bakanlığı''nâa görevli bulunuyor ve NATO üyesi orduların burada görevlendirilmeleri konusunda etkin bir NATO'cu olarak başı çekiyordu.

Özçeri, 1991 yılı sonunda NATO Daimi Delegesi olarak yeniden Brüksel'e dönmüş ve bu görevi yaklaşık 6 yıl sürdürmüştür. 1997 yılında merkeze dönen Özçeri, 2 yıl süreyle, Ekonomik, Kültürel, Eğitim ve Teknik İşbirliği Ajansı'nın (TİKA) başkanlığını yürütmüştür.

Lord Carrington, 21 Nisan 1986 tarihinde Newsweek dergisindeki röportajında, "NATO'nun bugüne kadar açıklanmamış gizli bir 6. maddesinin olduğunu ve bu madde gereğince NATO'ya üye alınacak ülkelerin 6 ay zarfında 'Gladyo' örgütü kurmaları gerektiğini" açıklamıştır. Carrington bu açıklamayı Özçeri ile birlikte çalıştığı dönemde yapmıştır.

NATO''nun 1949 yılında kuruluşundan beri beyan edilmemiş önemli amaçlarından biri 20. yüzyılda birbiriyle iki kez savaşa tutuşmuş olan Avrupalı güçleri tek bir ittifak içinde birleştirmekti. Her birinin kendi ekonomik çıkarlarını savunmak-tansa, muhtemelen herkesin ortak bir çıkarı paylaşacağı, ticari anlaşmalar, ulus ötesi şirketler ve mali kurumların yararına olacak bir siyasi ve ekonomik düzenin genişlemesini sağlayabilirler. ABD önderliğinde tek bir askeri örgüt altında birleşecek olan sanayi güçleri, 20. yüzyılın ilk yarısında yaptıkları gibi birbirleriyle yıkıcı sonuçlara yol açacak şekilde değişmektense beraberce özgür sularda avlanabilirlerdi. "Uluslararası Topluluk" diye adlandırılan şey genellikle, bu yeni emperyalist "kondominyum"un maskesi oluyor.

Özçeri de böyle bir örgütün çok genç yaşta tepesinde göreve getirilmiş bir diplomat olarak başarıyla görev yapmış oluyordu. Özçeri 2003 yılında vefat etmiştir.

Tugay Özçeri, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir