Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Prof. Dr. İhsan Doğramacı

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Prof. Dr. İhsan Doğramacı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ağu 2011, 23:23

Prof. Dr. İhsan Doğramacı

Bilderberg üyesi
Roma Kulübü kurucu üyesi
Uluslararası Kültürler Vakfı üyesi ve ilk başkanı
Dünya Pediatri Kongresi Başkanı
İstanbul Tıp Fakültesi 1938 yılı mezunu
UNICEF Türkiye eski Temsilcisi
YÖK eski Başkanı
Hacettepe, Beykent ve Türkiye'nin ilk vakıf üniversitesi Bilkent'in kurucusu
Bilkent Holding İştirakti Tepe Grubu ve Meteksan Grubu'nun kurucusu
Tepe-Akfen-Vien (TAV) Konsorsiyumu'nun kurucu ortağı
Fransız Legion D'Honneur Nişanı sahibi
Japonya Merkezli Aprica Vakfı'nca verilen Dr. Naito Ödülü'nün sahibi


İhsan Doğramacı'yı, PKK'nın tepe yönetiminde bulunan ve yurtdışında yaşayan Kürt Elifi Yaşar Kaya şöyle tanıtıyor:

"İhsan Doğramacı deyince Hacettepe ve Bilkent Üniversitesi akla gelmektedir. Doğramacı dünyaya damgasını vurmuş Kürtlerden biridir. Doğramacı'nın babası Ali Paşa'dır. Erbil'den (Hewler 'den) milletvekili olan babası İstanbul'a gitmiştir. Doğramacı, meşhur bir Kürt aşireti olan CAF aşiretindendir. Liseyi, Bağdat 'ta bitirmiştir. Sonra Türkiye 'ye gelmiştir. Ibraniceyi ana dili gibi bilmektedir. "

Doğramacı, Türkiye'de ve Türk medyasında hep Kerkük Türkmen'i olarak gösterilmiştir. Kerkük Türkmenlerinin hak ve hukuklarını savunduğu yazılmıştır. Ne var ki Türkmenlerin böyle düşünmedikleri ortaya çıkmıştır. Doğramacı, Ankara'da Türkmen Cephesi heyetlerince yapılan görüşme tek-liflerini rahatsız olduğu gerekçesiyle reddetmiştir. Türkmenler, Doğramacı'nm kendileriyle görüşmemesine kızmıştır. "Evinin kapısını Celal Talabani ve Mesut Barzani 'ye ardına kadar açan Doğramacı, biz hemşerilerine bir bardak çayı çok mu görüyor " diye sitem etmişlerdir.

Doğramacı, Türkmen hemşerilerine sergilediği davranışın benzerini Kerkük'ten gelip Hacettepe Üniversitesi'ne girmek isteyen öğrencilere de göstermiştir. Bunların üniversiteye girmelerini önlemiştir. Buna gerekçe olarak da onlarla sürekli olarak çatışıldığını öne sürmüştür.

Doğramacı, Musul-Kerkük petrollerinin işletilmesinde pay sahibidir. Bu nedenle petrol şirketleri ile uzun yıllara varan ilişkileri ve yakınlıkları söz konusudur. Nitekim Doğramacı'nın bazı şirketleri ABD operasyonlarından sonra özellikle Afganistan'ın yeniden yapılandırma pastasından en fazla pay alan şirketler arasına girmiştir.

Yeni Aktüel Dergisi'nin 1-7 Haziran 2006'daki sayısında yer alan bilgilere göre, İhsan Doğramacı'nm bazı akrabaları Kürt özerk yönetiminde yönetici düzeyinde görev alıyor. Aza Doğramacı adlı akrabası ise Doğramacı'nm buradaki şirketi Tepe İnşaat ortaklığında Erbil'de Üniversite kuruyor. Doğramacı'nm baba tarafından kuzeni olan Aza Doğramacı, Kürt.

Doğramacı, 12 Eylül darbe liderine ABD'ce dayatılan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Yasası'nı hazırlamakla görevlendirilmiştir. 1982 Anayasası'nı hazırlayan komisyonun tüm itirazlarına rağmen Evren üzerindeki gücünü kullanarak YÖK'ün Anayasa'da yer almasını sağlamıştır. YÖK ile üniversitelerin Amerikanlaşması'nın yolunu açmış ve Türk ulusal yüksek öğretimini yıkıma uğratmıştır. Türkiye'nin ilk vakıf üniversitesi
Bilkent'i kurarak bu yıkımın öncü kuvvetleri için model oluş-turmuştur.

Doğramacı, dünyayı çok uluslu şirketler adına yöneten Dış İlişkiler Konseyi'ne (CFR) mensup 100 Elit ile birlikte Roma Kulübü'nü (CoR) kurmuştur. Roma Kulübü, Yeni Dünya Düzeni emperyalizminin "Tek Dünya" ve "Tek Devlet'inin "Tek Din"i olmasına yönelik amacının gerçekleştirilmesi için faaliyete ge-çirilmiştir.

Ekonomist ve İşletme uzmanı Prof. Dr. Hasan Ziya Özbekhan dünyada yiyecek kıtlığı ve aşın nüfus gibi küresel sorunları incelemek için bir araya gelen düşünürlerin 1970'lerde oluşturduğu Roma Kulübü'nün kurucuları arasında yer aldı.

Özbekhan'ın bu konulardaki "İnsanlığın Zor Durumu " başlıklı bildirisi Roma Kulübü'nü şekillendirdi. Kulübün araştırma başkanlığı ve yürütme kurulu üyeliği görevini üstlenen Özbek-han daha soma kuruluştan istifa etti. Özbekhan, 1975'te Fransız hükümetine danışmanlık yaptı. Özbekhan, Şubat 2007'de ABD'de vefat etmiştir.

Roma Kulübü'nün kurucu başkanı Prens Hasan Bin Tal-lal, Onursal Başkanı İspanyol Diez Hohleither Ricardo, Başkan Yardımcısı İsviçreli Eberhard Von Koerberger ve Genel Sekreteri Alman Uwe Möller'dir.

Doğramacı, Lord Yahudi Menuhin, Barones Emma Nicholson, Daisaku Ikeda, kulübün kurucu üyeleridir. Ikeda, kulübün Trilateral Grubu Budizm dini temsilcisidir. Nicholson, Lordlar Kamarası ve Avrupa Parlamentosu üyesidir. Prof. Dr. Orhan Güvenen kulübün eski üyesi, Kültür eski Bakanı Talat Halman yeni üyesidir.

Kulüp, yılda bir defa dünyanın değişik ülkelerinde toplan-maktadır. 27-28 Ekim 2002 toplantısı, Doğramacı'nm başkanlığında Bilkent Üniversitesi'nde gerçekleştirilmiştir.

Doğramacı, Roma Kulübü'ne bağlı olarak Uluslararası Kültürler Türkiye Vakfı'nı kurmuş ve başkanlığını üstlenmiştir. Vakıf; dünyanın politik, ekonomik, ideolojik, dinsel, kültürel, milliyetçilik ve sınıf çatışmalarına kaymasını önlemek amacıyla insan hakları, kültürler arası barış, dinler arası diyalog, bilgi edinme ve yaratıcı stratejinin hayata geçirilmesini esas almıştır. Bu stratejinin izlenmesi, Yeni Dünya Düzeni emperyalizminin önündeki engellerin aşılması öngörülmüştür.

Doğramacı'nm Bilkent Üniversilesi'nde, Mühendislik Fakültesi üçüncü sınıf öğrencileri, 2001'den itibaren Musa Peygamber'in 1981 tarih ve Tyndale House Publishers basımlı Tevrat'ından Genesis başlıklı örnek metinleri 6 kredilik zorunlu ders olarak okuyorlar. Dersi misafir Prof. Dr. Mustafa Al-Nakeeb vermektedir. Ders mahiyetindeki kurs programı, 23 konu başlıklı örnek okuma parçalarından oluşmaktadır. Augustina, Virgil, Catullus, Ovid, Horace, Herodotus, Soppho, Homer, Archilocus, Plato, Han Fei Tzu, Edward Said gibi filozof ve yazarlar diğer konu başlıklarıdır.

Doğramacı, Tevrat'ın ders programında neden yer alması gerektiğini Bilkent Senatosu 'nda şöyle açıklamıştır: "Tevrat, programını ABD 'deki eğitimim sırasında ben de takip ettim. Ufkum olağanüstü açıldı. Bunun başarılı olmamda çok önemli payı oldu. "

Beyrut Amerikan Koleji, Beyrut Amerikan Üniversitesi Edebiyat Bölümü (1 yıl) ve İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan İhsan Doğramacı'yı Bilderberg üyeliğine taşıyan Selahattin Beyazıt olmuştur. İhsan Doğramacı, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron