Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Süper NATO'nun Üst Örgütlenmesi

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Süper NATO'nun Üst Örgütlenmesi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ağu 2011, 00:09

Süper NATO'nun Üst Örgütlenmesi

Kapitalizmin çürümeye başlaması, yeni emperyalizme dö-nüşmesiyle birlikte dünya çapında etkin olmayı hedefleyen gizli örgütlenmeler devreye girmiştir. Konuyu araştıran uzmanlar, tepe örgütü CFR olan masonik gizli örgütlenmelerin kökünün 17. yüzyıla ulaştığını saptıyorlar. Bugün ABD'de üslenmiş bulunan finans oligarşisinin denetimindeki bu gizli örgütlenmelerin hepsi Avrupa menşelidir. Çünkü emperyalizmin anavatanı Avrupa'dır. Bu örgütlenmeleri uzun bir süre İngiliz emperyalizmi yönetmiştir. Kısa bir dönem Hitler Almanyası'nın emrinde oldukları saptanıyor. Esas olarak İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra dünya gericiliğinin merkezinin ABD'ye taşınmasıyla birlikte, Atlantik ötesi egemenlik kurulmuştur.

Lenin'in emperyalizm incelemesinin en önemli saptamalarından biri, kapitalizmin artık nitelik değiştirmiş olduğudur. Emperyalizm; çürüyen kapitalizmdir. Emperyalist sistem akıl ve insanlık dışıdır. 21. yüzyılda çürümenin zirvesine varılmıştır. Dünya sermayesi artık mafyalaşmıştır. Mafya, işlerini komplolarla yürütür. Mafyanın yönetim aygıtları da, yapılan işe özgüdür. Son derece dar ve gizli örgütler aracılığıyla sistemin yönetilmesi, bu yapının kaçınılmaz gereğidir. İkinci Dünya Savaşı'nın son yıllarından itibaren mafyalaşmış bu sistem kurumlaştırılmıştır. Bu kurumlaşmanın aygıtı ise Süper NATO'dur. Sözüm ona bir Sovyet işgali tehlikesine karşı, komünizme karşı mücadele etme adı altında CIA'nın denetiminde, ABD Federal Bütçesi'nden sağlanan fonlarla ve Amerikan uzmanlarının kurduğu bu aygıt; o çok dar emperyalist kliğin dünya egemenliği aracıdır. Kuşkusuz bu yapılanma önce merkezde, ABD'de kurulmuştur. Sonra Avrupa ülkelerinde oluşturuldu, NATO üyeliği için gizli koşul sayıldı. 1990'da İtalya'daki Gladio soruşturması sırasında, karargâhı Brüksel'deki NATO Merkezi'nde olmasına karşın NATO'yla sınırlı olmadığı saptandı. Afrika, Güney Amerika, Avustralya'ya da uzanmıştı. ABD emperyalizmi, Süper NATO örgütlenmesi kanalıyla, paralel gizli devlet yapılanmaları oluşturmuş, ulusal devletlerin barikatlarını aşıp, denetim kurabilmiştir. Anayasasında "kaide olarak kuraldışı olmak" yazan bu örgütlenmeler, mafyalaşmayı dünyanın her yanma taşıyarak egemen kılabilmiştir.

Ulusal devletleri tasfiye ederek, merkezin denetimine sok-manın aracı olan Süper NATO örgütlenmesinin komuta merkezi CFR'dir. Dünyayı yöneten gizli örgütler; CFR, Trilateral, Bilderberg mafyalaşmış büyük sermayenin komplo örgütleridir. Bu, çağımızın en önemli gerçeğidir.

Kaynakça
Kitap: DÜNYAYI YÖNETEN GİZLİ ÖRGÜTLER
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir