Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Aydın Doğan Medyası ve Provokatörler

Burada Medya'nın AKP tarafından nasıl çökertildiğini ve nasıl yandaş yapıldığını hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Aydın Doğan Medyası ve Provokatörler

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Eki 2011, 03:30

AYDIN DOĞAN MEDYASI VE PROVOKATÖRLER

Akıl ve mantığın bittiği çizgiden sonrası Aydın Doğan medyasının faaliyet bölgesidir. Hürriyet ve Milliyet, Savcı Talat Şalk'a karşı Mesut Yılmazı savunurken tetikçi gazeteciliğin şahane örneklerini verdiler.

Tam 17 Gün Gözleri Kör, Kulakları Sağırdı

Talal Şalk'ın iddianamesini, 24 Nisan'dan 11 Mayıs'a kadar tam 17 gün, Mesut Yılmaz'la yanak yanağa seyrettiler. Orada, ANAP'ın Kanada şirketinden 50 milyon dolar rüşvet alındığına ilişkin ifadeler bulunduğunu görmediler, göstermediler; okuyucudan ve izleyiciden gizlediler, çünkü Mesut Yılmaz böyle istiyordu.

Basın toplantıları yaptık. Dedik ki, olay büyüktür, görmezden geldiğinizde ortadan kalkmaz; gelin siz bunu yazın, mesleğinize yazık etmeyin! Hayır yazdırtamadık. Israr ettik. ANAP hakkında kapatma davası açılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunduk. Beylerimize yeniden seslendik; gazetecinin görevi rüşvetçileri korumak ve kollamak mıdır, dedik.

Bunlar Gazeteciyse

En sonunda suskunluk kalesinin surlarında gedikler açtık. Mesut Yılmaz'ın dayanacak hali kalmadı, çağırdı bunları, yazın çocuklar dedi. Ellerinde kalem kâğıt bekliyorlardı. Ne yazalım efendim, diye sordular. Yılmaz, malum yalanlarını döktürdü. Savcı Şalk güya özür dilemişti, rüşvetle ilgili bölümü iddianameden çıkaracaktı falan filan.

Manşeti hemen patlattılar. "Savcıdan Yılmaz'a özür." Canım efendim, sen haberi yazdın mı ki, şimdi yalanlamasını yazıyorsun? Sonra Yılmaz'dan duyduklarını bir de Talat Şalk'a sormak yok mu? Nerede öğrendin bu gazeteciliği? Mekteple mi, Babıâli'de mi?
Doğan Medya'dakiler gazeteciyse biz uzay mekiği pilotuyuz dediğimizde haksız mıyız?

Aydın Doğan Niçin Başbakan Olmasın?

Ama ne gam!


İtalya'da Berlusconi seçimleri kazanıp başbakan olmuş; Berlusconi hakkında 12 dava açan Savcı Di Pietro ise seçim kaybetmişti. Demek ki, diye düşündüler, bu sistemde kârlı olan, yolsuzlukla suçlananların yanında yer almak ve yolsuzluğu soruşturan savcılara karşı savaşmaktır. Doğan Medya'nın yüksek gazetecilik ilkesine ulaşmış bulunuyoruz.

Berlusconi seçilince Doğan Medya'nın medyatörleri darısı bizimkinin başına dediler... Ertuğrul Özkök yazısına, "Bir medya patronu başbakan olabilir mi?" diye başlık koydu.2 Olur canım neden olmasın? Hele Aydın Doğan hakkında da şöyle 12 kadar dava açılsın, sonrasına Allah kerim.

Püsküllü Yalan

Peki provokatörler Öncü Gençlik üyelerine saldırdığında ne yapar bu Doğan Medya gazeteciliği? Aynen Savcı Talat Şalk'a yaptığını tabii. Orada nasıl Mesut Yılmaz'ın yanındaysa, burada da provokatörün yanındadır.

Bakar mısınız habere? Başlık, Solcularla kavga etti. Kim kavga etmiş, hem de solcularla? Mehmet Perinçek. Resimde Mehmet Perinçek ve babası Doğu Perinçek görülmektedir.

Resimlerin üstünde yazı:

Babasının oğlu. Görüyor musunuz Mehmet Perinçek'i, aynen babası gibi, solcularla kavga ediyor. Püsküllü yalan böyle olur. Yalan, Doğu Perinçek'in solcularla kavga ettiği; püsküllü, Mehmet Perinçek'in solcularla kavga ettiği.

Okuyoruz haberi, İstanbul'dan Ankara'ya yapılacak bağımsızlık yürüyüşünü destekleyen İP'li gençlerle, gene aynı yürüyüşü destekleyen bir başka solcu grup arasında kavga çıkmış.

Yanıtsız Sorular

Adamların hem Berlusconi'leri var, hem Mesut Yılmaz'ları, hem de solcuları. Üstelik, bağımsızlık yürüyüşünü destekledikleri halde İşçi Partililer tarafından saldırıya uğrayan solcuları.

Hiç sormuyor kendisine ve sorulacağını hiç sanmıyor. Bu iki grup aynı bağımsızlık yürüyüşünü destekliyorlarsa neden kavga etmişler? Bağımsızlık yürüyüşü için üniversitede açılmış izinli standa solcu adam niçin saldırsın? Doğu Perinçek nerede ve hangi solcuyla kavga etmiş? Verebilecekleri en küçük bir yanıt yoktur. Ben yaparım olur, ben yazarım, yersen yersin gazeteciliği işte budur.

Doğan Medya gazetecileri gerçekten gazeteciyse, bağımsızlık standına saldıran provokatörler de gerçekten solcudur. Veya onlar ne kadar gazeteciyse, bunlar da o kadar solcudur.

Dönekle Provokatörün Buluştuğu Yer

Mafya-Gladyo-Tarikat rejimi, dönekle provokatörü birleştiren zemindir. Aslına bakılırsa bunlar, aynı soyun iki türüdür; ideolojileri, karakterleri, davranış biçimleri özünde aynıdır. Bağımsızlık dendiğinde hem Cengiz Çandar ve Ertuğrul Özkök'ün tüyleri diken diken olur, hem Edebiyat Fakültesinde bağımsızlık yürüyüşüne saldıran tiplerin. Ulusal devleti savunduğunuzda birinci tip kalemini alır eline, ikincisi baltasını. İkisi de aynı yere vururlar, Türkiye'ye. Aynı patron adına çalışırlar, Amerika ve Avrupa adına. Aydın Doğan medyası hem Özkök'lerindir, hem solcu kisvesine bürünüp İP'li gençlere saldıranların.

Kaynakça
Kitap: Dönekler
Yazar: Hasan Yalçın
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Medya Nasıl Çökertildi ve Yandaş Yapıldı?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir