Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tertip Sinyalleri

Burada Medya'nın AKP tarafından nasıl çökertildiğini ve nasıl yandaş yapıldığını hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Tertip Sinyalleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Eki 2011, 03:26

TERTİP SİNYALLERİ

Sinyaller


- Nazlı Ilıcak: Perinçekler, Ordu'yla Doğan Avcıoğlu benzeri bir ilişki içinde!1
- Hadi Uluengin: İşçi Partisi ve Doğu Perinçek, Ordu içindeki "son şer odağına" hizmet ediyorlar!
- Akit: Karikatür yapmış, TSK'yı çoban yıldızına çiviliyor: manşet. "Orduya Maocu tahrik".

Yöntem Klasik

Bunlar elbette gerçek dışı. İşçi Partisi'nin, bırakalım Ordu içinde gruplar arayıp onlarla ilişki kurmayı, bütünüyle Cumhuriyet Devrimi rotasındaki Ordu içinde gruplar bulunduğunu söylemeyi bile nifak saydığını herkes bilir.

Ama Ordu'ya ve İşçi Partisi'ne karşı tertip girişimleri gerçektir. Tertip merkezi, medyadaki adamlarına açtırdığı iftira kampanyasıyla, girişeceği provokasyonun hazırlığını yapıyor. Nazlı Ilıcak'ın, Hadi Uluengin'in ve Akit'ın yazdıkları, bu hazırlığın parçası ve yeni tertiplerin sinyalleridir.
Bugüne kadarki bütün tertiplerde böyle oldu. Önce yalan haberler, Hadi Efendi ve Nazlı Hanım türünden "yazarlara" yazdırtılan iftiralar, yoğunlaştırılan tehditler ve ortam uygun hale getirilebilirse bazı devlet kurumları içindeki güçlerin kullanılmasıyla operasyon!

1991 ilkbaharında, 2000'e Doğru dergimizin Ankara bürosu, Cengiz Çandar'ın ihbar yazısının ardından, bizzat Turgut Özal'ın emriyle basılmış, arkadaşlarımız işkenceli sorgulardan geçirilmişlerdi.

1998 Eylül'ünde, İşçi Partisi'nin 540 örgütünün aynı anda basılıp aranması, Genel Başkan ve Genel Sekreter'in gözaltına alınması ve Doğu Perinçek'in hapse konması operasyonu da, aynen bu yöntemle uygulanmıştı.

Sinyalciler

Sinyalcilerin kimliği, tertip merkezinin adresini de ortaya koyuyor.

Kimlerdir bugün Ordu'ya ve İşçi Partisi'ne karşı yürütülen psikolojik savaşta başı çekenler?

Nazlı Ilıcak: Hanefi Avcı-Bülent Orakoğlu takımıyla ilişkili. Yani Genelkurmay'a kulak yerleştiren CIA bağlantılı istihbaratçılar çevresiyle birlikte çalışıyor. Onlardan besleniyor ve onların sözcüsü.

Hadi Uluengin: Çandargillerden, Amerika adına Türkiye'yi tehdit etme memuru, kendi deyişiyle, "Pentagon'un en gizli bürolarına girebilen tek Türk" unvanına sahip Cengiz Çandar türünden, ABD Başkanının uzmanlarından daha Amerikancı; "21. yüzyıl ABD yüzyılı" diyecek kadar. Ordu ve İşçi Partisi düşmanlığının şampiyonlarından.

Akit: Ordu'ya ve İşçi Partisi'ne karşı, ABD imalatı provokasyonların hepsinde gönüllü rol alıyor.

Ordu, Başlıca Engel Olduğu İçin

Ordu'yu parçalamadan Türkiye'yi parçalayamazlar. Ordu'nun hiyerarşik düzen içinde birliği; Türkiye'nin bütünlüğü, ulusal devletin korunması ve Kemalist Devrim'in tamamlanması açısından belirleyici önemdedir. Bu gerçeği biz de biliyoruz, Amerika da biliyor. Böyle olduğu içindir ki, ABD, Türkiye'yi bölme planının gereği olarak Türk Ordusu'nun ulusal karakterinin ortadan kaldırılmasını, Pentagonlaştırılmasını istiyor.

Ordu, Batinin yeni Sevr tehdidini algılamıştır ve buna göre mevzilenmektedir. 1995'ten beri Orgeneral Karadayı ve Orgeneral Kıvrıkoğlu'nun komutası altında. Cumhuriyet Devrimi mevzilerinde kararlı bir tutum almıştır. 28 Şubat sürecinin asıl anlamı da budur. Amerika, bütün bu gelişmelerden son derece rahatsızdır.4 Nitekim geçen dönem boyunca sürekli olarak ve bütün gücüyle Ordu'ya nifak sokmaya çalıştı.
Gene benzer bir çabanın işaretlerini görüyoruz.

Arkada kalan dönemde, Ordu'ya yönelik provokasyonların, birkaç modeli vardı. Bir model de, "Perinçek Genelkurmayın kılavuzu" sloganıyla uygulandı. Bu tür tertiplerde Amerikancı şer kuvvetleri, bir merkezden yönlendirildi ve hep bir ağızdan aynı nakaratı tekrarladılar. Şimdi, AGİT toplantısından hemen önce, hükümet temsilcilerinin ABD ile yaptıkları gizli güvenlik anlaşmasının gereği olarak, yeni bir tertip kampanyasının düğmesine basıldığı anlaşılıyor.

"Radikal Mikroplar"

Batılı kaynaklar ve Batinin yerli işbirlikçileri, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne aday üyeliğini, "Kemalizmin sonu" sloganıyla selamlamışlardı. Aynı çevrelere ait yorumlarda, Avrupa kapısında Türk Ordusu'nun etkisizleştirildiği açıkça vurgulanıyor. Hatta, Alman devletinin görüşlerini yansıtan Die Welt, "radikal mikropların temizleneceğini" yazıyor.

"Radikal mikrop" dedikleri kim?

Ulusal devleti savunanlar, Kemalist Devrim'in mirasına sahip çıkanlar. Somut olarak söylersek, Ordu ve İşçi Partisi. Kuşkusuz, Amerika'nın gözünde en radikal mikrop, Ordu.

Aslında olay bir girişimin de ötesindedir. "Radikal mikroplar"ın temizlenmesi çoktan başladı.
Şemsi Denizer, Türk-İş'in hizaya getirilmesi için katledildi.

Ahmet Taner Kışlalı, Kemalist aydınların ve Cumhuriyet gazetesinin hizaya getirilmesi için öldürüldü.
İşçi Partisi'ne karşı yeni bir operasyonun, Aralık sonunda başlatıldığı bildiriliyor.
Ordu'nun ise, Konya'ya sürülmesi dayatılıyor.

Bozgun Sinyalleri


Resim

ABD'nin Türkiye üzerindeki amaçlarına, tertiplere kalkışmadan ulaşma şansı hiç yok. Tertipler ise, geri tepecek. Ateşle oynuyorlar.
Böylece, Türkiye'yi daha iyi tanıyacaklardır. O nedenle tertip sinyalleri, aynı zamanda tertipçilerin uğrayacakları bozgunun da sinyalleridir.

Kaynakça
Kitap: Dönekler
Yazar: Hasan Yalçın
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Medya Nasıl Çökertildi ve Yandaş Yapıldı?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir