Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Dink Cinayetinde Emniyet'in İhmali Yokmuş???

Burada Hrant Dink Cinayeti hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Dink Cinayetinde Emniyet'in İhmali Yokmuş???

Mesajgönderen TurkmenCopur » 11 Ağu 2011, 17:02

DİNK CİNAYETİNDE EMNİYET'İN İHMALİ YOKMUŞ!

Resim

Hrant Dink Cinayeti'nde ihmali olduğu belirtilen Emniyet görevlilerinin yargılanması yolunda, yine bir engel çıktı. Rize Ağır Ceza Mahkemesi, Dink ailesi avukatlarının, "Emniyet görevlileri soruşturulsun" başvurusunu reddetti. Mahkeme, bir önceki kararında ise Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın ifadeleri nedeniyle, takipsizlik kararının bozulmasına ve Emniyet ile Jandarma görevlileri hakkında soruşturma yürütülmesine hükmetmişti.

Hrant Dink Cinayeti'nde ihmali olduğu belirtilen Emniyet görevlilerinin soruşturulması yine engellendi.

Rize Ağır Ceza Mahkemesi, Dink ailesi avukatlarının, Trabzon Başsavcılığı'nın Emniyet görevlileriyle ilgili takipsizlik kararına itiraz eden başvurusunu reddetti. Mahkeme, Trabzon Başsavcılığı'nın bir önceki takipsizlik kararına yapılan itirazı reddetmesini hükme gerekçe gösterdi.

Oysa Mahkeme, Eski Emniyet Genel Müdürü Emin Arslan'ın Dink Cinayeti davasının görüldüğü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verdiği tanık ifadesinin ardından, Emniyetçilerin sorumluluğunun araştırılmasına karar vermişti.

Emin Arslan ifadesinde, Dink cinayetinin birinci derece sorumlusu olarak, dönemin Emniyet İstihbarat Dairesi C Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer'i göstermişti.

Asıl sorumlu olan İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü'ne, 17 Şubat 2006 tarihinde, Trabzon Emniyet Müdürlüğü tarafından Erhan Tuncel ile yapılan görüşmeye ait F-3 ve F-4 raporları gönderilmiştir. Hrant Dink'in öldürüleceği bilgisi sadece C Şubesi'ne gelmiştir. Bu nedenle Başbakanlık Teftiş Kurulu, bu olayı araştırdıktan sonra hazırladığı raporda dönemin C Şube Müdürü ve İstihbarat Daire Başkanı hakkında görevi ihmal suçlamasında bulunmuştur.

Dönemin Trabzon İl Jandarma görevlileri, Dink Suikastı'nda ihmalleri olduğu gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı. Cinayetin azmettiricisi olarak yargılanan Erhan Tuncel'i haber elemanı olarak alan dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek hakkında takipsizlik kararı verildi. Cinayet döneminde azınlıklardan sorumlu Emniyet İstihbarat C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer hakkında ise hiçbir işlem yapılmadı.

Çarşamba, 10 Ağustos 2011 17:16

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Hrant Dink Cinayeti'ni Amerika Planladı!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir