Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Denizli'de sahte seçmen iddiası!

DENİZLİ’de genel seçime, CHP’nin ’sandıklarda türbanlı parti görevlilerinin bulunduğu ve sahte seçme

Burada 12 Haziran 2011 Seçiminde AKP Tarafından Yapılacak Hileler ve Alınması Gereken Önlemler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Denizli'de sahte seçmen iddiası!

Mesajgönderen Vatanim2011 » 12 Haz 2011, 15:22

DENİZLİ’de genel seçime, CHP’nin ’sandıklarda türbanlı parti görevlilerinin bulunduğu ve sahte seçmenlere oy kullandırıldığı’ iddiası damga vurdu.

2 bin 626 sandıkta 671 bin 809 seçmenin sandık başına gittiği Denizli’de seçim sakin bir ortamda geçerken, CHP merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, 2128 nolu sandıkta iki Ak Partili’nin, CHP’li seçmenler adına sahte imza atıp oy kullandığını iddia etti. Olayla ilgili tutanak tutturduklarını belirten Yurtseven, sandıklardaki türbanlı parti görevlileri ile ilgili de itirazda bulunarak görevlerinden aldırdıklarını söyledi.
Denizlili’ler saat 08.00’den itibaren sandık başına giderek oy vermeye başladı. AK Parti’nin 1’inci sıra milletvekili adayı Nihat Zeybekci, Kınıklı Mahallesi’nde Basma Sanayi İlköğretim Okulu’nda oy kullanırken, CHP’nin 1’inci sıra adayı Adnan Keskin ile 2’nci sıra adayı İlhan Cihaner ve MHP 1’inci sıra adayı Emin Haluk Ayhan, Denizli Belediyesi’nde 2001 nolu sandıkta oy kullandı.

CHP’DEN SAHTE SEÇMEN İDDİASI

Bazı sandık başkanlarının, başkaları adına sahte seçmenlerin oy kullanmasına izin verdiklerini ileri süren Ömer Yurtseven şu iddiada bulundu:
"2130 nolu sandığa oy kullanmaya gelen engelli bir vatandaşa para teklif edildi. Para karşılığı AKP’ye oy istendi. 2 AKP’linin, 2128 nolu sandıkta CHP’li seçmenler adına sahte imza atıp oy kullandıklarını belirledik. Sahte sandık görevlileri tespit ettik. Bu 3 konuda da tutanak tutturduk. İtirazlarımızı yapacağız."

ÖLÜ SEÇMENLER TAKİPTE

Yurtseven, sabah saatlerinde CHP’li sandık görevlilerinin sandıklarda görevli çok sayıda türbanlı olduğunu partiye bildirince harekete geçtiklerini de kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kamuda görevli olup da, seçim nedeniyle görevlendirilen çok sayıda türbanlı olduğunu fark edince hemen harekete geçtik. Yetkili mercilerle görüşüp, türbanlı sandık görevlilerinin görevlerinden alınmalarını istedik ve hepsi de görevlerinden alındı. Bazı seçmenler adına 2’nci seçmen kağıdı düzenlendiğini iddia etmiştik. Görevlilerimiz bu kişilerin tek oy mu yoksa 2 oy mu kullanacağını takibe aldı. Ayrıca, bazı ölülere de seçmen kağıdı gittiğini önceden belirlemiştik. Ölüler adına oy kullanılıp kullanılmayacağını da takip ediyoruz."
Vatanim2011
Onbaşı
Onbaşı
 
Mesajlar: 31
Kayıt: 05 Mar 2011, 16:18

Dön AKP 12 Haziran 2011 Seçiminde HİLE YAPTI!!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir