1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

CHP'den Seçim Çağrısı

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2011, 21:44
gönderen TurkmenCopur
CHP'den Seçim Çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, vatandaşların, seçim sonuçlarının denetimine katılmasını istedi.

Halıcı, yazılı açıklamasında, Cumhuriyet Halk Partisi olarak sandıkların güvenliği ve kullanılan oyların seçim sonuçlarına tam olarak yansıması için tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

CHP’nin internet sitesinde uygulamaya konulan "Askı Listesi" sistemi ile vatandaşların seçmen listesinde olup olmadıklarını kontrol etme ve olası hataları bildirme olanağını bulduğunu vurgulayan Halıcı, "Daha sonra devreye aldığımız ’Sandık Listesi’ sistemiyle de vatandaşlarımızın nerede oy kullanacağını, komşularının nerede oy kullanacağını ve kendi oy kullanacakları sandıkta başka kimlerin oy kullanacaklarını görebilmektedirler" dedi.

Seçim günü ülke çapında tüm sandıklarda görev yapacak olan partililerin sandık ölçekli seçim sonuçlarını CHP intranetindeki "Seçim Takip Sistemi"ne gireceklerini ifade eden Halıcı, sistemin bu sonuçları YSK’dan gelen sonuçlarla karşılaştıracağını ve farklılık gösteren sandıkları il başkanlığı, ilçe başkanlığı ve genel merkez yetkililerine anında ileterek, gerekli itiraz işlemlerinin vakit kaybetmeden yapılmasını sağlamış olacaklarını anlattı.

Halıcı, şunları kaydetti:

"Tüm bu önlemlerimize rağmen bu denetim işlemine vatandaşlarımızın da katılması, oylara sahip çıkılması açısından çok önemlidir. Seçim akşamı, yayın yasakları sona erer ermez, YSK’dan iletilen sandık ölçekli seçim sonuçlarını CHP internet sitesinde yayınlayacağız.

Oy kullandıkları sandıktaki seçim sonuçlarını not alan vatandaşlarımız, sitemizde yayınlayacağımız sonuçlarla karşılaştırarak bu denetimi yapacaklar ve olası farklılıkları yetkili birimlerimize iletebileceklerdir.

Tüm vatandaşlarımızı, bu sistemi kullanarak denetim sürecine katılmaya ve seçim sonuçlarının güvenilir bir biçimde alınmasına katkıda bulunmaya davet ediyoruz."

10.06.2011 17:48

http://haber.gazetevatan.com/chpden-sec ... /9/Siyaset