Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

8 Milyon 600 Bin Seçmen Nereden Çıktı ?

Burada 12 Haziran 2011 Seçiminde AKP Tarafından Yapılacak Hileler ve Alınması Gereken Önlemler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

8 Milyon 600 Bin Seçmen Nereden Çıktı ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 Haz 2011, 20:54

8 MİLYON 600 BİN SEÇMEN NEREDEN ÇIKTI

Resim

A – Seçmen Kütükleri YSK kontrolünde tarafsız memurlarca yazılmadı ve TÜİK tarafından listeler üzerinde oynandı ve asıl listeler imha edildi.

1 - Önceki dönemlerde seçmen kütükleri YSK’ nın kontrolünde tarafsız memurlar eliyle yazılırdı. Son olarak önce adrese dayılı nüfus sayımı diye yazıldı, sonra Başbakanlığa bağlı TÜİK elinde toplanan listeler üzerinde uzun süre çalışmalar yapıldı. Yani yandaşlarca üzerinde ekleme ve çıkarmalar yapıldı ve sonra bütün asıl belge listeler imha edildi.

2 - Seçmen Kütüklerinde Şüpheler: 3 yılda 7 milyon seçmen nasıl arttı?

Sonuç şu idi, 3 yılda 7 milyon seçmen artırılmıştı. 2007 milletvekili seçimlerinde 42 milyon 533 bin 41 seçmen vardı, şimdi referandumda 49 milyon,446 bin, 269 kişi oy kullanacaktır. Yani 3 yılda seçmen sayımız 7 milyon artmış oluyor.
Nasıl mümkün olur bu? Siz inandınız mı sayın okuyucularımız?

3 – 1 milyon 600 bin seçmen daha geliyor.

18 Ağustos 2010 tarihli Vatan gazetesine bir açıklama yapan İçişleri Bakanı sayın Beşir Atalay, “ 1 milyon 6oo bin vatandaşın T.C. kimlik numarasının bulunmadığını, bunlara referanduma kadar hızla T.C. numaralı kimlikler verilecektir” diyor.
Peki yıllar sonra nereden çıktı bu 1 milyon 600 bin milyon yeni seçmen?
Buna göre 3 yılda artan seçmen sayımız 8 milyon 600 bin oluyor.
Nasıl gerçek olabilir bu artışlar? Bir taraftan da yıllarca önce ölen kimseler adına seçmen kağıtları geliyor ailelere…
Bütün bunlar mükerrer seçmen yazımını yani bir kişinin birkaç defa yazıldığını hatıra getirmiyor mu?

4 – YSK başkanı ben anketlere baktım bu 7 milyon artış normaldir diyor.
Hayır sayın başkan, burada bir anormallik vardır, ya bizim aklımızdadır anormallik, ya da birilerinin gizli işler çevirmelerindedir. Yahut da anormallik sayın YSK Başkanının, böylesi son derece önemli konuyu uyduruk anketlerle tespit etme anlayışındadır.
Tabii asıl anormallik de, muhalefetin seçim çalışmalarına heyecanla devam ederken, bu konulara hemen hiç önem vermeyişindedir.

5 – Sayın YSK Başkanı, itirazları susturmak ve şüpheleri yatıştırmak üzere olacak ki şöyle buyuruyorlar: “ Bu listeler T.C. kimlik numarasına göre yazıldığı için bunlarda tekrar hilesi olmaz, eğer Mükerrer, tekrar olursa sistem, o kişiye yeni T.C. kimlik numaralı kimlik vermez “diyor. Acaba öyle mi?

6 – Hayır sayın Başkan öyle değil,

kişinin kimlik bilgilerinden yalnız bir tanesini değiştirdiğiniz zaman, sistem aynı kişiye yeni T.C. kimlik numaralı yeni kimlik vermektedir. Mesela birinci kimlikte baba adı Ali iken, ikinci kimlikte, baba adı Hasan olduğu zaman aynı kişiye ikinci farklı TC numaralı kimliğini vermektedir. Ana adı, baba adı, doğum tarihi ve mahalle adı gibi öğeleri ayrı ayrı değiştirerek aynı kişiye 5 tane farklı TC numaralı kimlik belgesi verilebilmektedir. .
Nitekim 3 - 4 tane ayrı kimliğe sahip olan kimselerin ayrı sandıklarda 3-4 defa oy kullandıkları halk arasında bilinmektedir.
İşte, 3 senede 7 milyon oy artışının nasıl gerçekleştirildiği böylece anlaşılmış oluyor.

7– Parmak boyama tekrar oy kullanmalar için mi kaldırıldı?

Bütün bu şüpheli konular karşısında insan haklı olarak sormak istiyor: Tekrar oy kullanmayı önlemek için, oyunu kullanan seçmenin parmağına boya sürülüyordu. Hükümet bu usulü sessizce kaldırdı. Acaba tekrar oyların yolunu açmak için mi kaldırıldı?

B – İnternetle oy sayımında derin şüpheler Devam ediyor

Seçim güvenlinde asıl şüphe ise, internet üzerinden yapılan oy sayım sistemindedir. Hükümet tarafından sessizce ABD’den internet üzerinden oy sayım sistemi getirilmiştir. Sistemin şifreleri ve işletim eğitimi de getirenlere verilmiştir. Dolayısıyla şifreler elinde bulunan ABD’li uzmanlar da, burada kendilerine şifreler verilmiş olanlar da, sisteme her zaman müdahale etmek, sayılan oylar üzerinde değiştirmeler yapmak imkanına sahiptirler. Zaten bilinen bir gerçektir ki, internet üzerinde hiçbir güvenlik sistemi mükemmel değildir. Kişilerin banka hesap şifrelerini bile kırıp paraları başka hesaplara aktarabiliyorlar.

Kaldı ki, bu sistem başka birçok ülkede hilelere yol açmasından dolayı skandallara sebep olmuş ve terk edilmiştir.
Sonra durup dururken bu sisteme neden gerek duyulmuştur. Hangi ihtiyaçtan doğmuştur? Neden kamuoyundan saklanırcasına sessizce getirilmiştir.

ABD’den getirilirken sistemin şifreleri, müdahale ve işletim eğitimi kimlere verilmiştir?

YSK eleştiri üzerine seçim sonuçlarını anında izleyebilmeleri için siyasi partilere de birer uç vermeyi kabul etmiş olduğunu açıklamıştır. Ama aynı biçimde basının da anında izlemesine izin vermemiştir. Peki, neden gizliyorlar basından, tv’lerden yani milletten? Bu ve benzeri sorulara tatmin edici cevaplar verilmemektedir.

C - Anormal seçmen artışından da, internet üzerinden oy sayım sisteminden doğan hile şüphelerinden de, diğer bütün şüphelerden de öncelikle ve de özellikle YSK yetkilileri sorumludurlar. Çünkü hilesiz ve şüphesiz adaletle seçim yapılması için devlet her türlü yetkiye YSK’ya vermiştir. Hile yapanlar ile hileye göz yumup gerektiği yerde önleyici yetkiyi kullanmayanlar aynı derecede sorumlu olurlar. Ortada derin şüpheler ve karanlık işler bulunduğu kesindir. Umarız bir gün gelir bütün karanlıklar aydınlanır ve de sorumlulardan hesap sorulur.

Ç – Muhalefetin alması gereken Önlemler:

1 – Referandum oy sayımını internet üzerinden, YSK’nın vereceği şifreler ile ekrandan anında izlemeli ve ekranda yayınlananların tamamını kamera ile tespit etmelidirler. Bu tespitleri illerden gelen oy sayım tutanakları ile karşılaştırmalıdırlar. Böylece nerede müdahale olup olmadığını belgesel olarak görmüş olacaklardır.

2 – Adaletli seçim güvenliği için eskiye dönülmeli ve yeni önlemler alınmalıdır.

Referandumdan hemen sonra, muhalefet partileri kampanya açarak, seçmen kütüğü yazımında eski şüphesiz sisteme dönülmesi sağlanmalıdırlar. Buna göre,
Seçmen kütükleri, YSK’nın denetiminde tarafsız memurlar eliyle yeniden yazdırılmalıdır.

3 – Oy sayım sisteminin internet üzerinden yapılması terk edilmeli ve eski sisteme dönülmelidir. Ayrıca, eski sistem yeni imkanlar ile takviye edilmeli, mesela parti yetkililerine, oy kullanımını ve oy sayımını kameralar ile tespit etme yetkisi verilmelidir.

4– Oyunu kullanan seçmenin parmağına boya sürülmesi yeniden uygulanmalıdır.

5 – Her hangi bir şekilde seçim hilesi yapanlara, çifte kimlik alanlara ve kimliği verenlere ağır cezalar getirilmelidir.

Siyasi partiler karşısında tarafsız bir yurttaş olarak bizim amacımız, demokrasinin temeli olan seçimlerin, hak ve adalete uygun olarak yapılmasına ve milli iradenin gerçek olarak açığa çıkmasına katkıda bulunmaktır.

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz
Odatv.com
28.08.2010 23:24


http://www.odatv.com/n.php?n=8-milyon-6 ... 2808101200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön AKP 12 Haziran 2011 Seçiminde HİLE YAPTI!!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir