Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP'nin Yayınlatamadığı Anket: CHP=%34,8 AKP=%32,1 MHP=%18.8

Burada 12 Haziran 2011 Seçiminde AKP Tarafından Yapılacak Hileler ve Alınması Gereken Önlemler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

AKP'nin Yayınlatamadığı Anket: CHP=%34,8 AKP=%32,1 MHP=%18.8

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 May 2011, 12:42

AKP'NİN YAYINLAT(A)MADIĞI ANKET

Resim

CHP= %34,78
AKP= %32,14
MHP= %18.79


2011 seçimlerinin Türkiye açısından önemi herkes tarafından kestirildiği için hemen hemen her parti ve sivil toplum örgütü kendi çapında secim anketleri hazırlatıyor. Ancak uluslararası RIJA-SAM toplumsal araştırma konsorsiyumunun Türkiye de 50.000 kişi üzerinde yaptığı dev ankette hem toplumsal çekinceler hem de secim sonuçları hakkında çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Rus RiaNovosti uluslararası Enformasyon sitesinin haberine göre RIJA-SAM Rusya, İngiltere, Amerika ve Japonya'dan bazı girişimcilerin kurduğu ve geçtiğimiz Rusya Seçimlerinde, Almanya ve Kazakistan seçimlerinde sonuçlara en yakın tahmin değerini saptayan bir kuruluş. Araştırmanın öncelikli konusu ise Türkiye de demokrasinin ne kadar geliştiği ve panislamist politikaların ne kadar etkin olduğuyla birlikte tabii ki politik önem arz eden 2011 seçimlerinin sonucu.

AKP'NİN UMDUĞU GİBİ BİR SEÇİM OLMAYACAK

Türkiye de yaşayan 50.048 kişi üzerinde yapılan anketin sonuçlarına göre AKP'nin oy oranı yüzde 32,14 olarak görülüyor.

50.048 kişinin sosyal ve siyasal dağılımının Türkiye Portresine uygun olarak yapılandırılabilmesi için şirket, SAM-İstanbul araştırma Merkezinden insan profilleri ve toplum spektrumları analizleri almış. 50.048 kişinin yüzde 0,24’ü okuma yazma bilmiyor. Yaşam merkezi olarak 50048 kişinin yüzde 21,4’ü kırsal kesimde yaşarken geri kalanları il ve ilçe merkezlerinde yaşıyor. Doğu-batı kitlesel farkının bilincinde olan kuruluş, bütün değerleri SAM-İst Toplum Spektrumu analizlerine göre değerlendirmiş.

AKP DÜN MAZLUMDU BUGÜN ZALİM

Önceden AKP’ye oy verip şimdi vazgeçen insanların anket değişkenlerinde sorulan sorulara göre vazgeçme nedenlerinin büyük çoğunluğu baskıcı yönetimi ve polis devleti aşamasına getirdiği Türkiye olarak görülmüş. İnsanların İşsizlik ve Refahsızlık şikâyetleri ise ikinci sırada.

2011 SEÇİMLERINDEN EN KÂRLI ÇIKAN PARTİ CHP OLACAK

Şirketin anket sonuçlarına göre Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’ye oy vereceğini söyleyen yüzde 30’luk bir kesim için bile dürüst ve güvenilir bir siyasetçi. Ankete göre, CHP'nin yeni kadrosu ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun topluma dürüst ve güvenilir gelmesi CHP'nin oy oranlarının yüzde 34,78 çıkmış olması için en büyük etken.

AİLE SİGORTASINI TÜRKLER VE KÜRTLER DESTEKLİYOR, İNANIYOR...

Aile sigortası vaadine destek, Doğu ve Batı bölgeleri için en yakın oranlara sahip olarak standart sapması en makul çıkmış olan anket değişkeni olarak görülüyor. Halkın yüzde 71’i Aile sigortası sistemi’ni gerçekleştirebilmek için Türkiye Ekonomisinin gerekli kudrete sahip olduğunu bildiriyor.

MİLLET, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN YOLSUZLUKLA HEMEN MÜCADELEYE GİRMESİNİ, SOMUT KANITLARINI ORTAYA KOYMASINI BEKLİYOR.

Halkın AKP hükümetinden en çok şikâyetçi olduğu noktalardan biri de Yolsuzluklar ve adam kayırma... Bunun için Kemal Kılıçdaroğlu tarafından, seçimden önce elindeki delillerin en mantıklı ve çürütülemez şekilde ortaya konması bekleniyor. Ankette -Kılıçdaroğlu nun ailenizden biri olması ihtimalini düşünün. En çok hangi aile bireyi olmasını istersiniz.- sorusu yüzde 68 oranıyla -Baba- olarak cevaplandı. R. Tayyip Erdoğan için aynı soru sorulduğunda cevap yüzde 53 -Dayı- olarak cevaplandı.

FETULLAH GÜLEN ALENEN DİNİ KULLANIYOR.

Anket değişkenlerinden 3 u Fetullah Gülen ile ilişkiliydi. Halkın yüzde 77 si Fetullah Gülen i büyük bir din âlimi ve bilge olarak görmüyor. Halkın yüzde 83 u ise Fetullah Gülen in dini açıkça kullandığını soyluyor.

MHP’NİN OY ORANI ÇOK AZ FARK EDİYOR.

Halkın MHP hakkında görüşleri SAM-ist in önceki Anketlerine göre değişmemiş. MHP’nin oy oranı yüzde 18.79 olarak görülüyor. Ancak MHP hakkında anketten çıkan en önemli sonuç halkın yüzde 75’inin MHP’yi AKP’den daha güvenilir bulması. Ayrıca MHP seçmeninin yüzde 60’ı din işlerinin devlet islerinden yumuşak bir çizgiyle ayrılması gerektiği, ancak seçim meydanlarında din ile alakalı konuşmaların bir zarar getirmeyeceği, hatta yarar getireceği hususunda hemfikirler.

Anket sonuçlarına göre seçim sonuçlarını etkileyebilecek en önemli faktör CHP ve MHP’nin YOLSUZLUK, ADAM KAYIRMA ve DİN İSTİSMARCILIĞI konularında AKP’yi köşeye sıkıştırmak olarak görülüyor.

Ayrıca CHP’nin “Marjinal Solcular”ın oyları konusunda derhal bir şeyler yapması gerektiği, MHP nin de Türk Milliyetçiliği ve Türklüğün İslam ile üzeri örtülerek yok olmaya yüz tuttuğunu özellikle BBP sempatizanı gençlere iyi anlatması gerekiyor.

- Rianovosti Rusya uluslararası Haber Ajansı (Habercem)

Odatv.com
19.05.2011 18:26


http://www.odatv.com/n.php?n=akp-nin-ya ... 1905111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön AKP 12 Haziran 2011 Seçiminde HİLE YAPTI!!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir