Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

MİT'in Üst Yöneticileri PKK İle Aynı Masada

Burada AKP'nin Vatan'a İhanet Eden Projeleri hakkında filmler izleyebilirsiniz.

MİT'in Üst Yöneticileri PKK İle Aynı Masada

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Eyl 2011, 21:19

MİT'İN ÜST YÖNETİCİLERİ PKK İLE AYNI MASADA

ResimAKP - PKK görüşmesinin ses kaydı internete sızdırıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile yardımcısının katıldığı toplantıya KCK yöneticisi Mustafa Karasu, PKK'lı Sabri Ok, KONGRA-GEL Başkan Yardımcısı Zübeyir Aydar ve koordinatör ülke temsilcilerinin de hazır bulunduğu iddia edildi. Kayıtlarda MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğu öne sürülen kişi üzerine basa basa, toplantıya "Başbakan Tayyip Erdoğan'ın özel temsilcisi" olarak katıldığını vurguluyor. Hakan Fidan, Tayyip Erdoğan'ın kendisini PKK görüşmelerini siyasi boyuta taşıması için görevlendirdiğini de belirtiyor. Ses kaydının kim ya da kimler tarafından kaydedildiği ve internette servis edildiği bilinmiyor. AKP - PKK görüşmelerini belgeleyen ses kayıtları hakkında şu ana kadar da ne AKP hükümetinden ne de MİT Müsteşarlığından herhangi bir açıklama gelmedi.

AKP ile PKK'nın üst düzey toplantılarının ses kayıtları internete düştü.

GÖRÜŞME NORVEÇ'TE

AKP - PKK görüşmelerinin MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MİT Müsteşar yardımcısı Afet Güneş, KCK'lı Mustafa Karasu, PKK'lı Sabri Ok, Kongra-gel Başkan Yardımcısı Zübeyir Aydar ve koordinatör ülke temsilcileri arasında geçiği iddia edildi.

HAKAN FİDAN: BAŞBAKAN'IN ÖZEL TEMSİLCİSİYİM

Hakan Fidan görüşmelere "Başbakan Tayyip Erdoğan'ın özel temsilcisi" olarak katıldığını vurguluyor. O dönem Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olan Fidan, 1 ay önce de İmralı'da Abdullah Öcalan ile de görüştüğünü ve ekibin yeni üyesi oluğunu anlatıyor. Hakan Fidan, Türkiye'nin Ortadoğu'da taraf olduğu arabuluculuk rolünü üstlenen ekibin içinde de görevli olduğunu belirtiyor.

FİDAN: ERDOĞAN GÖREVLENDİRDİ

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, PKK görüşmelerinin siyasi boyuta taşınması için Tayyip Erdoğan'ın kendisini görevlendirdiğini de sözlerine ekliyor.

ERDOĞAN - ÖCALAN AYNI GÖRÜŞTE

Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin PKK ile görüşmelere samimi yaklaştığını belirten MİT Müstaşarı, Abdullah Öcalan ile Tayyip Erdoğan'ın yüzde 95 görüş birliğine geldiğini vurguluyor.

Görüşmelerinde, AKP hükümetin muhatap olarak Abdullah Öcalan'ı aldığı da açıkça belirtiliyor.

KCK temsilcisi Mustafa Karasu, Genelkurmay'ın da hükümetle aynı görüşte olup olmadığını sorguluyor. MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş Karasu'ya "Ordunun şu anda yaptığı planlı bir operasyonu yok" yanıtını veriyor.

KAMUOYUNU MİT HAZIRLAMIŞ. ÖCALAN'IN SERBEST KALMASI DA SKALADA

MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş, kamuoyunun psikolojik olarak hazırlandığını, Anayasa Değişikliğinden Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasına kadar çok geniş bir yapılacaklar listesinin bulunduğunu vurguluyor.

MİT: HABUR'DA HUKUKU İHLAL ETTİK

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Tayyip Erdoğan adına yaptığı PKK görüşmelerinde "Habur Olayı" da geniş bir yer tutuyor. MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş, Habur'un Ankara'dan başlayarak bir kırılma noktası olduğunu belirtiyor:
"Habur bizim iki buçuk senedir neredeyse yürüyen tüm ilişkilerimizin ankaradan başlayarak söylüyorum özelde kırılma noktasını oluşturdu. Gelenler ne amaçla geldiklerinin bile farkında değillerdi. Adeta bir siyasi gösteriye dönüştürüldü. burada sizin de çok iyi bildiğiniz gibi hukuk ihlal edildi. Her şey yok edildi. Amaç size verilen bir takım sözlerin tutulmasıydı."

MİT MÜSTEŞARI: HABUR'U İYİ YÖNETEMEDİK

MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Habur olayını iyi yönetemediklerini savunuyor.

MİT'TEN PKK'YA: AKP FIRSATINI KULLANIN!

MİT Müsteşarı Fidan, PKK'lılara AKP'nin bir fırsat olduğunu vurguluyor.
"Belki iktidar partisi yarın muhalefete düşse aynı türden pozisyon içerisine girebilir. ama hazır biz bu fırsat yakalanmışken burada şeyi gözetmek durumundayız diye düşünüyorum bu perspektifle. Çünkü hangi hareketi yaparsınız yapın hangi amaçla yaptığınız önemli."

KANDİL'İN MESAJINI İMRALI'YA MİT GÖTÜRMÜŞ

Mİt Müsteşarı Hakan Fidan Abdullah Öcalan'ın Kandil ile iletişim kurması için karşılıklı çözüm teklifi de götürüyor. Hatta görüşmede MİT kanadı, Abdullah Öcalan'a iletilmesi için üst düzey PKK yöneticilerinin yazılarını alarak ve İmralı'ya götürme taahhüdünde bulunuyor.

FİDAN: SİZE KİM ZORLUK ÇIKARIYOR

MİT Müstaşarı Hakan Fidan, PKK ile bir kriz yönetimi kurmayı da teklif ediyor. Fidan'a göre; bu kriz yönetimi; Doğu ve Güneydoğu'da PKK faaliyetlerini engelleyen Vali ve Emniyet Müdürleri sorununun çözümüne katkı sağlamak.

HÜKÜMET VE MİT SESSİZ

AKP- PKK görüşmelerinin Dicle haber ajansı ses kaydını "Görüşmelerin İç Yüzü Erdoğan'ı Yakacak" başlığıyla abonelerine servis etti. PKK'nın haber ajansı fırat haber ajansı ise DİHA'dan alarak abonelerine haberi servis etti. Ancak "vimeo" adlı video paylaşım sitesinde dün saat 18.00 civarında "one münite" adlı kullanıcı tarafından yüklendi. Dicle haber ajansı da haberin sitelerine haclenerek eklendiğini açıkladı. DİHA hackleme açıklamasını yapınca, DİHA'nın açıklamasını koyan Fırat Haber Ajansı görüşmeyi geri çekti.

Haber internet sitelerinde yayınlandıktan sonra ne Hükümet'ten ne de MİT'Ten herhangi bir açıklama gelmemesi dikkat çekti.

Salı, 13 Eylül 2011 18:24

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: MİT'in Üst Yöneticileri PKK İle Aynı Masada

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Eyl 2011, 21:26

KEMAL KILIÇDAROĞLU: "KİM ŞEREFSİZ MERAK EDİYORUM"

Resim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT ile PKK arasında yapıldığı iddia edilen görüşme kaydı konusunda konuştu. Kılçdaroğlu şunları söyledi:

Ortaya çıkan bir gerçek var. Görüşmelerin doğrudan Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle gerçekleştiği anlaşılıyor.

Kapalı kapılar ardında kullanılan dille, halkın önünde kullanılan dil arasında 180 derece fark var.

Biz bunu dile getirdiğimizde Sayın Erdoğan "Bunu söyleyenler ispat etmezse şerefsizdirler" demiştir. Şimdi merak ediyorum kim şerefsiz? O dil bir ülkenin başbakanına yakışıyor mu? Ortaya çıkan tablonun altındaki ezikliği nasıl giderecek.

Türkiye'nin güvenilirliği büyük yara almıştır. Herkes dinleniyor. Gizlilik kavramı sadece vatandaş için var. Onun dışında kişiler, gruplar, örgütler, ülkeler için gizlilik kavramı kalmamış. O anlaşılıyor. Türkiye kevgire dönmüş bir ülke. Acı bir tablo maalesef.

Odatv.com
14.09.2011 11:57


http://www.odatv.com/n.php?n=kim-serefs ... 1409111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön AKP

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir