Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Denizde TRT Kameraları Önünde Darbe Belgesi Hazırlayan Subay

İmkansız?

Burada Balyoz Davası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Denizde TRT Kameraları Önünde Darbe Belgesi Hazırlayan Subay

Mesajgönderen TurkmenCopur » 30 Eyl 2011, 00:41

Denizde TRT kameraları önünde darbe belgesi hazırlayan subay

Gölcük’te bulunan ve (sahte) Balyoz belgelerinin kayıtlı olduğu 5 no.lu hard diskten aynı zamanda Amirallere Suikast-Kafes-Casusluk-Fuhuş gibi aklınıza gelebilecek tüm davalar hakkında da yeni dijital delil çıkıyor. (İngilizce ifadesiyle, how convenient!)

Balyoz için tespit tutanağı hazırlayan emniyet görevlileri bu dijital belgeleri “DONANMA KOMUTANLIĞI’NDAN ELDE EDİLEN DİĞER VERİLER (Ergenekon-Poyrazköy-Kafes-Casusluk Vb. Soruşturmalarla İlgili)” başlığı altında incelemişler. Poyrazköy ve Balyoz davaları sanıklarından Ali Türkşen için hazırladıkları tespit tutanağında, diğer davalarla ilgili bu belgelerden AZINLIKLAR EMİR.doc isimli Word belgesi için şöyle yazıyor:

“Belgenin dijital kullanıcı yolları incelendiğinde oluşturma tarihinin 05.11.2008, son kaydetme tarihinin 14.12.2008 olduğu, belgeyi yazanın ve son kaydedenin Ali TÜRKŞEN isimli kullanıcı olduğu görülmektedir.”

Bu ve benzeri imzasız dijital belgelerin (çok kolaylıkla manipüle edilebilen) üstverilerinden yola çıkarak TEM görevlileri şu sonuca ulaşıyor:

“Ali TÜRKŞEN isimli şahsın, 2003 yılında Balyoz Harekat Planı kapsamında darbeye zemin oluşturmak için yapılması planlanan faaliyetler kapsamında hazırlanmış olan belgelerde Operasyonel faaliyetlerde görevlendirildiği, benzer amaçlı hazırlanan 2008 tarihli belgelerde de operasyonel amaçlı görevlendirildiği, şahsın bu tarz görevlendirmelerde Kadir SAĞDIÇ isimli şahsın uhdesinde görev aldığı tespit edilmiştir.”

Üstverisine bakarsak, AZINLIKLAR EMİR. doc belgesi ilk olarak 5 Kasım 2008’de sabah saat 9:41’de Ali TÜRKŞEN kullanıcı adı ile kaydedilmiş.
[img]
http://cdogangercekler.files.wordpress. ... =432&h=258[/img]

Ali Türkşen’in bu ve benzeri belgeleri hayatında ilk defa gördüğünü söylemesinin elbette hiç bir değeri yok; zira imzasız dijital belgelerin üstverilerine bakarak TEM görevlileri Türkşen’in “bu tarz” görevlendirilmelerde görev aldığını tespit etmiş bile.

Şansa bakın ki, TRT ekibi, 5 Kasım 2008’de (evet, belgenin sözde kaydedildiği gün) o dönem Kurtarma Grup Komutanı olan Albay Türkşen’in (evet, sözde belgeyi kaydeden kullanıcının adı) gemisinde derin su dalgıçlarının eğitimlerini çekiyor. 5 Kasım 2008 günü sabah 8:30’da başlayan ve gün boyu devam eden çekimler aşağıda bir bölümünü göreceğiniz “Savaşta Barışta Türk Ordusu” programında yayımlanıyor.

Türkşen, Balyoz’un 45nci celsesinde Gölcük’ten çıkan belgelerle ilgili olarak bu konuyu gündeme getiriyor ve videoyu “Mahkeme”ye izletmeden önce salondakilere sesleniyor:

“Şimdi bu Donanma Komutanlığında Gölcük’te çıkan belgelerin gerçek olduğu konusunda hiçbir tereddüt duyulmadan 11 Şubat günü tutuklandık. (…) Ama Allah yardımcı oluyor. Tabi hayatımızın her dakikasını filme alma almamız mümkün değil. (…) Tabi ben, belki bu filmi kendi birliğimde o günkü eğitim sırasında çektirmiş olsam, belki bunu da ben kendim organize etmiş olabilirim diye de düşünülebilir. Ama gene Allah yardım ediyor. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kameralarının önünde, sabah saat 8:30’dan akşama kadar, limandan ayrı yaptığım faaliyetlerin küçük bir bölümünü (…) sizlere göstereceğim.

Bu video sırasında Heyetinizden, avukatlardan, sanıklardan, seyircilerden, herhangi bir kimse bu görüntüler sırasında sağımda solumda, önümde arkamda, bir bilgisayar görüyorlarsa, saat 10:40 [dogrusu 9:41 olacak] itibari ile iddia edilen hazırladığım raporu, hazırladığımı düşünüyorlarsa lütfen videoyu izledikten sonra söylesinler.”

“Mahkeme” videoya öylece bakıyor. Tıpkı diğer sanıkların sundukları sahtecilik kanıtlarına baktıkları gibi. Davadaki avukatlardan birinin deyimiyle “sinirleri alınmış” vaziyette videoyu izliyorlar. “Mahkeme” ertesi gün Ali Türkşen dahil 163 Balyoz sanığının tutukluluğuna devam kararı veriyor. Kuvvetli suç şüphesi nedeniyle.

29 Ağustos 2011
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Balyoz Davası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir