Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Korgeneral Turgut Atman: "Gençliğe Hitabe'yi Okusunlar"

Burada Balyoz Davası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Korgeneral Turgut Atman: "Gençliğe Hitabe'yi Okusunlar"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Tem 2011, 23:51

KORGENERAL TURGUT ATMAN: GENLİĞE HİTABE'Yİ OKUSUNLAR

Resim

Balyoz’da haklarında yakalama kararı çıkarılan 8 askerden 6’sı teslim oldu. Korgeneral Turgut Atman, adliye çıkışında, “Herkese söyleyin. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okusunlar” diye seslendi...

İkinci Balyoz Davası iddianamesinin kabulünün ardından 7 paşa ve 1 albay hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Sanıkların yakalama kararına yaptıkları itiraz üst mahkeme tarafından reddedildi. Bunun üzerine yakalama kararı çıkarılan askerlerden 6’sı dün Beşiktaş’taki istanbul Adliyesi’ne gelerek teslim oldu. Korgeneral Turgut Atman, Tümgeneral Nedim Güngör Kurubaş, Tümgeneral Bülent Kocababuç, Tuğgeneral Mehmet Eldem, Tuğgeneral Mustafa Erhan Pamuk ve Albay Mehmet Örgen, Beşiktaş’taki öğle saatlerinde adliye binasına gelerek davaya bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin karşısına çıktı.

‘Kaçmadık, yine geldik’

Mahkeme karşısında savunma yapan Tümgeneral Bülent Kocababuç, yakalama kararının ardından kaçmadan geldiğini belirterek, “ Devletin memuru olarak yüce mahkemeye geldim. Eskişehir ’de ele geçirildiği iddia edilen bir dijital veride ismim geçiyor. Bunun dışında hiçbir yerde adım geçmiyor. Bu bana enteresan geliyor. Savcılıktan sonra serbest bırakılıp sonra hakkımda yakalama çıkarılması çok manidardır ” diye konuştu.

‘ABD’deydim, iddia imkansız‘

Albay Mehmet Örgen ise, “Ben 2001-2005 yıllarında Amerika ’da NATO görevindeydim. Fiziken bu belgeyi hazırlamam imkansız. İddiaları reddediyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum ” dedi.

1976’den beri Türk Silahlı Kuvvetleri ve ülkeye hizmet ettiğini kaydeden Tuğgeneral Mustafa Erhan Pamuk da üzerinde ailesinden çok devletin emeği olduğunu ve bu nedenle devlet aleyhine hukuki olmayan hiçbir faaliyette bulunmadığını söyledi. İddiaların bir iftara olduğunu söyleyen Pamuk, “B u belgelerin varlığını duyar duymaz Ankara’da suç duyurusunda bulundum. Kaçmaya niyetli olsam, savcılık ifademin alındığı tarihten bu zamana kadar kaçardım. Buna imkanım vardı. Yapmadığım bir şey yüzünden kaçak durumuna düşürülmem çok rahatsız edici, hukuken uygun değil ” şeklinde konuştu.

‘Mağdur olan benim‘

Tümgeneral Güngör Nedim Kurubaş ise, kendisini sanık veya şüpheli olarak görmediğini belirterek “Huzurunuzda mağdur olarak bulunmak isterdim. Çünkü ailem mağdur oldu. 32 yıldır bu devlete hizmet ediyorum. Hukuka aykırı bir şey yapmadım. Bu ülkenin ne bir insanına, ne de bir malzemesine zarar vermedim ” diye konuştu. Mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki yakalama kararını tutuklamaya çevirdi. Cezaevine gönderilen sanıklardan Korgeneral Turgut Atman, çıkarken basın mensuplarına “Herkese söyleyin Atatürk’ün Geçliğe Hitabı’nı okusunlar” diye seslendi.(vatan)

Odatv.com
05.07.2011 09:54


http://www.odatv.com/n.php?n=genlige-hi ... 0507111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Korgeneral Turgut Atman: "Gençliğe Hitabe'yi Okusunlar"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 05 Tem 2011, 23:52

ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.

Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.

İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetln imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir.

İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dagıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler.

Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

K. ATATÜRK 20 Ekim 1927.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Balyoz Davası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir