Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Org. Çetin Doğan'dan TÜBİTAK'a Suç Duyurusu

Burada Balyoz Davası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Org. Çetin Doğan'dan TÜBİTAK'a Suç Duyurusu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 04:24

Org. Çetin Doğan'dan TÜBİTAK'a Suç Duyurusu

Orgeneral Doğan, Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu dilekçede, ABD'den iki uzman kuruluştan alınan raporlardan Balyoz Harekât Planı'nın yer aldığı CD'lerin sahte olduklarının anlaşıldığını belirtti. ABD'li kuruluşların raporlarını da savcılığa sunan Doğan, "Bu CD'lerin tek başına bir kanıt oluşturamayacağı da bu raporlarda açık olarak belirtilmektedir. Askeri savcılığın isteğiyle rapor hazırlayan bilirkişi de TÜBİTAK'ın yaptığı değerlendirmeyi yeterli bulmamıştı" dedi. Doğan, TÜBİTAK raporunu veren üç bilirkişi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi, Danıştay Saldırısıyla İlgili Görüntülerin Silindiğine İlişkin TÜBİTAK Raporunun, TÜBİTAK'tan Alınan Bir Rapor Olmadığını Savundu Şirketten yapılan yazılı açıklamada, "TÜBİTAK raporu olarak anılan raporun, TÜBİTAK'tan alınan bir rapor olmadığı anlaşılmaktadır" denildi.

Oyak'ın girişimlerine karşın resmi imzalı bilirkişi raporuna ulaşılamadığı ve eklerinin de halen temin edilemediği anlatılan açıklamada, "Menfur olaydan bir önceki gün olan 16 Mayıs 2006 günü de (daha önce 6 kez yaptıkları gibi), çıkan arıza sebebiyle Danıştay yetkilisi tarafından yapılan davet üzerine, şirketimiz yetkilileri yedinci defa Danıştay'a gitmişler, kayıt cihazının arızalı olduğunu ve yerinde onarılamayacağını tespit etmişler, saat 16.00'da bir tutanak düzenleyerek cihazı teslim alıp şirkete getirmişler.

17 Mayıs 2006 günü saat 15.05'te arızalı kayıt cihazının yerine geçici olarak bir kayıt cihazı takarak çalışır vaziyette teslim etmişlerdir" denilmektedir.

Yaşanan olay üzerine, şirkette bulunan arızalı cihazın, olayın özelliği de düşünülerek ve adalete yardımcı olmak amacıyla adli makamların olası talebi halinde kendilerine teslim edilmek için muhafaza altına alındığı bildirilen açıklama şöyle devam ediyor:

"Ancak 25 Eylül 2009 tarihine kadar adli makamlar tarafından bu cihazla ilgili olarak şirketimizden herhangi bir talepte bulunulmamıştır. Vurgulanması gereken önemli bir husus, aradan geçen yaklaşık 3.5 yıla rağmen şirketimizin, bu cihazları elden çıkarmamış, atmamış ve faaliyette bulunduğu alan bakımından kolaylıkla başka işlerinde de kullanabilecek iken bu yola da gitmemiş olduğudur."

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Balyoz Davası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir