Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

1. Orduya İndirilen Balyoz Kimin Elinde?

Habervaktim.com

Burada Balyoz Davası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 04:05

Yukarıdaki sorunun yanıtı aslında birden çok. Örneğin; 7 Nisan 2010'da 'Balyoz'u sahiplenmek istikbalimize sahip çıkmanın ilk adımıdır' şeklinde bir değerlendirme yapan Taraf yazarı Yasemin Çongar'ın elindeydi . Balyoz ertesi gün, aynı gazeteden valiz dolusu gizli evrakla dolaşabilen ayrıcalıklı, dokunulmaz gazeteci Mehmet Baransu'nun elindeydi . Ancak, Baransu'nun hedefinde bu kez mahkeme kararına aykırı karar verdiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin vardı. Adı geçen gazeteciye göre Başsavcı Engin'in 'Emniyet'e ve Merkez Komutanlığı'na başsavcı vekilinin imzası olmayan arama kararlarını uygulamayın' şeklindeki yazısı Anayasal suçtu ve Engin bunun hesabını vermeliydi. Peki, bu gazeteci bu gücü ve yetkiyi kimden alıyor, ya da kimin adına böyle konuşuyor? Hadi o konuşuyor, peki Sayın Başsavcı neden gereğini yapamıyor! Her rütbeden haber kaynağına sahip olduğunu, yazdıklarının doğruluğundan dolayı Genelkurmay'ın bile kendisi hakkında herhangi bir dava açmadığını söyleyen bu gazeteci, Yüksek Askeri Şûra'yı Cuntacı' olarak suçlamayı da ihmal etmiyor. Balyoz bir sonraki gün, internette Habervaktim.com'un elindeydi...

"Başbakan'ı Öldürelim Hükümet Düşer" Habervaktim.com'da Binbaşı Uğur Cevizoğlu'na ait olduğu ileri sürülen şok kayıtın satırbaşları şöyleydi:

"Genelkurmay Başkanının uçağını da indirebilirim. Başbakan'ı içeriye gireceğimi bile bile öldürürüm. Bak bu Anayasayla Başbakan öldüğü anda, hükümet düşüyor. Baştan da söylücen, önce vurcan patlatcan sonra emniyeti arıycaksın ses kayıtlarına girceksin, ücra bir köşeden gitcen oradan telefon açacaksın.

Şeyi söylüceksin diceksin ki:

Kardeşim başbakanın uçağını ben vurdum, havaya uçtu, bundan sonra başbakan olacak adam dikkat edecek. Artık şey yapacaksın, kaos yaratacaksın bu ülkede. Ben eskiden camilerin bombalanmayacağını düşünürdüm, ama bombalayacaksın gerekiyorsa. Cuma namazında bombalayacaksın bu şerefsizleri. Kaç tane adam içeriye tıktılar? Her birimiz kapıya gelen polise ateş açsaydı, yedi kişiyi öldürseydi, şu ana kadar 700 tane polisi öldürmüş olacaktık." Aynı gün yandaş medyada yer alan haberler de en az yukarıdaki ses kayıtları kadar boş ve yalandı.

- Başsavcı müdahalesi Balyozculara ilaç gibi geldi.
- 25 general için soruşturmaya balyoz indi.
- Balyoz skandalında 9 karanlık saat.
- 9 subay firarda!
- GATA'da yatıyor ama 'dik' duruyormuş!
- Ergenekon'a, Balyoz'a bulaşanların 'aptal' olanları hariç, alayı Siyonizm ile bağlantılı
- Van Emniyetinden Baykal'a suç duyurusu
- Taksim'e EMASYA engeli kalktı!

Gazeteci Arslan Bulut'da Aynı Soruyu Soruyor: TSK'ya Vuran Balyoz Kimin Elinde?

"Taraf gazetesinde yayımlanan "Balyoz Harekat Planı"nın İkinci Ergenekon adı verilen davadaki delillerden 51 numaralı DVD'de mevcut olduğu anlaşıldı. Bu arada plan yayınlanırken, adli emanette bulunan DVD'nin çatladığı anlaşıldı. Peki, bu durumda söz konusu DVD'deki belgeleri, Taraf gazetesine kim vermiş oluyor? Tabii, planın DVD'den kopyalanıp verilmiş olması şart değil, başka kopyaları da olabilir, ama şu an için elde olan bilgi bu!

Bu durumda, soru şudur:

Eline bir medya balyozu alıp, devamlı olarak TSK'nın itibarına vuran güç odağı, kimlerden oluşuyor? Bu; öyle bir kişinin, iki kişinin becerebileceği bir iş değil.

Yüksek teknolojiden faydalanmayı bilen, dinleme imkanlarına ve elde edilen verileri değerlendirebilecek stratejik zekaya sahip elemanları bulunan ciddi bir örgütlenme olmadan, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef almak, üstelik bunu yaparken şu ana kadar yakalanmamış olmak mümkün mü? Ben bu gücün, bir istihbarat ağını yöneten iç veya dış herhangi bir servis olup olmadığını elimde bir delil olmadan iddia edemem. Fakat kimse "Bu dosyaları Taraf gazetesine kim veriyor?" diye araştırma yaptırmadığına göre, ortada danışıklı bir dövüş var! Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, konuyla ilgili olarak "Allah Allah diye taarruz eden bir ordu nasıl olur da Allah'ın evi olan camiyi bombalar. Vicdansızlara sesleniyorum, TSK'nın da sabrının bir sınırı var. Siz orduyu nasıl böyle itham edersiniz? Hiç mi vicdanınız yok" dedi. Başbuğ, "Bu darbe iddialarından kim menfaat sağlıyor, bu da sorulmalı. Sızan bilgiler üzerinde eklemeler ve değiştirmeler var" diye konunun en önemli yönüne işaret etti.

Başbuğ, "TSK içinde 61 adet bilgi sızdırma soruşturması açıldı. Bilgi sızdıran bir subay üç yıl ceza aldı ve ordudan atıldı, çeşitli rütbelerde on personel bu kapsamda tutuklandı" bilgisini de verdi. İddialar ortaya atıldığı zaman biz de böyle bir plan tatbikatı olabileceğini, ancak cami bombalamanın TSK'nın bir planında yer alması ve bu planın çok sayıda subaya anlatılmasının akla uygun olmadığını belirtmiştik. Ve cami bombalamanın bir CIA yöntemi olduğunu hatırlatarak, bu bölümlerin plana, sızdıranlar tarafından eklenmiş olabileceğini ifade etmiştik. Ayrıca Türkiye'nin cuntacılıktan şimdiye kadar bir hayır görmediğini de belirtmiştik. İddialardan kimin menfaat sağladığına gelince?

Türkiye'yi çözmek için önce Türk Silahlı Kuvvetleri'ni çözmek gerektiğini bilen, bu amaçla rapor üzerine rapor hazırlayanlar var. Türk Silahlı Kuvvetleri'ni sınırlardan çekmek, jandarmayı lağvetmek, yerine 50 bin kişilik polis ordusu kurmak gibi fikirler, TESEV'in hazırladığı bir almanakta savunulmuştu. Taleplerin kaynağı Avrupa Birliği idi! AKP iktidarı da bütün bu konuları yasalaştırmak için çırpındığına göre iddialardan kimin faydalandığı ortada! TSK hakkındaki bu iddiaların şimdi ortaya atılmasının sebebi, zaten ekonomik alt yapısı yabancılara satılan Türkiye'nin Anayasa değişikliği ile kuruluş felsefesi rayından tamamen çıkarılması hedefidir. Cumhuriyete aykırı eylemlerin odağı, cumhuriyetin kaderine karar verebilir mi?

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Balyoz Davası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir