Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hızlı Tren

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Hızlı Tren

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 23:06

Hızlı Tren

16.03.2009 tarihli Vatan Gazetesi'nden Necati Doğru "Bravo hızlı trene diye yazacaktım" başlıklı yazısında, Tayyip hakkında şunları aktarıyordu:

"İyice bir küpüne battı, kendisine hayran hale geldi. Kendi sesine, duruşuna, yürüyüşüne aşık oldu. Putin'e benzetiyorlar. "Putinleşti" diyorlar. Bence yanlış.
Gittikçe Enver Paşalaşıyor. Herkes ondan olacak. Onu alkışlayacak.
Sözleri kıvılcım, kelimeleri süngü, cümleleri yıldırım diye kabul edilecek.
Trabzon meydanına kendisine oy verenleri topluyor ve eleştiri yazıları yükselten köşe yazarlarına; "dirhemini yiyenin kudurması" gereken iftiralar atıyor.

Nefret yüklü sesle diyor ki:

Ha bu köşe yazarları var ya...
Ha bunlar...
Ne kadar para alıyorlarsa...
O kadar küfür ederler. O kadar hakaret ederler. Maaşlı memurdur bunlar."

Ben muhabirliğe Haldun Simavi'nin Günaydın Gazetesi'nde başladığım yıllarda Tayyip Erdoğan da Necmeddin Erbakan'ın genel başkanı olduğu Partinin Beyoğlu İlçe Başkanı'ydı. Fakirdi. Hiçbir şeyi yoktu, "bir lokma bir hırka" derler ya o haldeydi. Çocuklarına bakabilsin diye partisinin ona "dükkân gibi bir şey açtığı" söyleniyordu.
Bugün kendime bakıyorum. Neyim var, servetim nedir? Tayyip Bey'e bakıyorum. Malı mülkü nedir, mülkü ne kadar? Ben yine aynı Necati!

Tayyip bey ise çok zengin!

Eğer onun Trabzon meydanında iftiralar yağdırarak söylediği gibi "para ve yüksek maaş küfür edene akıyorsa", bu durumda kim küfürden "mal-mülk-servet-gemicik-pırlantacık, karısının kolunda milyar lira değerinde çantacık" yapmış oluyor? Bütün bunlara rağmen yine "Bravo bizi hızlı trene bindirene" diye yazacaktım. Bu ülkede hep umutsuz, kötüye gidiş olmuyor, "iyi-çağdaş-kalkınmacı projeler de hayata geçiriliyor" diyecektim.
10. Yıl Marşı'nda kalkınma hamlesinin simgesi diye yazılan "demir ağlarla ördük anayurdu dört baştan" övünmesini devam ettirenlere ve dünyadaki 7 hızlı tren sahibi ülkeden birini de Türkiye'de yapanlara teşekkür etmeliyiz diye bağıracaktım...
Bağıramadım. Kalemim izin vermedi. Yazamadım.

Şunun için yazamadım:

Ankara-Eskişehir arasında başlatılan hızlı trene yandaş gazetecileri; "eserleriniz muazzam, yaptıklarınız benzersiz, adımlarınız çağ atlatıyor" şeklinde yağcı yazılar (özellikle Hasan Celal Giizel ve Mehmet Altan) yazsınlar diye bindirerek ve treni de kendi sürerek 250 km hıza ulaştıran Başbakan Tayyip Erdoğan, genç bir gazetecinin sorusuna cevap veremedi..."
Tayyip, Yiğit Bulut'un o günkü sorularına cevap veremedi ama daha ilgincini yaptı. Onu da yandaşlar arasına kattı.

Şimdi Bulut'un tarafsızlık günlerindeki sorusuna bakalım:

"Aslim-Alarko liderliğindeki İspanyol OHL firması ile oluşan konsorsiyum tarafından yapımına başlanılan 1. Etabın sözleşme bedeli (+sigorta primi olmak üzere) toplam 459 milyon euro'dur. Ancak keşif artışları ile birlikte maliyet 629 milyon euro'ya çıktı. Nasıl oldu da 459 milyon euro olarak belirlenen ilk bedel bir anda 629 milyon euro'ya çıktı?

Dünyada hızlı trenler saatte 500 kilometre hıza dayanırken! Biz neden 'daha eski, 250 km'yi aşamayan bir teknolojiyi bu kadar pahalıya aldık?"
"Yiğit Bulut, "Hızlı trende soygun yapılıyor" kuşkusuna düşmüş, kıyaslamak bilgiler bulmuş sergiliyor, gerçeği arıyor, Başta

Başbakan ve Ulaştırma Bakanı olmak üzere yerli yapımcı firma Alarko'ya soruyordu:

Fransa'da saatte 500 km hız yapabilen hızlı trenin, 1 kilometre maliyeti 2 milyon euro iken Türkiye'ye satılan geri teknoloji 250 kilometre hızda trenin 1 kilometre maliyeti neden 3 milyon euro?
Hızlı trenin açılış seferine 50 gazeteci çağırdılar, aralarında bu soruları soran Yiğit Bulut yoktu.

Dtit... Düt... Düt...
Hızlı tren geliyor...
Türkiye soyuluyor!
"Bravo hızlı trene... " diye yazamadım. İçimdeki o, "soyguna alet olma... " diyen ses beni engelledi. İstediğiniz kadar Trabzon meydanında iftira diye bağırın. Ben o sese müteşekkirim."

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir