1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Devlet, Millet Kesesinden Düğüne

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2011, 23:03
gönderen TurkmenCopur
Devlet, millet kesesinden düğüne

Ve çok geçmeden üçüncü uçağın alınmasındaki keramet de ortaya çıkıyordu. Emine de artık özel gezilerine Devlet Millet kesesinden Devlet'e ait özel uçakla gidecekti.

Hatırlayın, siyasal İslamcılar saf insanlarımızdan oy isterken neler söylüyorlardı:

"Biz bütün dünyaya hakkın, adaletin, barışın ve özgürlüğün götürücüleriyiz. Bütün dünyadan hesaba çekileceğiz. Hz. Ömer ne diyordu, kendi zamanında dört halife döneminde;
"Kenar-ı Dicle'de bir kurt aşırsa bir koyunu. Gelir adli ilahi sorar Ömer'den onu...
Yıkık bir köprüden geçerken, ayağı sürçen topal bir keçinin sorumluluğu Halife Ömer'e aittir. Size de aittir... "

İslamcılar, Hz. Ömer'in adaletini getireceklerini, Hz. Ömer nasıl çalışırken devletin mumunu kullanması üzerine kendine verilen selamı bile almadığından bahsederek, kendilerinin de öyle olacaklarını savunuyorlardı.

Oysa, İktidara geldiklerinde işçinin, memurun, köylünün, esnafın hakkını; çoluklarına, çocuklarına, yandaşlara vermekle kalmadılar, ülke kaynaklarını da başta Yahudiler olmak üzere yabancılara peşkeş çektiler.

Tayyip'in zevcesi Emine, Nisan 2010'da Devlet'e ait ATA uçağı ile Katar Emiri'nin kızının düğününe gidiyordu. Tayyip'in zevcesi Emine, Bakan Aliye Kavaf, yine Bakan Davutoğlu'nun karısı Sare, Emir'in sarayındaki muhteşem düğüne katılıyorlardı. Emine,

Katar Emiri'nin kızına gümüş takı hediye ediyordu. Emine'nin Devlet'e ait ATA uçağını keyfi olarak kullanması CHP'lilerin tepkisini çekiyordu. Nasıl çekmesin, sadece uçağın maliyeti 200 bin doları buluyordu.

Fakir halkın sırtından yapılan bu hovardalıkla en az beş yüz aile iki ay geçinebilirdi.
Emine, Devlet'e ait uçakla düğün yolunu tutarken, Avrupa'nın zengin ülkelerinin yöneticileri ve eşleri ise kendi ceplerinden ve tarifeli uçaklarla gidiyorlardı.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz