Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Erdoğan'a Üçüncü uçak

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Erdoğan'a Üçüncü uçak

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 23:02

Üçüncü uçak

Başbakan seçildiği gün zaten Devlet ona bir uçak vermişti. 5-1C gazeteci birden doldurup, havada 10 bin metre yüksekte uçarken, "ülkede kişi başına milli geliri 10 bin dolara çıkarttık" türü yanıltıcı; milli gelir hesaplarının nasıl yapıldığım bilenleri güldürücü demeçler vermek de mümkün oluyordu.

Yine de dardı uçak.
Konforsuzdu.
Küçüktü.
Yatak odası bile yoktu. İkinci uçak alındı.
Birincisinden çok daha büyüktü ikinci uçak. Ayrı yatak odası vardı ve Atlas Okyanusu'nu aşıp 12 saatte ABD'ye uçarken, kıtaları geçip 15 saatte Hindistan ile Çin'e giderken uyuyabiliyordu Başbakan... Ve daha çok sayıda gazeteci- yazar, katırcı fincanı gibi yan yana dizilip birlikte fotoğraf çektirerek 10 bin metre yükseklikten "Başbakan dedi ki..." gazeteciliği yapabiliyorlardı.

Yine de yetmedi. Kesmedi.
Üçüncü uçak alındı.
60 milyon dolar diyorlar.
Üçüncü uçağın alımında; "akla-mantığa-doğal hukuka-vicdana sinmeyen bir katakulli var. Yüzde 50'den fazlası özele açılmış, bu yüzden devlet ve Meclis denetiminden kurtulmuş THY aldı uçağı... Başbakan'a tahsis etti.
THY'nin ana sözleşmesinde, kuruluş amaçları arasında "Başbakanlara-Cumhurbaşkanlarına-Devlet'in seçilmiş ve atanmış büyüklerine VIP uçağı alır" diye bir görev tanımı yok.

Dünya kriz içine girmişken...
Kriz Türkiye'yi de sallarken.
İki VIP uçağın sahibi Başbakan, Meclis denetiminden geçen Başbakanlık bütçesinden değil de Meclis denetiminin dışına kaçırılmış THY'nin bütçesinden üçüncü uçağı nasıl alabilir?
Tam zamanıdır. Hesap sorulmalıdır. İşçiler işsiz kalıyor. Fabrikalar kapanıyor. Ülke milli geliri küçülüyor. Bütçe açık veriyor. İhracat düşüyor. Büyüme eksiye iniyor. Geçim zorlaşıyor.

Ereğli Demir Çelik Fabrikası ile İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nın işçileri, memurları ve üst yöneticileri, fabrika kapanmasın çalışmaya devam etsin diye maaşlarının yüzde 35 indirilmesini kabul ediyorlar. Demir-Çelik işçilerinin başlattığı bu yüksek özveri, belli ki ülkemizin bütün sektörlerine dalga dalga yayılmanın arife-sindeyken Başbakan, kendine yeni uçak alıyor.
Yani üçüncü uçağı alıyor.

Demokrasi, eşitlik, hukukun üstünlüğü, ekonomik verimlilik, parayı doğru kullanma, iyi yönetim, sağlıklı sevk ve idare bunun neresindedir?
Hesap sorulmalı.
Ülke IMF'nin kapısında para dilenirken; kendisi dar gelirli bir aile çocuğu olarak doğmuş, dar gelirli, az gelirli halk kitlelelerinden oylar alabilmiş ülkenin Başbakan'ı, Meclis denetiminden çıkarılmış, üstelik yüzde 50'den fazlası özel kişilere satılmış THY'nin bütçesinden kendisine üçüncü uçağı nasıl aldırır?

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir