Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bir Garip Ortaklık Daha

İnan Kıraç, Şahap Kocatopçu, Ali Yalman, Cüneyt Zapsu, Erdoğan Gönül, Ahmet Binbir, Richard N. Perle

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Bir Garip Ortaklık Daha

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 22:50

Bir garip ortaklık daha

Koç Grubu'na bağlı Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi'nin 94-95 yılları ve sonrasına baktığımızda Yönetim Kurulu'nun şu şekilde olduğunu görüyorduk:


İnan Kıraç, Şahap Kocatopçu, Ali Yalman, Cüneyt Zapsu, Erdoğan Gönül, Ahmet Binbir, Orhan Karabulut, Ural Belgin, Yaylalı Günay...

İnan Kıraç:

Koç Grubu'nun beyin takımından ve ailenin damadı...

Şahap Kocatopçu:

Eski bakan, 500. Yıl Vakfı'nın kurucularından, mason.

Cüneyt Zapsu:

Tayyip'in Özel Danışmanı... Yasin El Kadı'nın baş ortağı...

Başlarken bir garip ortaklık demiştim ama ülkemizde garip ortaklıklarla kurulan şirketler o denli çok ki, hangi birini ele alacaksınız işte onlardan biri daha:

23.01.1936 yılında kurulan ve 21599/0 sicil no'lu Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketi ya da bilinen adıyla Paşabahçe'nin Yönetim Kurulu Üyeleri arasında, eski Bakan ve Mason Üstadı Şahap Kocatopçu ile beraber ilginç bir isim daha yer alıyordu.

Richard N. Perle!

Kimdi bu Richard N. Perle? CIA İstasyon Şefi...

ABD yönetiminde ağırlıklı olan "Şahinler kanadının beyni" olarak tanınan ve Pentagon Savunma Danışma Kurulu Üyesi de olan Richard N. Perle, ABD'nin İsrail'in güvenliğini ve refahını sağlama amaçlı olarak geliştirdiği ve Tayyip'in de üyesi olduğunu gururla açıkladığı Büyük Ortadoğu Projesi'nin imalathanesinde yer alan bir isimdi.

Bu, Neo-Con-Evangelist ittifaklı zevatı hatırlamakta fayda var:

ABD Başkan Yardımcısı ve Yasin El Kadı'nın da en iyi arkadaşlarından Dick Cheney, Ulusal Güvenlik Danışmanı Condelezza Rice, İsrail Hükümeti'nin desteğindeki Washington Enstitü'nün önemli ismi Morton Abromowitz, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Marc Grossman, Savunma Bakan Yardımcısı ve Al Kadı'nın ortağı ve en yakın dostlarından Tayyip'in de danışmanı Cüneyt Zapsu'nun evinde kala-bilecek kadar sıkı dostu Paul Wolfowitz, Karanlıklar Prensi Henri Barkey, Graham Fuller, Francis Fukuyama, Bernard Lewis, Zalmay Khalilzad, Lewis Libby, Doug Feith, Harold Rhode, Frank Gaffney...
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Marc Grossman 2005 yılının sonlarına doğru Türkiye Gazetesi'ne danışman oluyor, çok geçmeden Gazete'yi ve TGRT'yi Yahudi basın devi Rupert Murdoch satın alıyordu.

Yeryüzündeki muz cumhuriyetlerinde dahi, başka ülkelerin istihbarat örgütlerinin başkanları, elemanları bir diğer ülkenin bırakın stratejik şirketlerini en basit şirketlerinde çöpçü bile olamaz. Yabancı ülkelerin istihbarat örgütlerinin dört bir yanında cirit attığı ülkemiz, adeta istihbarat örgütleri açısından yeryüzü cenneti oluyordu.
Pentagon Savunma Danışma Kurulu Üyesi ve CIA İstasyon Şefi Richard N. Perle, 1936'da kurulan Şişecam'ın yönetim kurulu üyeliği bile yapıyordu.
Tayyip'in her mal beyanında ve yargılandığı mahkemede bile açıklamadığı, sakladığı şirketi bilindiği gibi demirdöküm üzerineydi. Zapsu ve Koç ortaklığının da demirdöküm işinde olması hayli ilginçti.

Yasin El Kadı'ya dönmeden bir başka ortaklığa daha bakalım:

First Merchant Bank KKTC'de, üç milyon sermayeli bir Off Shore yani kara para aklamak amacıyla kurulan bir tabela bankasıy-dı. Ortakları arasında Suudi Arabistan Prensi ve Dışişleri Bakanı Faysal'ın Özel Kalem Müdürü Kayser Mahmut ve Standart Finance Ltd, Ömür Özçelik, Nur İnugur, Türkan Namlı, Şirin Berk, Ahmet Cemal Namlı, Ahmet Nedim Narlı, Gül Şeyma Seçer, Yaleri Kaubarev yer alıyordu.

Ancak, Ortaklar arasındaki bir isim oldukça dikkat çekiyordu:

Tarık Ümit.

Tarık Ümit, MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür'e bağlı olarak çalışan bir elemandı.

Gelin bir başka şirketin ortaklarına daha bakalım:

Nişantaşı'nda; HCI Otel İşletmeciliği ve Turizm Yatırımcıları Anonim Şirketi adıyla kurulan firmanın ortakları arasında ilginç isimler vardı:

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı; Bebo Garebedyan, Başkan Yardımcısı Fuat Kaan. Yönetim Kurulu Üyeleri; Özer Çiller'e yakınlığı ile bilinen Esen Kale ve Mehmet Fikret Eymür!..

Alın size bir başka şirket daha. Bu şirkete bakınca, hep aklıma Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olduktan sonra Köşk'ün avizelerini bir kamyon dolusu paraya yenilemesi geliyor.
Hep düşünürüm. Gül, tefrişatı Beylikdüzü'nde kurulan Teknik ve Dekoratif Aydınlatma meslek grubuna dahil BAYTEK adlı firmaya yaptırsaydı daha ucuza gelmez miydi?

Bakın ortakları da tanıdık:

Ayşe Eymür, Mazhar Alp Eymür, Metin Başpınar Hakan Kuş-baygı, Tekin Başpınar...
Şeyhülislam (!) damadı Suat Kılıç'ın çiftliğinde mangal yaptıkları Hanefi Avcı da kefil olurdu.

2 Aralık 2008 tarihli Yeni Şafak Gazetesi 'ne demeç veren Radikal yazarı ve MİT'e yakın isimlerden Avni Ozgürel,"MİT'in parasını hatırdılar" başlığı altında özetle şunları söylüyordu:

"Kontr-Terör Dairesi'nin başında Mehmet Eymür vardı. Bu birim Türkiye'ye büyük zarar verdi. MİT, tarihinde ilk kez borsa oynadı, 300 milyar lira battı. Örtülü ödenek parasıydı. Üstü örtüldü.

Yavuz Ataç ve Mehmet Eymür, MİT'e tekstil ve ihracat şirketi kurdurdu. Oralara verilen paralar battı. MİT rezil oldu. Herkesin eline kırmızı ve yeşil pasaportlar verildi.

"ASALA'yı imha edeceğiz" diyen Çatlı'lar, Kırcı'lar ve Çakıcı'lara para verildi. Bu paralar İsviçre'de kumarhanede batırıldı. Barlarda, pavyonlarda yendi.
"Öcalan'a operasyon yapacağız" diye örtülü ödenekten çok büyük para alındı. Bu iş tamamen bir soyguna döndü. Yabancı paralı askerlere paralar verildi. Öcalan'a hiçbir şey olmadı."

Ne güzel değil mi, şimdi gazete gazete dolaşan başta Ataç olmak üzere MİT'çilerin birçoğu ne diyor?
PKK ile açılım...
Bırakalım avize ve MİT işlerini dönelim tekrar kara para aklama bankalarına.
Kara para aklamak. Orta Asya'daki uyuşturucu parasının, Kazakistan üzerinden Tarık Ümit'in bu bankasında aklandığı, bu neden

le bazı sorunlar çıktığı ve Vatikan'ın da paralarının bu banka üzerinden geçtiği şeklinde çok yoğun bilgiler olmasına rağmen, her konuda başta ATİN sitesi olmak üzere, yazdığı Sentez ve Analiz adlı kitaplarında kendi hakkındaki iddiaları yalanlayan Mehmet Eymür nedense bu konuda kalem oynatamıyor, adeta felç geçiriyordu.

Zira,
Banka ile ilgili yapılan en önemli açıklama bu bankanın kendisine ait olduğu şeklindeydi.
Tarık Ümit'in ilişkide olduğu bir başka isim de Tayyip'in gizli kasası olduğu iddia edilen Hasan Yeşildağ'ın kardeşi Zeki Yeşil-dağ'ın eşi'nin abisi olan Engin Civan'dı. Finans piyasalarında Engin Civan'ın şirketi olarak bilinen Moneytron isimli şirketin ortakları arasında, Gürkan Tufanoğlu'nun yanında Hakkı Yaman Namlı da bulunuyordu.
Hakkı Yaman Namlı aynı zamanda First Merchant Bank'ın
da ortakları arasındaydı.
Yasin El Kadı, 1997 yılında Wa'el Hamza Juleidan ve Şefik Ay adi ile Euroinwest isimli bir şirket daha kuruyordu.
Bu isimlerin Al Baraka ve Faisal Finans kurumlan nezdiııdeki hesaplarıyla milyonlarca dolar kara para aklama olayını ortaya çıkaran isim kimdi?
Hamza Kaçar!
Maliye Müfettişi Hamza Kaçar'ı tepeleyenler kimlerdi? Kaçar'a ülkeyi dar eden ve ardından El Kaide'nin paralarını aklayanlar kimlerdi?

El cevap:

Tayyip ve abisi Kemal Unakıtan!
Türkiye'de biti kanlanan El Kaide'nin en önemli eylemleri nelerdi?
HSBC Binası'na ve Sinagoglara bombalı saldırı, İngiltere Konsolosluğu'na bombalı eylem ve İngiltere Konsolosu Roger Short dahil onlarca ölü! Peki, olaylara karışan en önemli insanlar ne oldu? Ellerini kollarını sallayarak Irak'a kaçtı. Soruşturmanın, ya da soruşturmanın en önemli ayağını soruşturarak El Kaideli teröristlerin izlerini kaybettiren savcı kimdi?

Sahi kimdi?

Zekeriya Öz!

Yani Tayyip'in devlet millet kesesinden alınan kendi makam aracında gezen Ergenekon savcısı!
Peki, gizlenen bağlantı neydi?
Hadi onu da gazeteci ve yazar Mehmet Faraç'tan okuyalım, hani canım şu Zekeriya'nın en çok tutuklatmak istediği yazarlardan biri!

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir