Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mardin Fetvası

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mardin Fetvası

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 22:47

Mardin fetvası

Günümüzden tam 700 sene önce Suudi Arabistan'da hüküm süren Vehhabi şeriatının fikir babalarından İbn-i Teymiyye'nin, İsla-mi kuralların katı bir şekilde uygulanmadığı ülkelere karşı "cihad" yani "savaş" edilmesini emreden Mardin fetvasının günümüz koşulları altında yeniden uyarlanması için 27-28 Mart 2010'da Mardin'de düzenlenen uluslararası konferansı, Londra Merkezli Küresel Yenilenme ve Rehberlik Merkezi ya da kısa adıyla GCRG isimli bir örgüt organize ediyordu.

Amerikan istihbarat örgütü CIA tarafından kurulan ve sonra da denetimden çıkan El Kaide gibi bazı terör örgütleri, ABD'nin ve Amerikalıların analarını ağlatıp, Afganistan'ı ABD ve İngiliz askerlerine dar ediyordu. Irak'ta ABD'nin getirdiği demokrasiyi beğenmeyince, Mısır'daki Tekfir ve Cihad örgütleri bu fetvaya dayanarak Suudi Arabistan'da bazı hükümet binaları ve askeri karargâhları bombalıyordu. Bu bombalamaların ardından ABD ve İngiltere başta olmak üzere herkesi bir telaş alıyordu...

Böylece:

"Bu fetva burada olduğu sürece bize yok rahat" diyerek Mardin'de bir konferans düzenliyorlar ve sözde Müslüman âlimleri bir araya getiriyorlardı.

Ve laik Cumhuriyet'te bu âlimler (!) fetva'nın geçersiz olduğuna karar veriyorlardı.

Peki, aynı Teymiyye'nin:

"Kâfir Türklerle ve Frenklerle cihad etmeden kıyamet kopmayacaktır"

Şeklindeki fetvası ne oldu derseniz. "Ona dokunmayın" Cevabını alırsınız. Ne güzel değil mi? Adamlar hem bizim ülkemizde fetva değişimi yapıyorlar, hem de bizim aleyhimize olan fetvalara dokunmuyorlar.

GCRG adlı sivil toplum örgütünün Yönetim Kurulu Başkanlığını Suudi Arabistanlı Abdullah Naseef yürütüyordu. Abdullah Naseef, Tayyip'e ödül veren Kral Faysal Fonu'nu maddi ve manevi olarak destekleyen Rabıta başta olmak üzere birçok kurumun da başkanıydı.
Abdullah Naseef, Türkiye'de çok kişiyi finanse ettiklerini söylüyor, İmamlara bir süre aylık verdiklerini hatırlatıyordu. "Mütevelli heyetimizde iki Türk yer alıyor" diyen Abdullah Naseef, "Hala da Rabıta'dan maaş alan Türkler de var" şeklinde konuşuyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir