Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Yasin El Kadı

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Yasin El Kadı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 22:36

Yasin El Kadı

Yasin El Kadı hakkındaki bilgilere geçmeden, ülkemizde yayınlanan "Sosyal Bilimler Ansiklopedisi" ve Ansiklopedinin yazarlarını tanımakta büyük fayda olacaktır.

1990 yılında yayın hayatına atılan Risale Yayınları; laikliğin hor görüldüğü, Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının yok sayıldığı, buna karşılık Vehhabi Şeriatına ve irticai örgütlere övgüler düzülen bir Sosyal Bilimler Ansiklopedisi çıkarıyordu.
Risale Yayınları'nın finansörü Yasin El Kadı'ydı. El Kadı bu dergiye çok miktarda para akıtıyordu.
Risale Yayınları aynı zamanda "Vahdet" adlı örgütle de işbirliği içerisindeydi. Risale yayınlarının piyasaya sürdüğü bu Ansiklopedi, Emine Şenlikoğlu'nun çıkardığı "Mektup" adlı dergi başta olmak üzere birçok dini yayın ve yayıncı tarafından dağıtılıyordu.
Ansiklopedinin yazar kadrosuna baktığımızda bugün hemen hepsinin AKP'li Belediyelerde, Hükümet'te ve hepsinden önemlisi Anayasa Mahkemesi'nde bile görev yaptığı görülüyordu.

Refah Partisi ve Fazilet Partisi'nin kapatılmasına karşı çıkan Sacit Adalı Ansiklopedinin hazırlayıcıları ve yazarları arasında yer alıyordu.
Anayasa Mahkemesi'nin Başkanı Haşim Kılıç, İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi ya da bilinen adıyla İBDA-C'nin yayınladığı Gölge adlı derginin Ankara Temsilcisi'ydi. Dergi, İslam devrimi için silahlı mücadele çağrılarıyla yayın yapıyor, bu uğurda yapılan eylemleri de kutsuyordu.
İBDA-C'nin lideri Salih İzzet Erdiş veya bilinen ismiyle Salih Mirzabeyoğlu, "Tilki Günlüğü" ve "İşkence" adlı kitaplarında Haşim Kılıç'tan bahsederken, "Sayıştay Müfettişi Haşim Kılıç", "Arkadaşım Haşim Kılıç" şeklinde bahsediyordu.
Haşim Kılıç, bütün bu iddialara karşı cümle siyasal dinciler gibi aynı taktiğe başvuruyor, önce inkâr ediyor, belgeler ortalığa döküldükçe suskunlaşıyordu.

Nakşibendî Tarikatı mensubu Haşim Kılıç, Turgut Özal tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildiğinde, dinci tayfası yaptıkları toplantılarda zaferlerini kutlamışlar ve şu sözleri söylemişlerdi:

"Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes ey kahpe rüzgar artık ne taraftan esersen es."

Ansiklopedinin yazarlarından Ömer Dinçer, Başbakanlık Müsteşarlığı'nın ardından, bugün Çalışma Bakanlığı koltuğunda oturuyor, Davut Dursun ise RTÜK Başkanlığı'na getiriliyordu.
Tayyip'in ve Abdullah Gül'ün danışmanlığının ardından Dışişleri Bakanı yapılan Ahmet Davutoğlu, AKP'nin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Nazım Ekren de yazarlar arasındaydı. Aynı Ansiklopedinin yazarları arasında AKP'nin bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Yalçıntaş da vardı.

Tayyip'in Baş Müşaviri ve Atatürk ile Laik Cumhuriyet'e ağır hakaretler yağdıran İşaret Yayınları'nın sahibi Nabi Avcı, Tayyip'in danışmanlarından, Türkiye'de İran modeli bir düzen kurmayı amaçlayan "Türkiyeli Talebeler Konseyi" üyesi ve Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç Ansiklopedi yazarları arasında yerini alıyordu.

Abdullah Gül gibileri kullanmak için yetiştirdiğini söyleyen Sabahattin Zaim, Tayyip tarafından Ziraat Bankası Yönetim Kurulu'na getirilen Nur Zahit Keskin, Tayyip'in danışmanlarından İ. Süreyya Sırma, Merkez Bankası Başkanlığı'na getirilmek istenen AL Baraka kökenli Adnan Büyükdeniz.
Milli Gazete yazarı Zübeyir Yetik, Akit ve Vakit Gazetesi yazarı D. Mehmet Doğan, yine aynı gazetede Yusuf Kerimoğlu takma ismiyle yazan Hüsnü Aktaş, gazetenin başyazarı ve Fehmi Koru'nun şirket ortaklarından Abdurrahman Dilipak...
Zaman Gazetesi'nden Mustafa Armağan.
Fetullah Gülen'in Edirne'de vaiz olması için gayretler sarf eden ve Gülen'e en yakın isimlerden Suat Yıldırım, Ali Ünal, Vehbi Yavuz Ansiklopedide saf tutuyorlardı.

Prof Dr. Mehmet E. Palamut, Dr. Fehmi Cumahoğlu, Doç Dr. Abdülaziz Bayındır, Doç Dr. Bilal Eryılmaz, Beşir Ayvazoğlu, Rasim Özdenören, Dr Tayyar Arı, Doç Dr. Şükrü Karatepe, Kürşat Demirci, Dr. Erol Göka... Aynı cephede yer alan yazarlardandı.
Ansiklopedinin sahibi ve yazarı, Ülker grubuna bağlı AK Gıda ve Bahar Su'da Yönetim Kurulu Üyeliği yapan ve Ülkerlerle ortaklıkları bulunan, Usame Ladin'in adamı olmakla şöhret olan M. Fatih Saraç'tı.

Saraç, Tayyip'in gizli kasalarından olduğu söylenen isimlerin başında geliyor ve yine Tayyip'le beraber Eyüp Sultan Vakfı'nda faaliyette bulunuyorlardı.
Peki, bu vakıfta başka kimler vardı?
Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, Ahmet Ergün, Kanal 7'nin başında bulunan Mustafa Çelik...

Tayyip'in kurduğu İslami Araştırmalar Vakfı ise şu isimlerden oluşuyordu:

Ali Bulaç, Nabi Avcı, Veysel Eroğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Şenol Demiröz...

Ansiklopedide, İhvan-ül Müslümin şöyle tanıtılıyordu:

"Müslüman Kardeşler Kur'an ve sünnete olduğu şekliyle İslam'a dönülmesini ve pratik hayatta İslam şeriatının uygulan-masını isteyen ve çağımızda yaşanan İslami uyanışta büyük payı olan bir teşkilattır."

Ansiklopedide Müslüman Kardeşler Örgütü'nün lideri Hasan El Benna için "Üstad" tabiri kullanılırken örgüt için de; "Türkiye, Pakistan, Afganistan gibi ülkelerde İslami hareketin fikri zeminini oluşturmuştur" deniyordu.

Mısır'da Hasan El Benna tarafından kurulan "İhvanül Müslimin" ya da ülkemizde bilinen adıyla "Müslüman Kardeşler Teşkilatı" yöneticilerinin, çeşitli tarihlerde İstanbul'a geldikleri, Holiday İnn Oteli'nde kaldıkları, otel masraflarının İstanbul Belediyesi BİT'i Ulaşım AŞ tarafından ödendiği ve Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İştirakler Daire Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun bu kişileri ziyaret ederek gizli görüşmeler yaptığı belgeleniyordu.

Necmi Kadıoğlu, aynı zamanda Tayyip'in danışmanları arasındaydı. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde AKP'den Esenyurt Belediye Başkanı seçildi.
Müslüman Kardeşler Örgütü'nün Ürdün sorumlusu Muhammed Ashmavey ile Mısır sorumlusu Hasan Huvaydi, 15 Eylül—12 Ekim 1995 ve 12-22 Ağustos 1997 tarihleri arasında, Bakırköy sahilindeki Holiday Inn Oteli'nde kalmışlar, paraları da Ulaşım AŞ ödemişti. Bu iddia öyle sıradan bir ihbar değildi. Ulaşım AŞ'nin ödediği otel faturaları da ibraz ediliyordu.

Konuyla ilgili olarak 1998 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Baş Müfettişleri ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün ilgili birimleri Holiday hin Oteli'nin defter ve muhasebe kayıtlarını inceliyordu. Yapılan inceleme ve soruşturma sonucunda Müslüman Kardeşler Ürdün Sorumlusu olduğu iddia edilen Mohammed Ashmavey'in, otelin 4204 numaralı odasında 2-31 Mayıs 1997 tarihleri arasında kaldığı, otel giderlerinin de Ulaşım AŞ tarafından ödendiği tespit ediliyordu.

Yapılan araştırmada Ulaşım AS Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldız'ın, Mohammed Ashmavey ile Mısır sorumlusu Hasan Huvaydi'nin diğer ziyaretlerine ilişkin faturalar zaten iddia sahibi tarafından ibraz edilmişti.
Böylece Recep Tayyip Erdoğan döneminde İstanbul Belediyesi ile Mısır'daki aşırı dinci Müslüman Kardeşler Örgütü'nün ilişkileri bir kere daha belgelenmiş oluyordu.

Recep Tayyip Erdoğan bu olaydan, yazılı emri olmaması ve otel müşterilerini ziyaret edenler ile ilgili kayıtlar tutulmaması nedeniyle, hakkında herhangi bir işlem yapılmayarak kurtuluyordu.
İçişleri Bakanlığı dosyayı, olayın 3713 sayılı Terörle Mücaeole Kanunu'nun 1.2.3 ve 7. maddeleri çerçevesinde incelenmesi için Esenler Cumhuriyet Başsavcılığına yolluyordu.

Yollamasına da, ancak bu dosyadan bugüne kadar hala bir ses seda çıkmıyordu.
Çünkü Esenler'de Cumhuriyet Başsavcılığı yoktu.

Giden diğer dosyalarında olduğu gibi Ağır Ceza da yok.
Tayyip, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından 28-29 Mayıs 1996'da düzenlenen "5. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Konferansı"na belediyenin imkânlarını sunarak sınırsız bir destek veriyordu.

Pakistan Cemaati İslam lideri Gazi Ahmet Hüseyin bu toplantıda yaptığı konuşmada "RP'nin başarısının hilafetin başarısı" olacağını söylüyordu.
Söz konusu konferans için değişik ülkelerden gelen delegeler 5 ile 8 gün arasında İstanbul Eresin Oteli'nde ağırlanıyor, 180 bin dolar tutan masraflar, İstanbul Belediyesi'ne bağlı doğalgaz dağıtım şirketi İGDAŞ tarafından ödeniyordu.
Tabii ki, bu masraflar İstanbul halkının doğalgaz faturalarına zam olarak ekleniyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir