Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Remzi Gür Tayyip'in kasası

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Remzi Gür Tayyip'in kasası

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 22:22

Remzi Gür Tayyip'in kasası

25 Ekim 2009 tarihli Aydınlık Dergisi'nde, Tayyip Erdoğan ile Remzi Gür'ün telefon görüşmesini yayınlanıyordu.

Görüşmede; Tayyip, Remzi Gür'e kızı Sümeyye'ye 20-25 bin dolar göndermesini istiyordu:

"Tayyip dönemi zenginlerinden Remzi Gür'ün Başbakan'ın çocuklarına burs verdiği biliniyordu. Ancak ortaya çıkan telefon kaydı Erdoğan'ın Remzi Gür ile olan ilişkisinin eğitim giderlerini karşılamasının çok ötesinde, farklı bir boyutta olduğunu gösteriyor.
Ses kaydında, Başbakan, kızı Sümeyye için Remzi Gür'e "20-25 gibi gitmesi lazım" diyordu.

Buradan anlaşılan dönemin parasıyla 20-25 milyar ya da 20-25 bin dolar olsa gerek. Konuşmanın ilgili bölümü şöyleydi:

Erdoğan: 20-25 gibi gitmesi lazım.
Gür: Tamam olur efendim siz merak etmeyin.
Erdoğan: Oldu.
Gür: Olur efendim. Ben hallederim. Hem o beni aramazsa ben onu ararım, hallederim, sizin istediğiniz gibi.

Peki, Başbakan kendisinin rahatlıkla gönderebileceği böyle küçük bir parayı neden Remzi Gür'e söylüyor? Bir rüşvet ve bununla ilgili bir durumun olmadığı ortada... Çünkü bu kadar küçük miktardaki para rüşvet olamaz. Buradan anlaşılan Remzi Gür, Tayyip'in kasası olarak çalışıyor. Kişisel ödemeler bu kasadan talimatla yapılıyor."

Kasa Remzi Gür, Tayyip Erdoğan'ın çok yakın dostu. Tatillerini birlikte geçirecek kadar samimiler. Tayyip'in teyzesi Fezile Gür, Remzi Gür'ün neyi oluyor derseniz bu sorunun cevabı şimdilik yok. Gür'ün sıfır sermaye ile girdiğini iddia ettiği tekstil sektöründe, özellikle AKP İktidarı döneminde hızla büyümesi dikkatlerden kaçmıyordu. Sermayesiz küçük bir şirketin Tayyip Erdoğan iktidarıyla birlikte dev bir boyut kazanması, akıllara bunun kaynağının ne olduğu sorusunu getiriyordu.

Terzilikten tekstil devine dönüşen Ramsey, Tayyip'in parasıyla mı zengin gözüküyordu? Tayyip'i gezdirdiği İngiliz bayraklı teknesi kaç milyon dolardı.
Ramsey Remzi, Tayyip'in kızına dolarları çuvala doldurarak gönderiyor, ancak devlete vergi vermemek için teknesine Türk bayrağı asmıyor İngiliz bayrağı ile geziyordu.

Firmalar krizde iş yapamazken çok bereketli bir promosyon Remzi Gür için sağlanıyordu.

THY'nin verdiği ilanlarda, işbirliği halinde Remzi Gür'e sağlanan avantalar şöyle işleniyordu:

"THY ile ister dünyanın birçok ülkesine ister yurt içine, hiçbir alan vergisi ve ekstra ücret ödemeden uçmak istiyorsanız, 31 Ocak 2010 tarihine kadar Ramsey mağazalarından yapacağınız 400 TL'lik alışverişinize yurt içi tek yön uçak bileti, 800 TL'lik alışverişinize yurt içi gidiş-dönüş uçak bileti, 1.400 TL'lik alışverişinize yurt dışı gidiş-dönüş uçak biletiniz anında hediye... Fırsatı kaçırmayın."
THY ile Ramsey işbirliği!
Millet işsizlikten kepenk kapatırken, yandaşa ne güzel destek ama... "
Öyle ya,
Sümeyye'ye giden paralar nereden çıkacak?
THY-Ramsey kampanyasının biletlerini kesen Dessini firmasıydı.

Firmanın kurucuları:

Çiğdem Kamer, Talin Gülen Schenk, Atasay Kamer, Cihan Kamer ve Rudolfo İsabella'dan oluşuyordu.
Ne güzel değil mi? Bir yanda Tayyip'in oğlunun ortaklarından Atasaylar, diğer yanda kızının finansörü Ramseyler ve bu firmalara akıtılan fakir halkın milyonları...

Ne diyor Tayyip:

"Tüyü bitmeyen yetimin hakkını yedirmem!"

Devr-i iktidarlarında bırakın yetimin hakkını, yetimin tüyü bile yene yene kalmadı.
Tayyip'in Dışişlerinden sorumlu Başdanışmanı Cüneyt Zapsu da devlete ve millete vergi vermekten kaçmak için teknesine Amerikan bayrağı asıyordu.
Ramsey'in 2000'li yıllarda, İngiltere'de 20 mağazası olan bir grubu ve Almanya'da 25 mağazayı alacağı basma yansımıştı. Çıkan haberlerde, şirketlerinin İngiltere ve Almanya'nın dışında Çin, ABD, Rusya ve Kanada'da mağazalar açacağı söyleniyordu.

Ramsey'in değirmeninin suyunun nereden geldiği tartışmalarının yapıldığı günlerde, Rahmi Koç 4 Ağustos 2001 'de ortalığı ayağa kaldıran şu açıklamayı yapıyordu:

"Tayyip Erdoğan'ın 1 milyar doları var."

Tayyip Erdoğan'ın yargılandığı davada Mahkeme, Tayyip Erdoğan'ın çocuklarına Remzi Gür'ün sahibi olduğu Ramsey Tekstil A.Ş'nin "ne için burs verdiğinin" sorulmasına karar vermiş, ancak Tayyip Milletvekili olunca yargılama durmuştu.
Gerçi, bu durumu mahkemeye bırakmayan Remzi Gür, verdiği bursların karşılığında Tayyip'in çocuklarının kendi şirketlerinde çalışarak borçlarını ödeyeceğini açıklamıştı. Ama bugüne kadar Tayyip'in çocuklarından hiç biri Remzi'nin şirketlerinde çalışmaya başlamadı. Çocukların kendi şirketlerinde işe başlamaması karşısında "keleğe mi geliyoruz" şeklinde bir düşünceyi aklından bile geçiremeyen Remzi, sanıyorum şirketlerinde çalıştırmak için umu-dunu Tayyip'in torunlarına bağlıyordu.

Ne bilelim.
Her ne kadar Tayyip'in çocukları borçlarını ödemek için Remzi'nin yanında işe başlamasalar da, Remzi'nin Tayyip döneminde tuttuğu hep altın oluyordu.
Nasıl olmasın?

Remzi Gür son olarak, iş adamı Halis Toprak'a ait olan ve devlete olan borcu gerekçe gösterilerek TMSF tarafından satışa sunulan 140 milyon ekspertiz raporlu Aslanlı Köşk'ü 23.8 milyon liraya satın almıştı. Köşk satışının hile ile gerçekleştirildiğini öne süren Halis Toprak, TMSF tarafından işadamı Remzi Gür'e satılan İstinye'deki köşkün emsallerine göre çok düşük bir bedelle satıldığını söylemiş ve mahkeme tarafından değer tespiti yapılmasını istemişti.
Kim ne derse desin, Tayyip'in kerimesi Sümeyye'ye 20-25 bin dolar gönderen Remzi, bir anda 125 milyon dolarlık bir kârla köşkün sahibi olmuştu.
Ne güzel değil mi?
Al gülüm ver gülüm!
Hem de ne gülüm!

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir