Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kim Yakışıklı

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Kim Yakışıklı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 21:42

Kim Yakışıklı

Aslan Bulut, Yeniçağ Gazetesi'nde 16 Eylül 2007 tarihinde "Atatürk kadar yakışıklı bir Yahudi gördünüz mü?" başlığı ile adeta bazı kesimleri çıldırtıyordu.

Şimdi Bulut'un bu sözlerine bakalım:

"Atatürk'ün hem ana hem baba tarafından Oğuzhan neslinden Türkoğlu Türk olduğunu, bugün büyük babasının köyü olan Makedonya'nın Kocacık köyündeki Yörük çocuklarına bakarak anlayabilirsiniz. Daha geçen günlerde Makedonya'daydım ve bu konuyu bu vesileyle gündeme getirmiştim, www.asilkan.org adresinde Atatürk'ün soyu ile ilgili bir inceleme halen yayındadır. Batı dünyası "böyle bir deha nasıl olur da bizim içimizden yetişmedi ve Türkler arasından çıktı" diye hayıflanmaktadır.
Fakat son zamanlarda Atatürk'ü, Kazım Karabekir'i, Ziya Gökalp'i bile Yahudi gösteriyorlar!
Talat Paşa için sağlığında Yahudi demişlerdi de, hem ana hem baba tarafından soyunu açıklayıp Türkoğlu Türk olduğunu bildirmişti.

Yahudiler kusura bakmasın, ben bugüne kadar sinemadakiler dahil Atatürk kadar yakışıklı bir Yahudi görmedim! O, Oğuz soyunun çocuğudur."
Bulut'un bu yazısının ardından cadı kazanları kaynamaya başlıyordu. Aradan 9 gün geçtikten sonra 25 Eylül 2007'de, Yahudi Murdoch, Tayyip'e ne kadar yakışıklı olduğunu söylüyordu.
Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak için geldiğinde, New York'ta ABD'li içecek devi CocaCola'nın CEO'su Muhtar Kent'in onuruna verdiği iftara (!) katılıyordu.
Yemekte; Robert Murdoch, Muhtar Kent, Ali Babacan CIA Şefi Marc Grossman, ABD'nin BM'deki daimi temsilcisi CIA elemanı Zalmay Halilzad ile aynı masaya oturuyorlardı. Yemeğe 80 konuk geliyor, sözde iftar yemeği For Seasons Oteli'nde gerçekleşiyordu.
Yahudi medya patronu Murdoch iftar görünümlü ziyafette Tayyip'e "Çok heybetlisiniz.

Karizmatik bir lider olduğunuz kadar, yakışıklısınız da" şeklinde kekleme amaçlı bir iltifatta bulunuyor ve ekliyordu:

"Sabah ve ATV'ye talibim."

Tayyip, Yahudi Murdoch ve diğerlerine şu ilginç cevabı veriyordu:

"Birlikte çalışalım, kilit roller alalım."
Dinci ve yandaş basın Yahudi Murdoch'un "Yakışıklı" keklemesini ciddiye alıyor adeta bayram ediyordu. Dinci gazetelerin bazı bayan muhabir ve yazarları ile AKP'nin bayan milletvekilleri de sevindirik olanların arasına katılıyor, Tayyip'in ne "karizmatik" yani "büyüleyici özellikli" olduğunu anlata anlata bitiremiyorlardı. Tayyip de bu sözleri içten zannediyor, toplumun içinde eline aldığı kocaman elbise fırçası gibi bir nesneyle kıraç tarlaya dönmüş kellesini tarıyordu.
Böylece, Tayyip'in 'çalışma ve kilit roller alma' sözleri toplumda hiç tartışılmıyordu.

27 Eylül 2007 tarihli Hürriyet Gazetesi'ne demeç veren, Vakit Gazetesi'nin yazarı Sibel Eraslan şöyle konuşuyordu:

"Tek kelimeyle karizmatik ve yakışıklı."

Eraslan şöyle devam ediyordu:

"Ses tonunu da beğeniyorum." Ancak Eraslan'ın iltifatları Sıddık Eraslan'ın AKP'den belediye başkan adayı olmasına yetmiyordu.

Yeni Şafak'tan Özlem Albayrak da "yakışıklı" yalanını sürdürenler kervanına katılıyor, şu açıklamalarda bulunuyordu:

"Gelmiş geçmiş en karizmatik Başbakan."
AKP milletvekili Canan Kalsın da "Ben karizmatik bir lider olduğunu düşünüyorum" diyordu.

"Yakışıklı" tartışmasına, bir zamanlar Turgut Aslaner kod adını kullanan ve içki masalarında def çalan, Meclis'te türbanı savunan Nazlı Ilıcak'ın dansöz soyan oğlu M. Ali Ilıcak da 28 Eylül 2007 tarihinde Bugün Gazetesi'ndeki köşesinde Tuncay Güney vari açıklamalarıyla katılıyor, meşrebinin gereğini yerine getiriyor ve:

"Son 80 yıldır Atatürk'ün mavi gözleri ve karizmasıyla övünen bizlere, Erdoğan'a yapılan iltifat ilaç gibi geldi" diyor ve şu eklemeyi de yapıyordu:
"Hele o Kasımpaşalı edasıyla kendinden emin tavırları beni mest ediyor."

Ilıcak'ın yazısını okuyan, "Vay be; yılların Kasımpaşalı Paytak Reco'su neymiş meğer" diyordu.
Bu arada Erdoğan'ın Gürcülüğü de ABD'deki bu toplantılarda övgü konusu oluyordu. 30 Eylül 2007 tarihli Takvim Gazetesi'nde Nazif Okumuş, Tayyip için;
"Aramızda Gürcü asıllı bir Türkiye Başbakan'ı var. Bundan çok memnun olduk"
Dendiğini açıklıyordu.

Posta Gazetesi'nin 29 Eylül 2007 tarihli sayısında, Erdoğan ve Clinton'un yanında, İrlanda eski Cumhurbaşkanı Mary Robenson; "Küresel Girişim Toplantısı"na katılan Tayyip'i takdim ederken Gürcülüğünü şöyle vurguluyordu:

"Küresel çok etkinlikli toplumun inşası paneline kökenlerinde Gürcülük olan Erdoğan'ın da katılması hoş bir tesadüf... "

"Efendi 2" adlı kitabında Soner Yalçın, Kırım ve Gürcistan Yahudileri için şöyle yazıyordu:

"Kırım ve Gürcistan başta olmak üzere Kafkas Yahudileri (Doğu Yahudileri) konusunda çok çalışmamız gerekiyor. Burada yaşayan Yahudileri bilmeden, tanımadan, örneğin ipek yolu ticareti için ne söylesek yanıltıcı olur... "

Tayyip, Ağustos 2004 tarihinde gerçekleştirdiği Gürcistan gezisinde ve Gürcistan Devlet Başkanı'nın yanında:

"Ben de Gürcü'yüm. Ailemiz Batum'dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir" Diyordu.

Tayyip'in basın işlerinden sorumlu baş danışmanı Mehmet Akif Beki'nin "Erdoğan'ın Harfleri" adlı kitabından bir hatırlatma yapmak istiyorum:

"Başbakan Erdoğan, Musa Peygamber soyundan geliyor. Abdullah Gül de yoldaşı ve iktidarı paylaştığı kardeşi Harun'a benziyor... "

Tayyip'in onay vermesinden sonra yayınlanan Akif Beki'nin kitabında, akıllara ziyan benzetmeler de yapılıyordu. Kitapta; Erdoğan'ın, Erbakan'ın yanında gelişmesi adeta Firavun'un yanında yetişen Musa ile özdeşleştiriliyordu.

Ve bir insanın Yahudi soyundan geldiği ancak bu kadar mükemmel anlatılabilirdi. Sadece Musa'nın soyundan gelindiği itiraf edilmekle kalınmıyordu. Musa'nın hayatından kesitler verilerek, Erdoğan'ınki ile örtüştüğü iddia ediliyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir