Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tayyip'in Hal ve Gidişi Zayıf

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Tayyip'in Hal ve Gidişi Zayıf

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 21:24

Tayyip'in Hal ve Gidişi Zayıf

Tayyip'in 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından, Siirt'ten Milletvekili seçildiği 2003 yılına kadar hakkında açılan yolsuzluk dosyalarının sayısı 84'e ulaşıyordu. Bu dosyalardan sadece birinden beraat eden Tayyip, 20 kadar dosyadan ise Rahşan affı sayesinde kurtuluyordu.
Tayyip, bazı dosyalardan AKP'nin iktidar olmasından faydalanarak kendi bakanlarından "İşlem yapılmasına gerek yok" şeklinde raporlar almak suretiyle yargılamaya takılıyordu.

Tayyip'in yaptığı yolsuzluklardan kurtulması için şeytanın aklına bile gelmeyecek yöntemler icat ediliyordu. Yine bir yolsuzluk dosyası gereği yapılmak için Esenler Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderiliyordu.

Oysa,
Esenler'de Ağır Ceza Mahkemesi yoktu. Ağır Ceza Mahkemesi olmadığı gibi Adliye de yoktu.

Ama,
Tayyip'in belgelenen yolsuzluk dosyaları gereği için oraya gönderiliyordu.
Yolsuzluklarla mücadele ettiğini, hortumlarını kestiğini savunan Tayyip'in kurduğu Hükümet'in başta Maliye Bakanı olmak üzere birçok Bakanı'nın, dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık, cürüm işlemek için çete oluşturma, naylon fatura, zimmet suçlarından dosyası bulunuyordu.
Tayyip'in de aynı suçlardan bugüne kadar açılan 84 adet dosyası bulunuyordu. Tayyip'in bakanları'nın yanında bürokratlarından birçoğu da yolsuzlukların göbeğinde yer alıyordu. Tayyip'in "Temiz bir arkadaş" dediği RTÜK Başkanı Zahid Akman gurbetçileri dolandıran Deniz Feneri Derneği ile anılıyor, her gün bir başka yasa dışı işlemleri nedenleri ile gazetelere konu oluyordu.

Zahid Akman, karıştığı yolsuzluklar nedeni ile Tayyip'i destekleyen Taraf Gazetesi'ni bile isyan ettiriyordu. 18 Haziran 2009 tarihli Taraf Gazetesi, "Temiz arkadaş nitelikli dolandırıcı" başlığı ile çıkıyordu.

Akman'ın hakkındaki iddiaların hemen hemen hepsinin kanıtlanmasına rağmen Tayyip, Başbakan sıfatı ile "Resmi evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, denetim görevini ihmal" suçlamalarıyla soruşturma başlatılması yönündeki izin talebini kabul etmiyor, Akman'ı adaletin elinden kurtarıyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 2 misafir