Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Zekeriya Öz'e Smith Wesson

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Zekeriya Öz'e Smith Wesson

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 21:05

Zekeriya Öz'e Smith Wesson

Tayyip'in savcısı olduğunu iddia ettiği Ergenekon'da resmi savcı olarak görülen askerlikten çürük Zekeriya Öz, 1994 yılında Aydın'ın Çine ilçesinde görev yapmıştı. Çine sokakları kara çarşafı ilk defa Savcı'nın eşinde gördü. Çine gibi bir İlçe'de çarşaflı dolarak dolaşmasının çok garip kaçtığı fark edilmiş olacak ki, bir süre sonra Savcı'nın eşinin kara çarşafı çıkardığı görülüyordu.
Çine Savcısı Ayhan Uğurdan, bir süre sonra Savcı Zekeriya'yı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikayet ediyordu.

Gerekçe:

Zekeriya'nın, kıdemli Savcı Uğurdan'a adliyelerde sicil kaydı, faks ve benzeri işlemlerden gelen paraların Çine Adliyesi Adaleti Güçlendirme Vakfı'na aktarılan kısmını "paylaşarak", adliyeyi değil kendi ceplerini güçlendirme teklifiydi.

Bu ahlaksız teklife oldukça sert tepki gösteren kıdemli savcının şikâyeti sonucu Zekeriya Öz Bitlis'in Mutki ilçesine sürülüyordu.
Zekeriya, tarihin sayfalarında; ensesine namlu dayanan, ancak buna rağmen namluyu dayayan insandan şikâyetçi olmayan bir savcı olarak da yerini aldı. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın işlettiği kahvehanenin önünde Mehmet Ocak adlı kum ocakları dahil bir çok işletmesi olan vergi rekortmeni bir işadamı, Zekeriya'nın babası ve oğlunun da gözleri önünde silahını çekip Savcı'nın ensesine dayıyordu.

Savcı'nın ensesine namluyu dayayan işadamı Ocak, onu kolundan tutup sürükleye sürükleye kahvehaneye sokuyordu. Savcı, işadamının rehinesi olmuştu.
Basında yer alan haberlere göre; Aydın ve Çine Emniyeti alarma geçiyor, Savcı'yı kurtarmak için kahvenin çevresi kuşatılıyordu. Kaymakam, Savcı ve Çine eşrafı Mehmet Ocak'tan Savcı'yı bırakmasını istiyorlardı. Saatler sonra sinirleri yatışan Ocak, Savcı'yı salıyordu.
Ancak çok ilginç bir olay gelişiyor, Zekeriya, Ocak'tan şikâyetçi olmuyordu. Zekeriya şikâyetçi olmadığı gibi olay da ört bas ediliyordu.
Hikmetin kerameti çok geçmeden ortaya çıkıyordu. Savcı Zekeriya, İşadamından zorla haraç almaya kalkışıyor, arabasının benzinini işadamının benzinliğinden bedava doldurtuyordu.

Zekeriya ile ilgili iddialar bitecek gibi değildi. Zorla silah sattırmaktan, Çine'de faaliyette bulunan İstanbullular Nakliyat isimli bir firma ile araba alım satım işlerine kadar.

Ergenekon Savcısı olduğunu iddia eden Tayyip "geçinemiyorum" diyerek Başbakanlığı döneminde ticaret yapar da, Zekeriya ondan aşağı kalır mı?
Tüccar siyasetin tüccar savcısı...

Zekeriya borç ödemeyi de sevmez. Öyle ki, Bursa Barosu'na kayıtlıyken baro aidatlarını ödemediği gerekçesiyle barodan kaydı bile silinir.
28 Aralık 2009 tarihli Akşam Gazetesi, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e, Coşkun sucuklarının sahiplerinden Şamil Coşkun'un Smith Wesson marka bir silah hediye ettiğini yazıyordu. Savcı'ya bir süre önce de Tayyip kendi makam arabasını tahsis etmişti, Zekeriya'nın kullanımına sunmak amacıyla. Tayyip'in daha doğru deyişle devletin lüks Mercedes'inde keyif yapan Zekeriya böylece Tayyip muhaliflerine ülkeyi dar edecek, hepsini adliyedeki ve emniyetteki Fetullahçı takımıyla beraber cezaevlerine gönderecekti.

O günlerde Zekeriya, silah aramaktadır. Kendi var olan silahlarına rağmen. Tesadüf bu ya (!) Coşkun sucuklarının ortaklarından Şamil Coşkun da ruhsat yenilemeyi unutmuş. "Ne yapayım" diye kara kara düşünürken, bir polis memuru arkadaşı Savcı'nın böyle bir silah istediğini söylüyordu.
Sucukçu Şamil, bu haber karşısında öyle sevindirik olmuş ki sormayın. Hemen Savcı'yı aramışlar, Savcı da silahın üzerine balıklama atlamış, böylece kimilerine göre 5 bin kimilerine göre 800 liralık silahın sahibi olmuş.

Bir Savcı 800 lira için bunu yapar mı, yakışır mı? Sorularına hala yanıt alınabilmiş değil.
29 Aralık 2009 tarihli Akşam Gazetesi'ne demeç veren Şamil Coşkun, Savcı ile geçmişe dayanan hiçbir tanışıklıklarının olmadığını ve dostluğunun bulunmadığını söylemiş. Ortak dostları bir polis memuru vasıtası ile işlemlerin gerçekleştiğini anlatmış.
Siz yediniz mi?

Ben de yemedim.
Birbirlerini tanımıyorlarmış, ama biri diğerine silah hediye ediyor. Hem de Smith Wesson!

Şimdi hafızamızı biraz yoklayalım:

Tayyip sigortalı yaşama kaç yılında başlamıştı?
1974.
Hangi firmada? Coşkun et ve sucuk.
Yani Savcı Zekeriya'ya silah hediye eden Şamil Coşkun'un ortak olduğu şirkette...
Tayyip'in bu şirketle bağı sadece bu kadar mı?
Olur mu?
1981 yılında İETT'den ayrılıp tekrar bu şirkete dönmüştü.
Tayyip ile bu şirketin ortaklarının arasında geçmişten bu güne dostluk, arkadaşlık ve ticari bağlar vardı.

Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun Başkanı Prof. Dr. Bilal Eryılmaz 28 Aralık 2009 tarihli Hürriyet Gazetesi'ne verdiği demeçte, "kamuda hediye lokum bile yasak" diyerek bu konuda şunları anlatıyordu:

"Üniversite'de öğrencilerin memleketten getirdikleri lokumları bile reddediyorum. Çok ısrar ederlerse gözleri önünde açıp koridorda dağıtıyor, evime götürmüyorum. Zira hediyenin küçüğü büyüğü olmaz. Küçüğe müsamaha ile baktığınızda, zamanla müsamaha alanı genişleyebilir. Etik zaten ihmal edilebilir küçük şeyleri engellemek için var. Yoksa büyük yolsuzluklar için yasalar var. Ama çok eski bir alışkanlık. Bir kamu görevlisi o makamda olmasaydı bu hediyeler kendisine gelir miydi? Öyle bakmalı meseleye. Osmanlı Devleti'nin çöküşünde hediye, rüşvet ve yolsuzluğun çok önemli yeri var...
İkram, bahşiş, rüşvet bunlar yozlaşmada birbirini besleyen unsurlar. Rüşvet alıyor, ben bahşiş aldım diyebiliyor. Kamuda bahşiş olmaz, bir hizmetin bedeli vardır, bu da ya kanunla düzenlenir ya da bedavadır... "

Sizin anlayacağınız son günlerde DTP'lilerden küfür üzerine küfür yiyen Tayyip, onların da gözünü korkutsun diye olacak Zekeriya'ya silah gönderiyor, bu alışverişte "köprü eleman" kullanıyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir