Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

YÖK ve Tayyip

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

YÖK ve Tayyip

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 20:55

YÖK

Tayyip'in zikzaklarına kurşun atsan yetişmezdi. YÖK konusunda da tam bir değişime uğruyordu.

1986 yılında YÖK uygulamalarını protesto etmek için yürüyüş düzenleyen öğrencilere destek vermiyor, bu konudaki görüşlerini Aralık 1986 tarihli Girişim Dergisi'nin 15. sayısında bakın nasıl anlatıyordu:

"Biliyorsunuz 1980 öncesinde üniversitede bu fiili eylemler aslında Türkiye'de eğitimi iyicene düşürmüştür. Şimdi ise bu noktada yapılan hareket inanıyorum ki, öğrenme gayesine matuf bir hareket değildir.

Aldığımız istihbarat şunu gösteriyor:

Öğrencilerin içerisinde öğrenci olmayan kişilerin bulunduğu, ayrıca okulda maalesef çalışma noktasında temayüz edememiş, bazıları iki yıllık, bazıları son haklarını kullanır duruma gelmiş. Müsbet ifadeleri ile yaklaşımı yok ve bizim bu noktadaki düşüncemiz, RP olarak, Türkiye'de inanç ve fikir hürriyeti en geniş manada olmalı, üniversitede olmalı, yani reşit olmuş bir insan inancını rahatlıkla yaşayabilmeli, düşündüklerini rahatlıkla söyleyebilmeli, fakat bunlar eyleme dönüşmemeli...
Şimdi bu eylem bence düşüncenin eylem planındaki bir tezahürüdür ve onun içindir ki SHP bu işi desteklemiştir."

YÖK sistemine eleştiri yöneltmekten o günlerde şiddetle kaçman Erdoğan'ın, Refah Partisi'nin İl Başkanı sıfatıyla demokratik ve meşru hak arama taleplerine karşı "Düşünceler eyleme dönüşmemeli" gibi genel bir talebin ardına sığınması, onun statüko karşısındaki tavrını göstermesi konusunda da oldukça ilginç bir örnekti.

Yine bu eylemlerde, bugün Ergenekon tezgâhında içeri attırdıkları Doğu Perinçek ile aynı saflarda yer almışlardı.
Perinçek, İstanbul Üniversitesi önünde başörtüsü eylemi koyan kız öğrencileri desteklemek için, "Yaşaşın Şeriat" adlı kitabın ve dinci Vakit Gazetesi'nin Yazarı, Abdurrahman Dilipak ile kol kola giriyor, kız öğrencilerin önünde eyleme katılıyordu.
Hak arama eylemlerine şiddetle karşı çıkan Tayyip ve ekibi, daha sonra başörtüsü eylemlerini desteklemekle kalmadılar, bu eylemlerin üniversitelerin dört duvarları arasından çıkarak sokaklara kadar taşınmasında motor güç oldular.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir