Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cami Yaptıracağım Dedi, Kilise İnşa Etti

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Cami Yaptıracağım Dedi, Kilise İnşa Etti

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 20:51

Cami yaptıracağım dedi, kilise inşa etti

Tayyip, "Yeni Zemin" adlı Dergi'nin Şubat 1994 tarihli 14. sayısında Taksim'deki yirmi yıllık rüyalarını şöyle anlatıyordu:


"Bir defa İstanbul'umuzun tarihi, kültürel dokusunu meydana çıkarmanın gayreti içinde olacağız. İkincisi, Taksim'de yirmi yıllık bir rüya var: Taksim Camii. Biz bunu "İslam Kültür Merkezi" olarak Taksim Meydanına kondurmanın mücadelesini vereceğiz. (...) İstanbul turizminin püf noktası o bölgedir. O bölgeye gelen kişi bir defa, merkezi gördüğünde bir İslam kentinde olduğunu anlayacak. Yükselen minareler zaten bunun sesi. (...)"

Tayyip'in bu sözleri üzerine röportajı yapan o günlerde Yeni Zemin Dergisi'nde çalışan ve bugün ise Erdoğan'ın siyasi danışmanı olan Yalçın Akdoğan kendisine şu soruyu soruyordu:

"Bazı güç odakları olabiliyor büyükşehirlerde çoğu zaman ve belediye başkanlarını aşıyor bu güçler. Bunlara rağmen icraatlarınız nasıl mümkün olacak?"

Tayyip, o günlerde İslami hassasiyetleri olan insanları etkilemek için bakın bu soruya nasıl cevap veriyordu:

"Belediyeyi biz yöneteceğiz. Güç odakları yönetmeyecek. Çünkü inanıyoruz ki en güçlü biziz. Bu noktada Allah'tan başka bizim kimseye verecek bir hesabımız yoktur. Ve kula kul, çıkara kul olmak için değil, sadece Allah'a kul olabilmek için buradayız."
Ve Tayyip, kendi deyimi ile Allah'a kul olmadığından olacak Taksim'e cami konduramıyordu.

Tayyip'in, 21 Kasım 1994 tarihinde Milliyet Gazetesi'nde yayınlanan bir açıklamasında yer alan Belediye Başkanlığı'nın ilk döneminde Taksim'e mutlaka bir cami yaptıracağına dair sözlerini de hatırlayalım:

"Bu can bu tende kaldıkça bu beş yıllık dönem içinde Allah'ın izniyle aşındırmayacak kapı bırakmayacak ve Taksim Camii'ni Bismillah yaptıracağım. Taksim Meydanı bir semboldür. Ama bizim kimliğimiz yok. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede cami yapımına izin verilmediğinde halk neden ayaklanmıyor."

20 Kasım 1994 tarihinde yaptığı basın toplantısında bu konuşmaları yapan Tayyip, Belediye Başkanlığı döneminde Taksim'e cami yapmadığı gibi, var olan camilerin onarımı ve diğer masrafları için bile yardım etmiyordu. İstanbul'un içindeki değerli arazileri rant elde etme amacıyla Yahudilerden Araplara, haramzade para babalarına sunuyordu. Böylece, Tayyip'in canı Tayyip'in teninde kalıyor, ama yüreği Yahudi'ye akınca cami vaatleri havaya uçuyordu.

Başbakanlığı döneminde ise cami yıkmakla kalmıyor, nerede Kilise varsa tamir ediyor veya yeniden kilise dikiyor, bu ülkenin insanlarına harcanması gereken gelirler cemaatleri olmayan boş binalara harcanıyordu. Taksim'e cami yapamayan Tayyip'in iktidarında daha ilginç bir olay gerçekleşiyor, çocukken gittiği Piyale Paşa Kur'an Kursu feryatlar içinde yıkılıyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir