Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tayyip ve Faiz

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Tayyip ve Faiz

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 20:49

Tayyip ve Faiz

Tayyip'in en fazla raks ettiği kavramların başında faiz geliyordu. 6 Ekim 1996 tarihinde Yeni Şafak Gazetesi'nde Mustafa Karaalioğlu'na verdiği demeçte "Faiz" hakkında şöyle konuşuyordu:

"Faiz; şu anda bunu tehir ediyoruz. Ama kaldırmaktan vazgeçmiş değiliz. Faiz de vermiş değiliz. Yine aynı düşünüyoruz ama şu anda buzdolabına koyuyoruz."

Tayyip, 1994 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde çıkan demecinde; "İktidarda olduğumda faizi rant olarak görüyorsam, o zaman bana sorabilirsiniz. Şu anda Türkiye'de ancak kendi sesini duyurmaya çalışan bir grubun elemanı durumundayım" derken, kendisinin faiz işine mahkum olduğunu söylemeyi de ihmal etmiyordu.

Başbakan olduktan sonra ülkeyi faiz cennetine çeviren Tayyip, Yunan Emeklilik Fonu'ndan Arap kodamanlarına kadar binlerce para babalarına ülkenin gelirlerini faiz olarak aktarıyordu. Gazetecilerin yanında bankadaki hesabını kontrol ederken "Bakalım neması ne kadar olmuş" şeklinde konuşuyor, böylece faiz aldığım da istemeden ikrar ediyordu.
Öyle ya 'Nema' faizin bir diğer adı değil mi?

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir