Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Şeriatçı Tayyip

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Şeriatçı Tayyip

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 19:55

Şeriatçı Tayyip

Tayyip, Siirt konuşmasından dolayı ceza aldıktan sonra Şükrü Karatepe'den çok şey öğrendiğini anlatıyordu. Karatepe de ceza alması kesinleşince şeriatçılıktan çark etmekle kalmamış, bulduğu hatunla salonlarda 'Vals' yapmasıyla ünlenmişti. Tayyip, salonlarda yapılan valsi öğrenememiş ama düşüncelerine vals yaptırmaya başlamıştı.

Tayyip, 20 Kasım 1994 tarihinde Belediye Başkanlığının yedinci ayında yaptığı basın toplantısında, şeriatçılığı ile ilgili şunları söylüyordu:

"Türkiye'de yaşayanların yüzde 99'tı Elhamdülillah Müslüman olduğunu söylüyor. O zaman yüzde 99'un "Elhamdülillah şeriatçıyım" demesi de lazım. Ben Elhamdülillah Şeriatçıyım. Şeriat İslam demektir. Allah'ın kuralları demektir."

2000 yılının Şubat ayının ilk haftasında dönüşümünü hızlandırmak isteyen Tayyip ve ekibi, yeni taktiklerinin açıklanması için Gülen Cemaati'nin Zaman Gazetesi'ni seçiyordu. Tayyip iki gün süren röportajında öyle şeyler söylüyordu ki, sonunda Zamancılar bile isyan ediyor ve Tayyip'in bu yeni görüşleriyle "Niyet ettim değişmeye" sözleriyle dalga geçiyorlardı.

Tayyip, şeriat konusunda şöyle diyordu:

"Hala birileri çıkıp şeriat devletinden bahsederse onu ciddiye almam."

Bir zamanlar sakal bırakılmasına izin verilmediği için İETT'den ayrıldım diyen, sakallıların ülkenin istikbali olduğunu söyleyen Tayyip, iktidar yolunda birden değişiyor ve şöyle konuşuyordu:

"Bize sakallı ve iyi Kur'an okuyan adam değil, işini iyi yapanlar lazım."

Tayyip dönüşümü kendi rızasıyla mı yaşıyordu yoksa birilerinin zorlamasıyla mı, bilinmiyordu ama 27 Ağustos 2001 tarihinde Hürriyet gazetesinden Cüneyt Ülsever'e, "Geçmişte de kesinlikle İslam devleti istemiyorduk, şimdi de kesinlikle istemiyoruz" şeklinde açıklamalarda bulunuyordu.
20 Kasım 1994 yılında tüm basının önünde şeriatçılığını ilan eden Tayyip, 2000'li yıllarda bu düşünce ve sözlerini inkâr ediyordu. Oysa "evet geçmişte şeriatçıydım ama şimdi değilim" dese daha namuslu bir açıklama olmaz mıydı?

Tayyip'in 12 Eylül öncesinden bu yana hep yanında olan, danışmanlığını yapan ve yine Tayyip tarafından "beynimin yarısı" sözleri ile tanımlanan Metin Aydın kod adlı Mehmet Metiner, "Yemyeşil Şeriat" adlı kitabında Tayyip'in demokrasiyi küfür rejimi olarak kabul ettiğini aktarıyor, yüzde 51 'in yüzde 49 üzerindeki tahakkümü biçiminde suçluyor, demokrasiyi yerden yere vuruyordu...

Metiner, Tayyip'in Şeriatçılığını ve İslami Devlet isteme konularını bakın nasıl anlatıyordu:

"...1980'li yıllar... Tayyip Erdoğan, Refah Partisi'nin İstanbul İl Başkanı. Henüz hiç kimsenin RP'ye rağbet etmediği yıllar. Genç inançlı ve hırslı bir politikacı... Politika onun için bir araç elbet. İslam'i Devlet'e giden yolda sevap kazandıran bir uğraş sadece. Referansı bütünüyle İslam olan Erdoğan, günah olduğu için kadın eli sıkmıyor, kahvehanede oturan insanlara selam vermenin caiz olmadığına inanıyor, kadınların siyasal çalışmalar içinde erkeklerle bir arada bulunmalarını günah sayıyor. 80'li yılların sonlarına doğru kadınların siyasal çalışmalar içinde yer almasına kerhen razı olan Erdoğan, kadınların da tıpkı erkekler gibi seçme ve seçilme haklarının bulunduğuna dair yaptığımız tartışmalarda, "seçme hakkı olabilir, ama seçilme hakkı asla" deyip ayak direyenlerin safında bulunuyordu. Sonradan bu düşüncesini değiştirdi. Kadın eli sıkıyordu artık. Bırakınız kahvehanelerde oturan insanlara selam vermeyi, barlara, pavyonlara ve genelevlere kadar giderek oradaki insanlara milli görüşü tebliğ ediyordu."

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir