Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Şantaj

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Şantaj

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 19:17

Şantaj

Adnan Oktar grubunun önde gelen isimlerinden Fırat Develioğlu, polis ifadesinde Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın icraatlarını anlatıyordu. Develioğlu, Grubun ilişkide olduğu isimleri, yaptıkları şantajları da tek tek açıklıyordu.
Oktar grubunun en yakın ilişkide olduğu isimlerden biri Tayyip Erdoğan'dı. Tayyip, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilir seçilmez ayağının tozuyla İstanbul Refah Partisi İl Merkezi'nde gerçekleştirdiği basın toplantısında, Adnan Oktar'ın ya da nam-ı diğer Adnan Hoca'nın gençlerini arkasına tam sıra diziyordu. Tayyip'in dışa açılım stratejilerinde Adnan Hoca'nın devşirdiği manken kızları da kullanılıyordu.
Bu arada Fırat Develioğlu'nun ifadelerini unuttuk.

Adnan Oktar'ın en yakın adamlarından Fırat Develioğlu itiraflarında Tayyip'e şöyle yer veriyordu:

"Recep Tayyip Erdoğan aday gösterildikten sonra bize, elinde Zülfü Livaneli ile ilgili, devlet aleyhine söylenmiş sözleri içeren bir türkü kaseti olduğunu, bu kaseti Zülfü Livaneli'nin çok eski tarihlerde Almanya'da doldurduğunu, kaseti yayınlatmak istediğini, bu şekilde ona oy kaybettireceğini, ancak hiçbir televizyon kanalının yayınlamaya yanaşmadığını söyledi. Kasetin orijinalini aldık. Bahadır da Kadir Çelik'i aradı. Kadir Çelik kaseti yayınlattı."
Amaca ulaşmak için her yolu mubah gören Tayyip, belediye başkanlığı seçimleri sırasında en yakın rakibini ekarte etmek için onun yıllar önce doldurduğu kaseti buluyor, kaseti TV'lerde yayınlatarak onun oy kaybetmesini istiyordu.

Ancak:

Kendi kaseti yayınlanınca salya sümük ağlıyor, "bu sözler benim değil" bile diyebiliyordu.

Tayyip, Devlet Bahçeli ile söz düellosuna girdiğinde de tıynetinin gereğini yapıyor ve onu şu sözleri ile tehdit ediyordu:

"Bahçeli ile ilgili internette acayip şeyler dolaşıyor ama biz ilgilenmiyoruz."

Tayyip, 26 Şubat 2010 tarihinde ise; gözaltı ve tutuklamaları "Malta sürgünleri"ne benzeten CHP Genel Başkanı Deniz Bay-kal'a, "Malta sürgünlerini hatırlatanlar, 1938'e dönsünler. Sayın İnönü'nün Cumhurbaşkanı olduğu dönemlerdeki Tunceli sürgünlerine baksınlar. Daha ileri giderlerse vesikasını açıklarım" diyordu.

Yani...
Tayyip, tam 72 yıl öncesinin "olayıyla" CHP'yi ve Baykal'ı tehdit ediyordu...
2010 kutlu doğum haftasında bir konuşma yapan ve gönülleri fetheden CHP lideri Baykal, siyasal dincileri tam bir telaş çukuruna düşürmüştü. Çünkü yıllardır ellerinde oyuncak yaptıkları değerleri kaybedeceklerini anlamışlardı.
Kutlu doğum haftasının ardından kısa bir süre sonra Mayıs 2010'da Deniz Baykal ile Nesrin Baytok'a ait olduğu iddia edilen görüntüler internette yayınlanıyor, Baykal, bu görüntüler komplo diyerek kabul etmiyor ve CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa ediyordu.

Tayyip, 14 Mayıs 2010 tarihinde Atina ziyareti öncesi sanki olay gerçekmiş gibi şunları söylüyordu:

"Eşlerine ihanet edenleri hiçbir zaman bu toplumun içinde kalkıp da mağdur olarak göremeyiz...
Şu ana kadar ana muhalefet lideri böyle bir şeyi yapmadığını da söylemiyor. İsmi geçen diğer isim, o da söylemiyor... "

Çok geçmeden kasetten Tayyip'in daha önceden haberi olduğu ortaya çıkıyordu.
Ortaya çıkanlar sadece bu kadar mı?

Olur mu?
CHP Milletvekili ve Bilişim Uzmanı Tacidar Seyhan, Baykal'a ait olduğu ileri sürülen görüntülerde 2 ayrı kadın figürünün yer aldığını söylüyor, bunun Emniyet ve MİT'in kullandığı bir sistem olduğunu vurguluyor, "Görüntüde eskitme, karartma ve 45 adet yapıştırma var" diyordu.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir