Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tayyip'in İngilizcesi

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Tayyip'in İngilizcesi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 May 2011, 19:05

Tayyip'in İngilizcesi

Meclis albümünde Tayyip'in bildiği yabancı dil hanesinde "İngilizce" yazıyordu. Böylece Tayyip'in, kendi beyanına göre iyi derecede "İngilizce" konuşup yazdığını öğreniyorduk.
"Bilirim" diyorsa; bilir, konuşur, yazar ya.
Koskoca Başbakan yalan mı söyleyecek?

8 Ağustos 2009 tarihli Hürriyet Gazetesi'nin Kelebek ekinde Mevlüt Tezel, "Tayyip Erdoğan İngilizcesi" başlığı altında Tayyip'in İngilizce gelişimini anlatıyordu:

"Sevgili okurlar önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Başbakanı Viladimir Putin ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin katılımıyla gerçekleşen "enerji zirvesini" kahkahalarla izledim.
Evet, böyle bir mucize gerçekleşti.
Rusya, Türkiye ve Avrupa'dan geçecek doğal gaz borularını konu alan sıkıcı bir devlet töreninde bile gülecek bir şey çıkıyor...

Bu mucizeyi gerçekleştiren kahraman ise Başbakanımızda Erdoğan, konuşmaların ardından gazetecilere ilgilerinden dolayı teşekkür ederken, "acele etmeyin dağılmıyoruz, beraber bir mesajımız olacak" dedi ve o müthiş cümleyi kurdu:

"Sayın Silvio come here."

Başbakan Erdoğan'ın Türkçe ve İngilizce'yi birleştirecek yeni bir dil kurma hayali var galiba. Tıpkı Davos'taki "van minüt, van minüt, olmaz, olmaz, van minüt" örneğinde olduğu gibi...
Erdoğan'ın "Sayın" demesinin dışında kafama asıl takılan sözü 'come here'.
Başbakanımız bariz bir şekilde İtalya Başbakanı'na "Silvio buraya gel" diyor.
Bir de Erdoğan'ın, "Come here" derken bir elini boşluğa doğru uzatma anı var ki, evlere şenlik!

Eğer o el 'gel gel işareti' yapsaydı, bir an Erdoğan ile Berlusconi'nin asker arkadaşı olduklarını düşünecektim.
Berlusconi'nin "Come here" diyen Erdoğan'a "Van minüt" dediğini hayal edin, ortalık yıkılırdı herhalde...
Erdoğan ile Berlusconi'nin daha önceki buluşmalarında da buna benzer samimi ortamlara şahit olmuştuk.
Evet, Berlusconi sempatik bir başbakan ama Erdoğan'a karşı daha da samimi. Ne zaman bir araya gelseler, habire gülüyorlar. Gerçekten ilginç!
Şaka bir yana, Başbakan Erdoğan'ın yetersiz İngilizcesi umarım ileride başımıza sorun açmaz."
16 Kasım 2008 tarihinde İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi "Erdoğan'a sevgiyle bağlıyım" diyordu.
Atalarımız ne güzel söylemiş;
Her dalkavuk bir alığın sırtından geçinir.
Konumuzla ne ilgisi var demeyin, aklıma geldi öyle söyledim.

İtalya Başbakanı Berlusconi'nin adı seks skandalları dahil bir çok yolsuzluklara karışınca, Tayyip, İtalyan Gazetelerinden Corriere Della Sera'ya bir röportaj veriyor ve şunları söylüyordu:

"Berlusconi bir meslektaş, bir dosttur, aileden biridir. Dola-yısıyla onun özel yaşamına dair olaylara girmek ne dürüstlüğe yakışır ne de sadakate... "

Şimdi,
Soralım Tayyip'e.
Başbakanlık ne zamandan beri meslek oldu?
Bir ülkenin başbakanı kendi ülkesine mi sadakatle bağlıdır, yoksa çıkar ülkesi olduğu başka bir ülkenin başbakanına mı?
Tayyip, Baykal'ın hakkında iddia edilen ve doğru olup olmadığı belli olmayan görüntüler konusunda "karısını aldatana adam bile denmez" derken, karısını, sevgilisini ve önüne gelen herkesi aldatan Berlusconi'ye ise "aziz dostum" diyor, kendisine "sadakatle" bağlı olduğunu ilan ediyordu.

Berlusconi ülkemizde asıl ününü Tayyip'in gelinini öperek yapmıştı. Eşinden ayrıldığında, "Artık bekârım, güzel kız getirene kıyak geçerim" şeklindeki sözleriyle de şöhretine şöhret katmıştı. Berlusconi ülkemizde birçok ballı ihaleyi İtalya adına almış, tabiri caiz ise ülkemizi de öpmüştü.

Böylece:

Ülkemizin en çok kazanan cep telefonu kuruluşlarından Aycell'i yok fiyatına İtalya'ya ve Berlusconi'ye satıp AVEA'ya dönüştürmesiyle başlayan tek taraflı ticaret "Sadakat" sınırlarına bile giriyordu.
Tayyip'in sadakatla bağlı olduğu dostu Berlusconi, telekız D'Addario'ya Avrupa Parlamentosu'nda koltuk vaad ediyor ve "Seni milletvekili yapacağım" diyordu.

Tayyip'in dostu Silvio ile ilişkiye girdiği haberleri çarçaf çarşaf dünya medyasında yayınlanan telekız Patrizia D'Addario, Berlusconi'nin kendisine Avrupa Parlamentosu'nda koltuk vaad ettiğini söylüyordu. 42 yaşındaki telekız, ilişkiye girmeden önce Berlusconi'nin kendisine bir inşaat projesinde imar izni almasına yardım edeceği konusunda da güvence verdiğini de belirtiyordu... "
72 yaşındaki Berlusconi, eskort kızlarla olan ilişkileri de ortaya çıkınca kendini "aziz değilim" şeklindeki sözleri ile savunuyordu.
Türkiye; İtalya'dan milyarlarca liralık domuz gribi aşısı ithal ediyor, aşıların satılması için trafik kazasından ölenler bile domuz gribi hanesine yazılıyordu.

Öyle ki:

Sağlık Bakanı çocuklarının bile domuz gribine yakalandığını müjdeliyor, ölümler adeta davul zurnayla ilan ediliyordu. Bu şekilde korkutulan insanlar, aşı olmaya davet ediliyordu.

Ancak,
Tayyip, AKP Grup toplantısında yaptığı konuşmada ithal edilen aşının ABD'dekinden farklı olduğunu, bu nedenle kendisinin ve ailesinin aşı olmayacağını açıklıyordu.

Tayyip ve ailesinin aşı yaptıracağını duyuran Recep Akdağ, tarihe kendi Başbakanı tarafından yalanlanan bir bakan olarak geçiyordu.
Bakan Recep Akdağ, tam Tayyip'in şokunu atlatmak üzereyken bir başka açıklama ile adeta ne yapacağını bilemez hale geliyordu.
Milli Eğitim Bakanı Çubukçu Nimet de her zaman olduğu gibi Tayyip'in yanında yer alıyor ve kendisi ile ailesinin aşı olmayacağını söylüyordu.
Nasıl olmuş, ne olmuş, ne duymuştu da Tayyip ve Nimet ailesi aşı olmaktan kaçmışlardı?
Sadakatle bağlı olduğu meslektaşı, aşıların ithal edildiği ülkenin Başbakanı onu nasıl uyarmıştı?
Aşıdaki büyük tehlike neydi?
Kimbilir, Tayyip bir gün sadık dostunun ikazını açıklar da hepimiz öğreniriz.

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir